Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (3621. sayfa)

9 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 80 Misafir (8 Mobil) - 76 Masaüstü13 Mobil2 iOS6 Android
5 sn
331.721
Cevap
8.115
Favori
72.892.512
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36193620362136223623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heamvivna

Vay arkadaş. Bizim eve şuana kadar dediğiniz ürünlerin hiç biri geçmiş değil. Teflon tavalarla yaşayıp gidiyoruz. Onlarda hep çizikli vs. Bu konuda çevremizde kimse bizi uyarmadı şuana kadar.. Durum İnşallah bahsettiğiniz kadar kötü değildir.

Döküm tavada et yaptıktan sonra bugüne kadar et yememişim dedim kendi kendime :)

İki yıldan fazladır LAVA Döküm Tava kullanıyorum. Denemelisiniz.

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

• Steve Paul Jobs kullanıcısına yanıt
    Hocam sanal kart mi kullaniyorsunu?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • heamvivna kullanıcısına yanıt
    Dark Waters - karanlık sular.

Mutlaka izlemeni tavsiye ediyorum. Sıfır teflon tavayı bile çöpe atarsın.
    Malesef çok vahim durumlar var. Ama burda verilen bilgiler doğrultusunda granit deyip üstüne teflon kaplamalı tava tencereleri yine iteliyorlar bize.
    Araştırıp uygun ürünleri kullanmak gerek.
    Şahsi kanaatim olumsuz eksi bazı yönleri olmasına rağmen en iyisi ÇELİK tencere.
    Ürün özelliklerinde belirtilmediği halde bir çok eşya ve gıda da sürüyle zararlı kimyasallar var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netroshine

Hocam sanal kart mi kullaniyorsunu?

Hayır, maximum kart kullanıyorum iş bankasından.

• htlr H kullanıcısına yanıt
    ikea’dan karbon çelik aldım, fena değil. Dökümde de staub ve lodge kullanıyorum ki lodge saf döküm, çok memnunum. Arkadaşın dedişi kanserojenleşmeyi tam olarak anlamadım, ben 5 yıldır kullanıyorum, dünyada yüzyıllardır kullanılıyor, ilk defa duydum. Lava tavsiye etmem, dökümü çok savma.

• ülkemize amazon'un kendi ürünlerini getirmemek için kaçtı, kaçıyor

"Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ve kardeşi Mark Bezos, açık artırmanın kazananıyla birlikte gelecek ay New Shephard'ın ilk insanlı uçuşuyla uzaya gidecek."

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • En sağlıklı ürünler çelik, seramik, cam ve emaye(cam) kaplamalı demir dökümlerdir. Cam ve seramik uygun ısıda güzel ürünler. Ancak yüksek ısı için yani pişirme kızartma işlemleri için çelik bunların arasında hem ucuz hem de en kullanışlı olanlarıdır. Ama ısı yalıtımı pişirmesi en iyisi demir döküm. Demir dökümdeki sulu yemekler tavadaki etlerin tadı mükemmeldir. Aslında kullanım alanı kendinize göre ayarlamalısınız. Ben daha çok sote kızartma ürünleri için demir döküm tava kullanıyorum. Çok sulu işine girmem ama ufak çelik tencere setlerim var. Fırın için olmazsa olmaz kil(çömlek) kaplarım var.

Aklınızda bulunsun hangi ürün olursa olsun çizilen üstündeki kaplama kalkan tüm ürünler çöptür zehir yemeğe karışır. Bakırdaki kalay aşınınca incelince bakır ve oksiti yemeğe salınır. Teflon gene aynı. alzheimereden tutun kansere kadar bir çok hastalık temelinde bunların hücrelelerde birikimi var.

Alıntı

metni:

Sağlık İçin Zararlı Olan TencerelerÖncelikle zararlı olduğu bilinen tencereleri ele alalım:Teflon: Neredeyse her evde bulunan ve bir çeşit plastik kaplama olan teflonlar, genellikle yapışmaz yüzeyleri nedeniyle tercih edilmektedirler. Fakat bu tencerelerin yüzeyleri -ne kadar dikkat edilirse edilsin- kısa bir süre sonra aşınmakta ve kanserojen maddelerin besinlere geçmesine neden olmaktadır. Aşınmamış olsalar bile yüksek sıcaklıklarda yine kanserojen maddeleri açığa çıkarmakta ve tiroid hastalığına yol açabilmektedirler. Bu nedenle teflon tencerelerden vazgeçip bir an önce daha sağlıklı seçeneklere yönelmek gerekir.Granit: Granit tencerelerin ham maddesi aslında teflonda aynıdır. Ama zemini daha kalın olduğu için bu tencereler darbelere ve çizilmelere daha dayanıklıdır. Dolayısıyla aşınma süreleri teflonlardan daha uzundur. Fakat bu tencereler de teflonlar gibi yüksek ısılarda kanserojen madde yaymaktadırlar. Dolayısıyla sağlıklı değillerdir.Alüminyum: Alüminyum folyoyla ve alüminyum tencereyle pişen yemekler, yüksek oranda alüminyum içermektedirler. Alüminyum birikmesi ise uzun vadede alzheimer, zeka geriliği ve kanser gibi pek çok hastalığa neden olmaktadır. Pişirmede alüminyum ürünler tercih edilmemelidir.Bakır: Eski dönemlerde daha çok kullanılan bakır tencereler, özellikle ısı iletkenlikleri fazla olduğu için tercih edilmiştir. Fakat bakır tencerelerde pişen yemeklere kurşun, bakır gibi ağır metaller geçebilmekte ve bu durum gıda zehirlenmelerine yol açabilmektedir. Kalaylama işlemi yapılarak bunun önüne geçilse de, bu işlem hem zahmetli hem de kalay döküldüğünde tencerenin yeniden zehirli olma ihtimali devam ettiği için yeterince güvenilir değildir. Sağlıklı TencerelerGüvenle kullanabileceğiniz tencereler ise şunlardır:Çelik: Aşınmaya ve paslanmaya karşı dayanıklı bu tencereler; yemeklere hiçbir kanserojen madde geçirmemesi nedeniyle oldukça sağlıklıdır. Yüksek sıcaklıklarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Isıyı geç iletmesi ve yapışmaz yüzey olmaması bu tencerelerin dezavantajıdır ama çelik tencereler sulu yemekler için vazgeçilmez bir seçenektir.Demir: Bir başka sağlıklı tencere seçimi demirdöküm tencerelerdir. Demirdöküm özellikle tavalarda tercih edilir, lezzetli et pişirmek için oldukça uygundur. Yüksek sıcaklıklarda bir miktar demirin yemeğe geçtiği bilinmektedir fakat bu zararlı değildir; hatta demir eksikliği söz konusuysa faydalı bile olabilir. Bu tencerelerin dezavantajı ağır olması ve bulaşık makinesinde yıkanamamasıdır. Ayrıca paslanmasını önlemek için demirdöküm tencereleri ıslak bırakmamak ve yağ ile sırlama yapmak gerekir. Bu zahmetlerin önüne geçmek için iç yüzeyi emaye kaplı demirdöküm tencereler piyasaya sürülmüştür. Emaye zararlı olmadığı için emaye kaplı demirdöküm tencereler tercih edilebilir.Cam: Son yılarda yüksek ısıya dayanıklı cam kaplar da sağlıklı yemek pişirmek için tercih edilmektedir. Bu tencerelerin dezvantajı ısı değişimlerinde çatlama riski taşımasıdır. Diğer dezavantajı ise yiyeceklerin yüzeye yapışmasıdır. Bunun dışında cam tencereler oldukça sağlıklıdır.Seramik: Doğal minerallerden üretilen ve yemeğe kanserojen madde geçirmeyen tencerelerden bir diğeridir. Ayrıca yapışmaz özelliktedirler.

• Toprak tencere (güveç) kullanımına ağırlık verin arkadaşlar.Bu şekilde birçok endişenizi gidermiş olursunuz. Fiyatları uygun, Ayrıca yemeklerinize extra lezzet gelmiş olur.

Tava ne kullanacağız derseniz, işte onu bende bilmiyorum Varsa güzel tavsiye bekliyoruz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki arkadaşlar, pişirmek için kullandığınız tencere vb. gibi ürünlerden kendisi kullanıpta memnun oldukları ürünleri paylaşabilir mi? Ben şahsen evdeki teflon , granit tencere tava ne varsa artık kullanmayı düşünmüyorum ancak çok fazla çeşit ürün var eğer kullanıp memnun olduğunuz ve sağlıklı olduğunu düşündüğünüz ürünleri paylaşırsanız çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBlack5757 -- 7 Haziran 2021; 16:36:33 >
  • Bende uzun süredir döküm tava arıyorum lava kalitesiz dedi bir arkadaş alınabilecek ürün var mı başka Amazon’dan alalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yiyen var yiyemeyen var ama o fotolari atmasaniz mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rina24 R kullanıcısına yanıt

et pişmemiş ki adam akıllı atsa ne olacak :d

• mrF_T kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

Umarım ciddi değilsindir

• Bucephalas B kullanıcısına yanıt
    Ülkedeki pişmiş et anlayışı kömür kıvamı yapcak bişey yok ^^

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

Görüntü sizi aldatmasın. Fotoda görülen kırmızılık kan değildir, myoglobindir. Myoglobin kas dokusunda bulunan oksijen ve demir bağlayıcı bir proteindir ve havayla temas edince rengi kırmızıya çalar, bu rengi veren demirdir.

Nedense genelde tam pişmiş et tercih edilir. Genelin tercih ettiği tam pişmiş etin (alt fotodaki) suyu kaçmıştır ve sert olmuştur. Yemesi, çiğnemesi zor olur ama üstteki yorumumda yüklediğim fotodaki et suludur, yumuşaktır ve lezzetlidir. Kanla kesinlikle ilgisi yoktur. Bir gün deneyin bana hak vereceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 7 Haziran 2021; 17:31:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fitarih

Bende uzun süredir döküm tava arıyorum lava kalitesiz dedi bir arkadaş alınabilecek ürün var mı başka Amazon’dan alalım

İki yıldan fazladır Lava döküm tavayı memnuniyetle kullanıyorum. Çevremde en 5 kişiye daha aldırdım. Çekinmeden alıp kullanabilirsiniz.

• Tavaları aldıktan sonra yemek tariflerini de bekliyoruz arkadaşlar bu konu altından, fırsat falan paylaşmaya gerek yok :)

• celebic kullanıcısına yanıt
    ciddi yazmadım bu kadar açıklamaya gerek yoktu yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: max0007

Düdüklü tencere geldi.

Akşam test zamanı. :)

Alıntıları Göster

inşallah hatalı seri çıkmaz.

• 
Sayfa: önceki 36193620362136223623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.