Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
27
Favori
189.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam benim sorun Win8 ve beta sürücüden kaynaklı oluğuna kanaat getirdim, bir hafta win7'de wdm sürücüsü ile günde 3-4 saat oyunda hiçbir sıkıntı vermedi, versin diye gözüne baktım ama sorun yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Hocam benim sorun Win8 ve beta sürücüden kaynaklı oluğuna kanaat getirdim, bir hafta win7'de wdm sürücüsü ile günde 3-4 saat oyunda hiçbir sıkıntı vermedi, versin diye gözüne baktım ama sorun yok :)

bende de 3d mark 11 ı calıstırdım drıver sorunu verdı dmek kı ondan olmuş. ama dedıgım gıbı yanı ortalama her acılısta ekran gıdıyordu reset atıyordu yada atmak zorunda kalıyordum. anakartta 2-4 olan slotu 1-3 yaptım sorun duzeldı. anakartımın 2-4 u yanmıstı 1-3 u saglamdı bundan mı ddım acaba tamır etmıstı cızgı elektronık. o yuzden sordum senın mesajı da gorunce sorayım dedım. sorun yok dıyosun yanı. :)
  • Evet hocam sorun yok, bir hafta kullandım sonra kutuladım, geçen de bir arkadaşa gönderdim. Dediğim gibi sorun olsaydı Vatana hemen verip 7870 alacaktım,vermedi bir daha :) Ama çok güzel kart 7800 serisi, geçen 5850 testlerini koymuştum, imajlar karışmış, tessellation normal ve 1366 çözünürlük ile Extreme tessellation ve 1680 çözünürlük 7800 kıyaslamıştım, arada gene fark vardı ama ben 5850yi çok ucuza aldığım için 5850 ile devam edebilirim diye düşündüm, işte meğerse imajlar karışmış, aynı testi geçenlerde tekrar yaptım yarı yarıya fark çıktı, dedim keşke satmasaydım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

Selamlar tekrardan arkadaşlar, başına gelen veya duyan varmı ekren pat kapanıp restart atma gibi bir sorun varmı 7850'lerde. Son bir saattir 3 kez restart attı oyundayken, başka birşeyden olur mu ki, sorunsuzdu şimdiye kadar( 2 aydır win8 kurulu sistem).

selam forumu ınceledım aynı sorun bende de var. kartım sapphire hd 7870 ghz oc edıtıon (1050/5000) 2 Gb olan modelı. sorunun anakartımdan oldugunu dusunuyordum. sorun gitti aslında ama ılgınc geldı bana sorunun cozulme tarzı. ıkı adet 4*2 ram kullanıyorum ramalrın slotlarını dıger slotlara yıne dual taktım kapanması gectı. ama madem bu bır sorun daha ekran akrtımı alalı 5 gun oldu vatana gotureyım dıye dusunuyorum. ozellıkle vıdeolarda, tıvıbu da kanal degıstırırken pat dıye gıdıyordu monıtor sınyal yok dıyordu. ve oyuna ılk gırdıgımde oluyordu bu sorun. sen naptın kardes halledebıldın mı?
    bu arada hdmı ıle 1920*1080@60 kullanıyorum 24 ınch bır monıtorde...
    benımle aynı sorunu yasayan oldu mu arkadasalr bır de test edeyım bu akrtı dıyorum nasıl edeyım sızce?

Bendede pat diye pc ye rest. attırma olayı 4-5 kere oldu, en son 720p bi film izlerken durduk yere 3 kere res attı 10 dk araylar, ama bi sürü 40-50 gb lık gerçek 1080p film izledim hiç öyle bişey olmadı, birkaç kezde oyunda oldu aynı şey, pc olduğu gibi kapanıp res attığı içinde pek mantık yürütemiyorum, sadece ekran gitse alttan windows çalışmaya devam etse ekran kartından oluyor derdim, bu sorun için benim düşüncem driver , anakart, ram yada direk kurulu windows ile ilgili bi sorun olduğu, güç kaynağıda yapar ama bendeki 80 plus 530 watt olduğu için seçeneklerden çıkardım, sizlerin tahminleri varsa belki birlikte sorunu bulabiliriz.

• Bende 7850 satın almayı planlıyorum ama hangi marka alsam bilemedim. MSI TwinFrozr düşünüyordum o da vatan da stok yokmuş hangisini önerirsiniz ? Birde Phenom II x4 945 ile birlikte 500w PSU karşılar sanırım doğru mudur ?

Edit: PSU markası öneriniz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levent02 -- 28 Aralık 2012; 13:57:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monster99

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

Selamlar tekrardan arkadaşlar, başına gelen veya duyan varmı ekren pat kapanıp restart atma gibi bir sorun varmı 7850'lerde. Son bir saattir 3 kez restart attı oyundayken, başka birşeyden olur mu ki, sorunsuzdu şimdiye kadar( 2 aydır win8 kurulu sistem).

selam forumu ınceledım aynı sorun bende de var. kartım sapphire hd 7870 ghz oc edıtıon (1050/5000) 2 Gb olan modelı. sorunun anakartımdan oldugunu dusunuyordum. sorun gitti aslında ama ılgınc geldı bana sorunun cozulme tarzı. ıkı adet 4*2 ram kullanıyorum ramalrın slotlarını dıger slotlara yıne dual taktım kapanması gectı. ama madem bu bır sorun daha ekran akrtımı alalı 5 gun oldu vatana gotureyım dıye dusunuyorum. ozellıkle vıdeolarda, tıvıbu da kanal degıstırırken pat dıye gıdıyordu monıtor sınyal yok dıyordu. ve oyuna ılk gırdıgımde oluyordu bu sorun. sen naptın kardes halledebıldın mı?
    bu arada hdmı ıle 1920*1080@60 kullanıyorum 24 ınch bır monıtorde...
    benımle aynı sorunu yasayan oldu mu arkadasalr bır de test edeyım bu akrtı dıyorum nasıl edeyım sızce?

Bendede pat diye pc ye rest. attırma olayı 4-5 kere oldu, en son 720p bi film izlerken durduk yere 3 kere res attı 10 dk araylar, ama bi sürü 40-50 gb lık gerçek 1080p film izledim hiç öyle bişey olmadı, birkaç kezde oyunda oldu aynı şey, pc olduğu gibi kapanıp res attığı içinde pek mantık yürütemiyorum, sadece ekran gitse alttan windows çalışmaya devam etse ekran kartından oluyor derdim, bu sorun için benim düşüncem driver , anakart, ram yada direk kurulu windows ile ilgili bi sorun olduğu, güç kaynağıda yapar ama bendeki 80 plus 530 watt olduğu için seçeneklerden çıkardım, sizlerin tahminleri varsa belki birlikte sorunu bulabiliriz.

walla dediğim gibi benim anakart 2-4 ram slotlarından yanıktı cızgı rma elektronık onarıp godnerdı taktım calıstı. dıger ekran akrtımı ıade aldıalr bende gıdıp vatandan aldım 7870 spphire. taktım hersey ıyı hos guzeldı battlfıeld e grıym ddım farkı gormek acısından oyunuda sıfırdan kurdum abi loadıngi gecıyor kılıtlenıyor goruntu gıdıyor ve oylece gıdıyor. rest attım anakart acılmyıordu falan. ramlarım de ıade edılmıstı onlarda sıfırdı. aklıma geldı dıegr ram slotlarına takıym ddım taktım su anda hıc olmadı dunden berıdır. cok oyun oynamadım ama öncesinde dandık tıvıbu da bıle kılıtlenıyordu. bugun vatandan ASUS M5A 99FX PRO R 2.0 alacagım artık dıger boardda bır deneyecegı8m bakalım ne olacak. dun 3 d mark calıstırdım bu boardda bır kackere sorun cıkmadı. daha ıade zamanını gecmedım pazar gunu 7. gun olacak baska bır 7870 le degıstırrım olmazsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levent02

Bende 7850 satın almayı planlıyorum ama hangi marka alsam bilemedim. MSI TwinFrozr düşünüyordum o da vatan da stok yokmuş hangisini önerirsiniz ? Birde Phenom II x4 945 ile birlikte 500w PSU karşılar sanırım doğru mudur ?

Edit: PSU markası öneriniz var mı ?

ben phenom2 x6 1090 t ile 600 w powerle kullanıyorum sorun cıkmıyor 500 az gelebılır zaten onerdıgı 550 gıbı bırsey bence en az 600 w al garantı olsun sonra problem yaratır canını sıkar
  • şimdi benide ekle desem taş yağmaz dimi bonserim :D

• SAPPHIRE (11200-14-20g) - SAPPHIRE 2 (11200-14-40g) - POWERCOLOR PCS+ (Tek fan) - MSI TwinFrozr (Stokta yok bekleyebilirim bir süre)

Bu kartlardan hangisini tercih edeyim hangisini önerirsiniz ? SAPPHIRE olanların model numarası dışında ne farkı var bilmiyorum onuda söyler misiniz.

Edit:SAPPHIRE (11200-14-20g) bu kartı almaya karar verdim kullanıcı incelemelerini okuduğumda memnuniyet belirtilmiş çoğunluk SAPPHIRE kullanıcısı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levent02 -- 28 Aralık 2012; 16:12:30 >

• S.a kardeşim benide ekle 2 gb hd saphire 7850 kullananlar kulübüne
  • quote:

SAPPHIRE (11200-14-20g) - SAPPHIRE 2 (11200-14-40g) - POWERCOLOR PCS+ (Tek fan) - MSI TwinFrozr (Stokta yok bekleyebilirim bir süre)

Bu kartlardan hangisini tercih edeyim hangisini önerirsiniz ? SAPPHIRE olanların model numarası dışında ne farkı var bilmiyorum onuda söyler misiniz.

Edit:SAPPHIRE (11200-14-20g) bu kartı almaya karar verdim kullanıcı incelemelerini okuduğumda memnuniyet belirtilmiş çoğunluk SAPPHIRE kullanıcısı zaten

SAPPHIRE idir kardeşim 5 yıldır sapphire kullanıyorum hiç üzmedi beni fiyatıda uygun memnun kalırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

şimdi benide ekle desem taş yağmaz dimi bonserim :D

bende gecenlerde nvıdıa ya gectım..

o degılde bırsey farkettım nvıdıa konusuna bakıyorum 670-680 kartı olupta 7900 serısı kart alanların arttıgını goruyorum..cıdden cok merak ettım...sebebı nedır kardesım bunun?

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

o degılde bırsey farkettım nvıdıa konusuna bakıyorum 670-680 kartı olupta 7900 serısı kart alanların arttıgını goruyorum..cıdden cok merak ettım...sebebı nedır kardesım bunun?

bonserim çok güzel scalling veriyor amd belki aşırı yüksek fps yok ama akıcılık daha çok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

bonserim çok güzel scalling veriyor amd belki aşırı yüksek fps yok ama akıcılık daha çok

anladım..bf3 dahıl cogu oyunda cıdden ıyı scalıng degerlerı verıyor..drıver konusunda nvıdıa kadar ıyıde olsa zaten sırtı yere gelmeyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdevil35

quote:

SAPPHIRE (11200-14-20g) - SAPPHIRE 2 (11200-14-40g) - POWERCOLOR PCS+ (Tek fan) - MSI TwinFrozr (Stokta yok bekleyebilirim bir süre)

SAPPHIRE idir kardeşim 5 yıldır sapphire kullanıyorum hiç üzmedi beni fiyatıda uygun memnun kalırsın.

Sağolun hocam siparişini geçtim 371 TL ye geldi vatan indirimi ile iyi oldu galiba.

• sayfalarca saphire ve powercolor markasında çok arıza çıkıyor diğer markalarda daha az çıkıyor dememize ramen hala arkadaşlara bunları öneriyorsunuz pes...
  • 11200-14-20G olan model de ghz edition diye bahsediyor , ufak tefek bi kaç bişi var diğerindede ghz ediiton yok ama onun gözden kaçan bişeyi vardır.
    Bende Merak ettim, size koalylık sağlayım başka fark bulabilen varsa sölesin
    bu ikisi arasındaki fark nedir
    ????

11200-14-20G :
    http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1160&pid=1499&psn=&lid=1&leg=0
    http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11200-14-20g-hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63501

11200-14-40G : (+ olarak hdmi kablo hediye diyor ama tabiki bizi bu ilgilendirmiyor, teknik özellik?)
    http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1160&pid=1672&psn=&lid=1&leg=0
    http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11200-14-40g-hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62359

hep beraber detaylandıralım... ona göre alsın alacak arkadaşlar

• Arkadaşlar, 20 dk furmark bench yaptırdım 7870 pcs+ yi. Fan hızı %54 ü, sıcalık ise 73 dereceyi geçmedi. Birkaç sayfa önce far cry da yaşadığım grafik sıkıntısından bahsetmiştim. Furmarkla kartı zorlayıp test yapabilirsin dediler diye bu işe giriştim. Hiçbir sorun olmadı test süresince. Furmark pek zorluyor gibi gelmedi bana, önerebileceğiniz farklı bir yazılım varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ben de yeni ekran kartı alıcam da acaba i7 950 le dorboğaz yapar mı bu ekran kartı ? bir de 7870 veya 7950 le kıyaslarsanız ne dersınız fiyat performans olarak ona çıkmaya gerek varmı ?
    Uygun olarak nerden alınabilir bir de ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kes123kin

Merhaba ben de yeni ekran kartı alıcam da acaba i7 950 le dorboğaz yapar mı bu ekran kartı ?

şaka mı bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuß3 -- 29 Aralık 2012; 0:06:23 >
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.