Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22.950
Cevap
301
Favori
1.560.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düzeltme için teşekkür ederim. Uzun süredir Amazon.de'den alışveriş yapmadığım için emin olamadım. O zaman o fiyatlara alabilmesinin şu an imkanı yok arkadaşın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcy123

Merhaba Prime konusunda açıklamak gerekirse her ülkenin Prime'ı kendine özel sayılır.Örnek vermek gerekirse TR amazondan aldıgınız Prime'ı Amazon.de üzerinde malesef kullanamıyorsunuz ya da tam tersi şekilde.Belirttiğiniz bütçe bütün amazon uzantıları için yetersiz kalıyor.
    eyvallah dostum. biraz daha beklicez anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasapovski

Dostum merhaba,
    Amazon Prime Türkiye üyesiyseniz diğer Amazon sitelerinde prime ayrıcalıklarını kullanamazsınız. Ancak eğer Amazon.de prime üyesiyseniz yanlış hatırlamıyorsam kargo ücretsiz oluyordu önceden. Şu an nasıl bilmiyorum. Şu an Amazon.de üzerinden sadece KDV hesabı ile alınabiliyor. Şu an ki kurla 4130₺ ediyor. Gümrükte ötv alınır mı alınmaz mı bilemiyorum. Eğer Amazon.de prime üyesiyseniz ve kargo prime üyelere hala ücretsizse o civarda bir şeylere alabilirsiniz. Ama dediğim gibi ek ötv öder misiniz bilemiyorum. En yakın zamanda işinize kavuşmanız dileğiyle.

Düzeltme:arkadaşlar uyardı. Amazon.de prime üyesi olsanız bile ücretsiz kargodan faydalanamıyormuşsunuz. Yani şu an 3750₺ civarına alamayabilirsiniz.
    teşekkürler dostum. biraz daha beklicez anlaşılan.

• Ulan demon souls pc e gelecek dediler stok varken hamle yapmadık her yeri sömürmüşler
  • merhaba arkadaşlar amazon.de 465euro fiyata herşey dahil mi? başka herhangi birşey ücret çıkarmı?
  • Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    Vergisiz fiyatmış. Fr'den alırken vergili oluyomuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayırlı olsun arkadaşlar. Konuya destek amaçlı kısa süre önce amazon.fr’den ps4 pro tlou2 limited edition adlı konsolu aldım. Ödemeyi Garanti sanal kartımla yaptım. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım fakat amazon provizyon olarak çekip daha sonra bir kere daha çekim yapıyor o yüzden kart eksi bakiyeye düşüyor. Daha sonra yaklaşık 1 hafta içinde banka bu provizyonu kaldırıyor. Bu yüzden kullanmadığınız bir sanal karta sadece yeteri kadar para koymanızı tavsiye ederim. Tabi bankaların online yurt dışı alışveriş kurlarına bakın piyasadan genellikle biraz yüksek oluyor. Konsolu ben de ön sipariş ile almıştım. Yaklaşık ürün kargolanmadan 1-2 gün önce para çekiliyor.

• Victoriou_S kullanıcısına yanıt
    sepette hesaplamıyor mu zaten
  • Amazon co.uk (ingiltere) üzerinden şu an adres hatası vermeden HD kamera ve Medya kumandası sipariş verilebiliyor.İlgilenen arkadaşların dikkatine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 17 Eylül 2020; 20:18:52 >
  • Bogota B kullanıcısına yanıt
    Kısa süre once derken hocam,

Öğle saatlerinde bi stok açılmıştı sonra tekrar mı açıldı?

• Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    Alman tarafı hesaplamadı diyor alan arkadaşlar.

• Ben tavsiye etmem şu an.

Sebebi şu gerek xbox gerek Ps5 yep yeni konsol.

3 ay bekleyin başlıkta yazdığı gibi gift card alın hatta paranız erimez.

Şuan garantisi olmayacak ama ilk seride hata olabiliyor.

Trden de alsan 7500tl falan
    Değmez

İlk seriyi alıp mavi ekran oldu turuncu ışık hatası diye ağlarsınız

Rma olayı da basit bir şey değil.
    Girer çıkarsa 2. Gümrüğü ödersiniz.

Trden alın demiyorum çünkü 3000tl lik cihaz 7k TL vergiler VS ile..

Bekleyin diyorum sadece

• Bogota B kullanıcısına yanıt
    Bu garanti kartıyla her Amazon alışverişimde başıma geldi. Amazon'dan kaynaklanan bir durum değil. Garantiyi arayıp provizyon numaralarının aynı olduğunu söyleyip kayıt açtırıyordum. 1-2 güne tekrardan provizyon düşüyordu ama anlamadığım nokta ilk provizyondan sonra bakiye kalmayınca yeniden nasıl çekim yapabildi ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Victoriou_S

Alman tarafı hesaplamadı diyor alan arkadaşlar.
    Sepette gümrük vergisini hesapladı. ÖTV hesaplamadı. O yüzden çıkan verginin eksik olduğunu düşündük. Amazon Fransa'dan konsolu alanlar için yaklaşık iki katı vergi çıktığı için onlarda gümrük vergisiyle ötv beraber hesaplanmış olduğunu düşünüyoruz şu an. Ben Amazon Fransa'dan dualsense, charging dock gibi aksesuarları sepete eklediğimde aynı oranda bir vergi çıkmadı ilginç şekilde. Burada konsol alanların oranından daha düşük çıktı. Yine de oradan bir sipariş vermedim. Denemek için yapmıştım. Amazon aldığı ithalat ücretinin tahmini olduğunu ve daha yüksek vergi çıkarsa ödeyeceğini söylüyor. Yine de ötv büyük bir meblağ olduğu için şüphelerim var tabi ki. Sıkıntı çıkmaz sen vergini ödemişsin ürün geliyor diyorlar.

• Buranın açıldığı iyi olmuş hocam elinize sağlık.Ben şimdi almayı düşünüyorum da stok gelince iki şüphem var.

Bunlar aldıktan sonra ekstra vergi bindirmesin?

Bir de TR de fiyatı uygun olursa amazondan 10 gün geç beklemeyelim

• Hardwell. kullanıcısına yanıt
    Ben daha önce nvidia shield almıştım media playerlerda ek vergi var normalde ama amazon kendi karşıladı onu gerçi benden sonra alanlarda vergi oranı 2 katına falan çıkmıştı yani gelecek sefer vergi oranını yükseltebilirler ama bu sefer alanlardan ekstra para istemezler
  • Arkadaşlar gift cardla alacağım ama sonradan ek vergi çıktı ıvır zıvır bahanelerle uğraşmak istemiyorum vergisel anlamda kafamızın rahat etmesi için hangi amazondan almak mantıklı bilgisi olan var mı?
  • Arthur7 kullanıcısına yanıt
    Merhaba hoşgeldiniz.Amazon siparişin son aşamasın da vergi, kargo, gümrük vs ücretleri hesaplayıp müşteriye toplam bir fiyat veriyor.Bunun dışında başka bir ücret ödemeden kapınıza kadar gönderim yapıyor.Bugün müşteri hizmetleri ile yazışmam da bana söylenen ödeme işlemi gerçekleştikten sonra ek bir ücret ödenmeyeceği zaten ödenen miktarda verginin dahil oldugu şeklinde idi.

TR fiyatı her şekilde amazon uzantılarından pahalı olacaktır.Bu yadsınamaz bir gerçek.Amazon genelde en geç 1 hafta içerisinde gönderim yapıyor.Ps4 Pro alırken .de üzerinden bana tam 2 iş günü içerisin de gelmişti tabi pandemi nedeniyle gecikmeler yaşanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 17 Eylül 2020; 20:44:27 >
  • Ps5 digital edition amazon.fr

• 4 dakikada ayıklamışlar. Eğer gerçekten stok geldiyse. 😂

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.