Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1754. sayfa)

5 sn
331.651
Cevap
8.114
Favori
72.877.662
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1591 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17521753175417551756
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teşekkür ederim paylaşım için, babama bakıyordum bu tarz bir şey son 43 ü aldım :)

• 2 li finish bulasik makinesi temizleyici 19.87 tl
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07GDLX4K4/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_NjNPFbKDVZ8Z0

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • K.Oze K kullanıcısına yanıt
    42 giyiyorum QuickSilver terliğin 43 var acaba alsam büyük gelir mi ki

• fearuq kullanıcısına yanıt

Bence büyük gelir ama iade de sıkıntı olmadığından denemekte sakınca yok.

• https://www.amazon.com.tr/Panama-Club-Erkek-Moda-Ayakkab%C4%B1lar/dp/B07V3GBXMK/ref=pd_ybh_a_16?_encoding=UTF8&refRID=ZRATJFSC5PTMRRRMRXXT&ie=UTF8&th=1&utm_source=spydrop&psc=1

Şu ayakkabılar kışlık için ideal gibi duruyor görüntüsü de hoşuma gitti ama emin olmadığım için almadım :)

• fearuq kullanıcısına yanıt
    Buyuk gelir, bir numara kucuk almanizda fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raweal

Amazon Türkiye'den yaptığım alışverişte siparişi verdikten birkaç dakika sonra taksit yaptırmayı unuttuğumu farkedip siparişi iptal ettim. Kredi kartı hesabıma baktığım zaman hiçbir işlem yapılmamış gözüküyor fakat mailime gelen postada çekilen ücretin 5-7 iş günü içerisinde kartıma geri iade edileceği söylenmiş. Yani şu an birkaç dakika sonra iptal ettiğim ürünün ücreti kadar bir çekim mi olmuş olacak kartımdan önümüzdeki hafta süresince, ya da bloke? Şu anda karttan hiçbir şey çekilmemiş durumda fakat gelen e-posta aklımı karıştırdı. Bilgisi ya da deneyimi olan paylaşırsa sevinirim. Eğer şu anda çekilmemiş gözüken ücreti yarın ve ya başka bir gün çekip 5-7 gün içerisinde iade etmeye kalkarlarsa kartı kullanma ihtiyacı duyarsam sorun olabilir benim açımdan.

Bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnanılmaz saçma ürünlerde, akıl almaz fiyatlara sahip olabilen ve herhangi bir sıkıntıda müşterisini üzmeme konusunda TR standartlarını zorlayan site.

Daha önce amazon.de üzerinden TR'ye göre ne kadar daha ucuza Bosch prof. seri akülü el aletleri alabildiğimi paylaşmıştım. Benzer bir durumu geçtiğimiz günlerle hem sorunlu hem sorunsuz olarak amazon.com.tr'de de yaşadım bunu gene paylaşmak istedim.

Üünümüz bir ev kullanıcısı için tamamen saçmalık olan kuplon makası (inşaat demiri kesme makası). Markamız da Knipex.

Bilmeyenler için Knipex, Gedore, Wera ve bunun gibi markalar el aletlerinde Audi, Bmw, Mercedes gibidir. Bir defa alır, 30 sene kullanırsınız. %95 hepsi almanya üretimidir.

Ben de tam bu amaçla, ileride kilit kesmem/patlatmam gerekir, yazlıkta konu komşuya kendi yapacağı işlerde lazım olur alayım mı diye düşündüğüm bir aletti.

Kendisi ve Almanya fiyatları budur:

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

Ben başka Knipex marka el aletleri alırken (yan keski, kargaburun vs.) buna amazon.com.tr'de denk gelmeyi başardım (tüm knipex ürünlerini amazon.com.tr satıcı olarak seçtikten sonra pahalıdan-ucuza sıraladığımda gördüm)

Ürün sayfası bu şekilde:

İçine girdiğimde ise 2.500 falan değil, sadece 626 liradan satıldığını gördüm ve satın aldım:

Ancak görselden de anlaşılacağı üzere iade etmek zorunda kaldım çünkü ürün 1 gün sonra elime şu ürün olarak ulaştı:

Ben de yanlış ürün olarak kayıt açıp, ürün değişimi istedim. Ancak ürünü önce iade etmem ve sonra tekrar satın almam gerektiği söylendi. Ürünün fiyatı ise amazon.com.tr'de dinamik olarak değiştiği için fiyat 1450 liralara fırlamıştı. Bu farkın ne olacağını sorduğumda bu fiyattan sipariş etmem gerektiği, aradaki farkın ise kartıma iade edileceği söylendi. Ben de tamam diyerek tekrar sipariş ettim ve yanlış ürünü MNG kargo üzerinden iade ettim.

Yeni siparişim:

Ürün bugün elime ulaştı ve amazon.com.tr'ye tekrar ulaşarak (telefon-online sohbet) aradaki farkın iadesini istedim ve aradaki fark kartıma iade olacak şekilde işlendi:

İade:

Böylelikle hatalı gönderdikleri ürünü gene de ilk aldığım fiyattan alabilmiş oldum.

Burada tek sıkıntı eğer kartınızda limit yoksa, bu durumdan faydalanamamanız. çünkü 626 lira ile 1450 lira arasında çok ciddi fark var elbette.

Son olarak ürünün TR fiyatlarını da göstermek isterim, son hâli amazon'da farklı satıcı ile 2.500 liralara çıkmış durumda.

Yani özetle hatalı bir fiyat girişi yok, amazon.com.tr bir hata yaptı yanlış ürün gönderdi ancak sonrasında mağdur etmedi (kartımda limitim olduğu için)

Özellikle bu fiyat farkı iadesinin başka bir firma tarafından yapıldığını hiç görmedim ve duymadım. Bu nedenle amazon.com.tr'yi gene bize insan gibi davrandığı için tebrik etmek istiyorum.

Artık senede 1 kere kullanacağım demir makasımla 30 senelik bir aktif yaşam beni bekliyor.

Teşekkürler amazon, Dünyanın en gereksiz ürünlerini bana en uygun fiyattan çakmayı başardın. Amazon.de yi bile ağlattın. Almanya'yı fiyatlarınla titrettin Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] 

Amazon.com.tr işte; satın almaya pil bulamazsın ama Almanya'nın yarı fiyatına (güncel kura göre tabii) kuplon makası alırsın.

Özetle bunu paylaşım amacım, size minimum mağduriyet yaşatmaya çalışan bir firmanın işleyişini göstermekti. umarım faydası olur.

Saygılar

• Gil Mocci G kullanıcısına yanıt

Banka kartıyla alışverişte dakikasında hemen ücreti çekiyor mu hesaptan?

• Ohzman kullanıcısına yanıt
    Keyifle okuduk hocam teşekkürler

• thelordof kullanıcısına yanıt

Saniyesinde çekmiyor ama dakikasında tam net bir şey diyemeyeceğim. Lakin eğer çekim başarısız olursa ödemeyi güncellemeni istiyor sistem, yani hemen iptal etmiyor siparişi.

Ek olarak üst mesajlardaki bahsettiğim o iade bugün geri yatmış, 2 iş günü içinde banka kartıma iade edildi yani.

• Gil Mocci G kullanıcısına yanıt

Banka kartıyla alışverişte hızlıca geri iade olmasını beklerdim. Demek ki bankasal olaylardan kaynaklı.

Tşk ederim hocam.

• Hocam sipariş tamamlandıysa parası çekilmiştir, bankaya bildirilmiştir. Karta anında yansımayabilir. İptal ettiyseniz, önce ücretin çekildiğini görürsünüz, ardından bir kaç gün içinde iade edilir para hesabınıza.

• Paylaştığınız fırsatların yanına fiyat yazar mısınız arkadaşlar? Linkin yanına fiyat eklemek bu kadar zor olmamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.Oze

mesajı yazalı 10dk olmuş ne ara sömürdüler ya

• VeNoM kullanıcısına yanıt

Cidden anlamadım tam bakıyordum başka bir şey var mı diye hemen almayıp hata ettim

• 
Sayfa: önceki 17521753175417551756
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.