Şimdi Ara

Amazon1998.com Dolandırıcılığı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Merhaba arkadaşlar


  İnternette araştırdım ama hiçbir bilgi bulamadım. İnsanların mağdur olmamaları için bu bilgiyi paylaşıyorum. Genellikle arkadaşlık uygulamalarından size yanaşıyorlar.Biraz muhabbet edip vs yapıp sonra bir arkadaşım beni şöyle üye yaptı, günlük 20-30 usdt kazanıyorum diyorlar. Sizin de üye olmanızı istiyorlar.


  Üye olduktan sonra günlük 60 görev hakkı tanımlıyorlar. Yaptığınız iş basit. Sadece komiyon ürünü bul, satın al ve şifre giriyorsunuz. Böylelikle şansınıza çıkan üründen belirli bir komisyon alıyorsunuz. Bu arada sizin üye olmanızı sağlayan kişi kendi görevleri size ilk olarak yaptırıyor ki kazanacağınız meblayı görün diye. İlk gün 20 usdt, 2. gün 270 usdt, 3. gün 3k usdt gibi meblağlar kazanıyorsunuz. Ayrıca öteki siz üye yapan kişiden de ek bir komiyon diğer gün hesabınıza aktarılıyor. Tabi bunu cüdanınıza da çekiyorsunuz. Buraya kadar sıkıntı yok. Fakat günlük verilen 60 görevi tamamlarsanız paranızı geri alabiliyorsunuz! (Bu duruma yine de güvenmeyin)


  Sonra siz açgözlülük yapıp içeri daha fazla para sokuyorsunuz ki şansınıza gelen ürünün fiyatı yüksekse ona göre komisyonlar kazanabileyim diye. Ta ki paranız yetmeyene kadar! Bunu da kendileri ayarlıyorlar tabi. Başta size kurallardan bahsetmedikleri için mağdur oluyorsunuz. Günlük 60 görevi tamamlayamayınca paranızı alamıyorsunuz. Her görevin de 72 saatlik bir süresi mevcut. Bu süre içinde görevleri tamamlamazsanız hesabınız donduruluyor ve paranızı kaybediyorsunuz.


  Sonra sizi bu işe bulaştıran kişi bankadan kredi çekin, arkadaşınızdan borç alın, arabanızı satın gibi şeyler istiyor. Çünkü yapmazsanız o da parasını kaybedeceğini söylüyor. Ondan da borç istemeyin. Çünkü durumu biraz uzatıyor sonra arkadaşımdan alacağım diyor. Alıyorda ama kendi cüzdanından yatırıp görüntü yolluyor. Bunun da size bir faydası olmuyor. Çünkü paranın aynı cüzdandan yüklenmesi gerekli. Sonra numara yapıp, kendi hesabına yüklemesi istiyor ve nedense kendi hesabına para geçiyor. Amaçları daha fazlasını koparmak, diğer bir değişle dibini sıyırmak...


  Umarım böyle kolay para tuzağı işlerine bulaşmazsınız. Yine umuyorum, bazı kişilere baştan para kaybetmemeleri için yardımcı olabilirim.


  Saygılar
  Amazon1998.com Dolandırıcılığı!


  Amazon1998.com Dolandırıcılığı! • Ne kerizler varmis.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • realitych R kullanıcısına yanıt

  Bu durumu bir akrabam yaşadı ve benden yardım istedi ama ne yazık ki elimden birşey gelmedi.

  Ben buna kerizlik değil de "Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" olarak tanımlarım.

  Belki de bu yolla değil ama başka bir yolla siz de dolandırılabilirsiniz. Böyle bir durumda size yardımcı olunması ya da en azında bir kuru geçmiş olsun denilmesi yerine "ne kerizler varmış" denilmesi hoşunuza gider miydi acaba? Ayrıca "hırsızın hiç mi suçu yok" fıkrasını da hatırlatmak isterim.

  Burada sizin "keriz" diye tabir ettiğiniz insanlarımızın canlarının yanmaması, mağdur olmamaları için birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Biraz sağ duyulu olalım lütfen

 • bedava peynir fare kapanında olur. ne idüğü belirsiz yerlere para yatırırsanız olacağı buydu.

 • Sitenin Türkçe çevirisi korkunç vaziyette. Ben böyle bir siteye değil para yatırmak, siteden para bile almam.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.