Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1749. sayfa)

5 sn
330.590
Cevap
8.106
Favori
72.625.782
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1588 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17471748174917501751
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

7.1 kulaklık farkı nasıl oluyor ses kalitesi olarak?

Hocam eğer kulaklık kaliteli ise çok fark ediyor. Oyun oynarken adamın tam olarak nereden geldiğini çok daha iyi anlıyorsunuz. Mesela sağ aşağıdan mı, sol tepeden mi vs vs. Onun dışında günümüzde çoğu insan orta-alt seviye anakart kullanıyor. Bu anakartların ses yongası maalesef çok zayıf. 3,5mm jack ile bağladığınız kulaklıktan tam performans alamıyorsunuz. Anakartım B450M S2H, elimde Sony MDR1-ABT gibi üst seviye bir kulaklık var fakat bu kulaklığı bu anakarta bağladığımda performansının sadece %30-40'ını alabiliyorum. Sırf bu yüzden ekstra ses kartı almıştım. 7.1 kulaklıklar kendi üzerinde ses kartı ile geldiği için müzik dinlerkende aradaki fark bariz ortaya çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mar00N

Hocam eğer kulaklık kaliteli ise çok fark ediyor. Oyun oynarken adamın tam olarak nereden geldiğini çok daha iyi anlıyorsunuz. Mesela sağ aşağıdan mı, sol tepeden mi vs vs. Onun dışında günümüzde çoğu insan orta-alt seviye anakart kullanıyor. Bu anakartların ses yongası maalesef çok zayıf. 3,5mm jack ile bağladığınız kulaklıktan tam performans alamıyorsunuz. Anakartım B450M S2H, elimde Sony MDR1-ABT gibi üst seviye bir kulaklık var fakat bu kulaklığı bu anakarta bağladığımda performansının sadece %30-40'ını alabiliyorum. Sırf bu yüzden ekstra ses kartı almıştım. 7.1 kulaklıklar kendi üzerinde ses kartı ile geldiği için müzik dinlerkende aradaki fark bariz ortaya çıkıyor.

Alıntıları Göster

sağolun anlattığınız için aklımda olsun. pcde airpods kullanıyorum, bunu mutlaka değerlendireceğim oyun oynamasam da çok fazla müzik dinliyorum fark edecektir diye inanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

sağolun anlattığınız için aklımda olsun. pcde airpods kullanıyorum, bunu mutlaka değerlendireceğim oyun oynamasam da çok fazla müzik dinliyorum fark edecektir diye inanıyorum.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam ne demek. Hatta şöyle söyliyim, elimde HyperX Cloud II var. 3.5 sene önce 300 TL'ye almıştım. Bu kulak üzerinde gelen ses kartı ile birlikte o kadar doyurucu bir ses veriyor ki MDR1-ABT'yi rafa kaldırmıştım bir süre. Özellikle FLAC parçalarda muazzam doyurucu bir ses veriyor. Farkı çok net hissedeceğinize eminim. Bütçe sıkıntısı yoksa Cloud II'yi tavsiye ederim. Bugüne kadar aldığım ürünler içinde iyi ki almışım dediğim bir kaç cihazdan biridir. Şuan bozulsa tekrar aynısını alırım muhtemelen. Çünkü şuan ki fiyatını bile hakettiğini düşünüyorum.

• Blender seti indirime girdiği için aradaki fiyat farkını iade eder misiniz diye sordum. İade yok ama isterseniz ürünü iade edip tekrar satın alabilirsiniz dediler. Ben elimdeki ürünü tekrar paketleyip geri yollamak yerine. Yeniden satın aldığım ürünün kendi kutusunu hiç açmadan öncekinin faturasını koyup yollasam sıkıntı çıkar mı?

• Heisenberg61 kullanıcısına yanıt
    Tahminime göre çıkmaz. Çünkü uygulamadan ürün seçip iade işlemini başlatıyorsunuz fatura vb iadeye koymuyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bitti- almış biri

Nike Viale Moda Ayakkabılar Erkek - 44 numara - 339 TL

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B00PKL532Y/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 6 Kasım 2020; 19:54:1 >
  • zknmr kullanıcısına yanıt

Verdim siparişi. Keşke direkt iade yapsalar. Böyle kendileri de zarara giriyor.

• Arkadaşlar monitör alacağım da 240 hz black friday beklemeli miyim sizce? 2300 tlye acer marka 2500 tlye de monster marka bulabildim en ucuz şu an dolardan ötürü artmalarından korkuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meert11

Arkadaşlar monitör alacağım da 240 hz black friday beklemeli miyim sizce? 2300 tlye acer marka 2500 tlye de monster marka bulabildim en ucuz şu an dolardan ötürü artmalarından korkuyorum
    Bende bundan çekiniyorum ama beklemeye devam.

• Mar00n nickli arkadaşın önerilerini dikkate almamanı öneririm. Öncelikle 7.1 diye tabir edilen oyuncu kulaklıklarını müzik dinlemek için alacaksan, paranı çöpe atmış olursun. İyi anakartlarda ses yongası daha iyi gibi bir olay yoktur. Anakartlara gömülü olan bu ses yongalarının ne işe yaradıklarını araştırırsanız, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bu tarz konularda çok sayıda bilgi kirliliği var, her kafadan farklı sesler çıkıyor, bunları kim size söylüyor, nereden okuyorsunuz bunları inanın anlayamıyorum. Konuya dönecek olursak, herhangi bir anakart max. 32 ohm güç üretir, telefonlarda da bu şekildedir. Alacağınız kulaklık 32 empedans üzeriyse, bir ses kartı ya da kulaklık amfisiyle, daha yüksek, daha canlı, daha net sesler alabilirsiniz. Onun dışında 32 ohm bir kulaklığı nereye takarsanız takın aynı sesi alırsınız. Kulaklığı taktığınız cihazda kendine özel eq ayarları varsa oralarda farklı sesler alabilirsiniz ama bunlar istinai durumlardır. Zaten oyuncu kulaklığı diye tabir edilen para tuzağı cihazlar 32 ohm üzeri üretilmezler. Oyuncu kulaklıkları bana göre şişirilmiş balondan başka bir şey değildir. Oyuncu kulaklığına bakıyorsun, tasarımı için çalışılmış, her tarafına ledler döşenmiş, mikrofon eklenmiş, birde stüdyo kulaklıklarına bakın, mikrofon yok, led yok, bir kısmında takoz gibi tasarım mevcut ama fiyatları oyuncu kulaklarını katıyor. Birinin dış görünüşüne para veriyorsunuz, birininde ses kalitesine. Sennheiser'ın oyuncu kulaklığını ya da german maestronun oyuncu kulaklığını karşıma getir, kimseye almayın demem, fakat işi müzik olmayan firmalardan kulaklık almayın derim. Para sizin paranız, ben sadece tavisyede bulunuyorum, bir de arkadaşın tavsiyelerine cevap vereyim dedim.

@Mar00N @TheCapedCrusader

• Scutigeromorpha kullanıcısına yanıt

güle güle kullanAmazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00112CF5F

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

60 empedans mı, yoksa 60 nominal empedans mı? Bazı oyuncu kulaklığı üreten ya da ürettiren firmalar nominal empedans değerlerini veriyor, bazıları hem gerçek empedasını hem de nominal empedansını ayrı ayrı veriyor. Bu kulaklığın 60 ohm gibi bir değeri yok. Hadi 60 ohm olduğunu varsayalım, bu 60 ohm u kulaklığın neresiyle besleyecek. 60 ohm kulaklık için, kulaklık amfisi alsan bu kulaklığın parasını ödersin sadece amfiye. Sana mantıklı geliyor mu bu durum? Biraz bakın, biraz araştırın lap diye cevap vermeyin. Elinizin altında internet var, buradan cevap yazabiliyorsanız, bu konuları da araştırabilirsiniz.

• mi band 4 arayan varsa amazon'da hb fiyatına indirmiş, AMZNSM25 veya AMAZON25 kodu ile 139 TL'ye geliyor.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07SNG23JW/

• zknmr kullanıcısına yanıt

Spigen ekran koruyucuyu aldım. Teşekkürler. Bu fiyata bedava.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram alıcam bende şuan kod ile 314 Tl'ye denk geliyor. Acaba 9 kasım'ı bekleyim mi şimdi alayım mı ?

• 
Sayfa: önceki 17471748174917501751
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.