Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF) (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.559
Cevap
189
Favori
1.252.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vallahi hocam yeni driver yükleyeceğim zaman Denetim masasından "Programlar ve Özellikler" kısmından AMD'yi silip yeni driverı yüklüyorum.Temiz kurulum dediğiniz bu ise yapıyorum Değilse kullandığınız yöntem nedir söyler misiniz
  • Kurulum yaparken temiz kurulum seçeneği var. Program ayarlarını vs sıfırlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zQrba kullanıcısına yanıt
    Custom install ve Express install diye bir şeyler hatırlıyorum kurarken ama temiz kurulumu hiç hatırlamıyorum,belkide önceki driver'ı sildiğim içindir,bir bakayım teşekkürler
  • En temizi DDU ile silip kurmak, bazen sorun yasadigimda bu şekilde çözüm oluyordu. DDU işini kendime standart haline getirdim artık

• Oyunları tam ekran oynuyorsunuz değil mi? Oyundayken o pop-up nasıl çıkıyor? Normalde oyundayken görünmemesi lazım. Bende oyundayken sesi açıp kapatırken görünmüyor.

• isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    DDU yöntemini de denedim ama sonuç aynı hocam,çözemedim bir türlü :)

@warchief46 Evet hocam tam ekran,daha çıkmadığı oyun görmedim.Her oyunda çıkıyor maşallah Online oyunlarda işimi çok bozuyor.

Windows'un bunu opsiyonel yapmaması beni çok şaşırttı açıkçası.O pop-up'ı kaldırmak istedim fakat 3.parti yazılımlar olmadan kalkmıyormuş,o programlara da ne kadar güven olur bilinmez zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRAK3NN -- 28 Aralık 2017; 19:22:40 >
  • İlginç. Ben de R9 280 ve win 10 64 bit kullanıyorum. Bir de oyunun exe sine sağ tıklayıp özellikler-uyumluluk bölümünden tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğini işaretleyerek deneyebilir misiniz?

• warchief46 W kullanıcısına yanıt
    Bu seçeneği seçince pop-up çıkmamaya başladı hocam,yani sorun çözüldü bir nevi Teşekkürler..
  • 17.7.1'den beridir doğru düzgün çalışan sürücü çıkmadı. Bu sürümden sonraki tüm sürücülerde görüntü gidip geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

17.7.1'den beridir doğru düzgün çalışan sürücü çıkmadı. Bu sürümden sonraki tüm sürücülerde görüntü gidip geliyor.

hocam ben bu dediginizi 17.7.2 ciktigindan beri soyluyorum.2 ay once 1060 aldim kurtuldum tavsiye ederim.cikarmis adamlar ayip olmasin diye yukluyoruz yoksa bi sorun oldugundan filan degil.2 3 ay degistirme bisi olmuyor.bu karta eziyet ettim, yanlis oc yaptim voltaj verdim verilmemesi gerekiyormus.arkadas bi yamul mavi ekran ver.diyelim yamuldu hatayi basmasi lazim ekran kuculuyor titriyor filan bisiler oluyor devam ediyor.1 kere mavi ekran yedim o da codec yuzunden.amd olsa en kucuk sorunda bu sorundan kurtuldu diye atar masaustune.nvidia cok rahat arkadaslar fanatiklik olsun diye demiyorum bilen bilir beni 10 senedir amd kullaniyordum yani foruma geldigimden beri ama ben bile kactim.

pardon 14'müş.nvidia olarak da tnt2 1999.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 30 Aralık 2017; 17:51:39 >

• Her yerde AMD artık yazılım konusunda kendini geliştirdi deniliyor,dışardan bakıldığı zaman öyle gözüküyor ama içerde bir ton problem var İmkanım olsa R9 280'den GTX1050ti ve türevi kartlara geçmek isterdim açıkçası.Üstelik R9 280'in tdp değeri 200w yahu.1080 bile o kadar çekemiyor
  • 17.12.2 sürücüsünü yükledikten sonra DirectX 9 kullanan bazı oyunlar açılmıyor. Skyrim, StarCraft 2, Red Alert 3 ilk açılışta çöküyor, ne yaptıysam sorunu çözemedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

17.12.2 sürücüsünü yükledikten sonra DirectX 9 kullanan bazı oyunlar açılmıyor. Skyrim, StarCraft 2, Red Alert 3 ilk açılışta çöküyor, ne yaptıysam sorunu çözemedim.

Ek olarak witcher 1 ve pes 2017 açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soporo -- 2 Ocak 2018; 8:41:23 >
  • Bende de Pes 2015 açılmıyor
  • https://community.amd.com/message/2839053#comment-2839053

DX9 desteği olmayacakmış artık

Yeterince şikayet alırlarsa geri adım atarlar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KyLeGs -- 2 Ocak 2018; 17:26:17 >
  • quote:

AMD Adrenalin Edition 18.1.1 Alpha
    Highlights
    */This early access driver is being provided for users who have had issues launching a small number of DirectX 9 based games. This alpha driver has not been fully tested by AMD and is not recommended for general use.
    />
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/RSAE-18.1.1-Alpha-Release-Notes.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 5 Ocak 2018; 0:36:50 >

• Deneyen var mı?
  • ben denedim bir sorun veya farklılık göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: klement

quote:

Orijinalden alıntı: Mbaki

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.4.1 (FSR-RSR-AFMF)
    Selam daha önceleri windows7 ultimate ile birlikte toplamıştım pc yi r9 270x 4gb kartım var bu arada. windows 10 yükseltmesi yapmıştım catalyst ile bir sorun olmazdı zaten pek oyun düşkünü değilimdir sadece pes oynarım radeon geldi sanırım bu sorun çıktı yada bende problem diyeceğim ama yanda gelen driveri güncellemekten başka bişey yaptığımda yok. neticede radeon setting açılmıyor tıkladığımda radeon ayarları şuan geçersiz amd ekran kartına bağlandıktan sonra tekrar deneying yazıyor pes oyunu setting de daha önceleri amd görünürdü ama şimdi onboard intel kartı görüyo ve oyunu açmaya çalışınca vram uyarısı veriyo yoksay deyincede gerisi malum berbat düşük ayarlı zevksiz bir pes. aygıt yöneticisinde kartı (amd r9 270x) güncel driver olarak görünüyo aynen gaming evolvedde güncel driver görünüyo . driveri temiz şekilde kaldırıp bir sürü catalyst ve crimson driverleri denedim hatta format atmayı denedim (windows7ye dönmek dahil) sonuç herzaman aynı radeon setting açılmıyor. biri bana Allah için yardım etsin bununla uğraşmak yordu beni bu işten %100 anlayan varsa yada aynı sorunu yaşayıp çözebilen teamviewer verebilirim. ya da ne yapmam gerekiyor buraya yazabilir müteşekkir olurum..

sistem:
    CI7 4790K (4.00 GHZ) 8MB 1150P CPU
    GIGABYTE Z97X GAMING DDR3 1150P BOARD
    4X8GB 1600 MHZ DDR3 HYPERX KINGSTON
    XIGMATEK CCM-BW-E71 TAURO 700W KASA
    4GB R270X DDR5 256BIT ASUS EKRAN KARTI

Hocam ddu ile surucunuzu silip yerine catalyst olan 15.11.1 surucusunu kurup deneyin bakalım sonuç nasil olacak win10 genelde uyum sorunu olmuyor bu surucu ile test edin yazın bakalim...

Tıpatıp aynı sorunum var çözemiyorum

2015 de yayınlanmış catality center kurunca sorun yok ama güncel derver kurunca hata

Benım tahminim son olarak windows 10 dan kaynaklı olduğu o kadar sildim ddu ile olmadı olmuyor.

lenovo g500 i5 - radeon 8570m modeli

• Bazı dx 9 oyunlar çalışmıyordu onun için çıkartılmış bi sürücü. Bi farkı yok yani
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.