Şimdi Ara

Amazon Kindle Kullanıcıları (ANA KONU) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
23
Favori
9.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında kitabı basılı halde seven, okurken arada sayfaları koklayan! (garip şekilde hoşuma gidiyor) biriyim.

Amazon Kindle Kullanıcıları (ANA KONU)

Şoför olarak çalışıyorum, bazen araçta uzun süre oturuyorum o nedenle bugün ikinci el bir paperwhite 2 aldım, çok bilgim yok eski yazılanlara da baktım pek bir şey bulamadım,

Cihazda wifi var, doğrudan netten kitap indirmek mümkün mü? Ya da telefon ile yollamanın bir yolu var mı? Herhalükarda pc den mi atmak gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 18.Bayezid kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bulduğum en kolay yol kitabı telefona vs internetten ePub formatında indirip Kindle email adresinize atmak ve Amazon’dan gelen emaili onaylamak. Daha sonra kindle cihazda WiFi bağlantısı kurulunca otomatik kitap kindleiniza iniyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kerem8787 kullanıcısına yanıt

En düzgün açılan format epub mı mobi mi hocam?

Merhaba bilgisayar imkanı yoksa send.djazz.se adresi üzerinden telefondaki dosyayı doğrudan kindle’a yollayabilirsiniz. Cihazın internetini açıp browser a bu adresi yazıyorsunuz, aynı adrese telefondan da giriyorsunuz, normalde kindle pdf mobi veya azw3 okuyabiliyor ama eğer telefondan epub yollarsanız site epub ı mobiye çevirip öyşe yolluyor cihaza, iyi okumalar

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam

Ikisini de kullanabilirsiniz epub icin kindle email adresinize atmaniz lazim hocam. Mobi direk kabloyla kindle a yukleyebilirsiniz

• kerem8787 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam, uzun süre aynı ekranda açık kalması sıkıntı olur mu, çalışırken monitörün yanına koymayı planlıyorum boş kaldıkça okumak için, ekran yanması tarzı bir sorun oluşuyor mu e-ink cihazlarda?

Hocam benim kindle paperwhite var, bir süre kullanmadınız mı (5 dk. kadar) kendisini kapatıyor, kitap okumaya devam için tekrar açıyorsunuz. ekran koruyucu gibi bir özellik yani, bu kapatılıyor mu bilmiyorum fakat kapalıyken bile ekranda resimler veya versiyona göre reklamlar vs. oluyor o yüzden ekran yanması durumu olacağını ben sanmıyorum.

• Şu anda Avrupa'da Kindlelar indirimde:

2022 Kindle 11 €80

2021 Paperwhite 5 €105

'dan başlıyor. Reklamlı modeli alın zaten Amazon destek ile görüştükten sonra Türkiye'de yaşadığımız için reklamları kaldırıyorlar.

• Sp!deR kullanıcısına yanıt

güzel fiyatlar ama almanyadan gelecek tanıdık yok, gelecek varsa ankarada makul bir komisyon da ödeyebilirim

Hocam merhaba, kindle voyage cihazda kitapların bazılarında kitap kapağı görünmüyor. Kitaplarda kapak var ,kitabı açıp kaydırınca kapak görünüyor ama ana ekranda görünmüyor.

merhaba, calibre ile baktığınızda kitap kapağı var mı? eğer yoksa calibre ile ekleyebilirsiniz (kapağı ekleyin, cihazı güvenli çıkartıp açıp sonra tekrar pc ye bağlayın sonra tekrar kabloyu çıkartın). bir diğer sorun kitabın mobi formatında olmasından olabilir, kitabı calibre ile azw3'e çevirip deneyebilirsiniz. sanırım kindleda mobi için böyle bir sorun oluyor.

Hocam pc kullanmıyorum pek genelde telefona indiriyorum, formatı uygun değilse nette bir siteden convert edip mail ile yolluyorum.

Kapağı görğnmeyenler epub formatında. Moonreaderda görünüyor kapakları, sizin dediğiniz gibi azw3 yapıp mail attım ama no longer mobi formats uyarısı alıyorum azw3 te

hocam pm attım dosyayı bana atın isterseniz akşam deneyeyim size dediklerimi

Gönderdiğiniz dosyayı calibre ile çevirip azw3 olarak pw3 cihaza atınca kapak sorunsuz görünüyor, siz telden kindle a nasıl gönderdiniz bilemiyorum ama send.djazz.se üzerinden telefonla deneyince bunu kindle cihaza mobi olarak indiremedim, geçersiz dosya tipi diyor haliyle o formatta deneme imkanı olmadı. İmkan varsa calibre ile gönderebilirsiniz. Muhtemelen çeviri esnasında meta data bozuluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 28 Nisan 2023; 20:45:20 >

Sanırım hatanın nedeni send to kindle uygulamasının formatları desteklememesi, şimdi bişgisayara calibre kurup deneme yanılma ile yolladım ve dediğiniz gibi çalıştı

• selamlar 2.el bir paperwhite aldım. ekran koruyucu ve kılıf tavsiye ediyor musunuz, kullanımda faydası ve zararı var mı?

• thewolfamongus kullanıcısına yanıt

Güle güle kullanın. Mıknatıslı kılıfı kesinlilikle öneririm, hatta çantada sağa sola taşınacaksa araya birşeylerin girmesini engelleyecek ilave neopren bir kılıf da iyi olur ama ekran koruyucu ekranı parlatıyor önermem ben kullanmıyorum.

• 2.el Paperwhite 3 alınır mı iyi midir? Bir de takım elbise ceketinin iç cebine sığar mı? Bir de şuan en son çıkan model hangisi? Nasıl alınabiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium -- 19 Haziran 2023; 1:2:6 >
  • Lithium kullanıcısına yanıt

Ekranında çizik ölü piksel yoksa ve pili iyi durumdaysa alınır, Kılıfla ceket cebini biraz zorlar ama sığıyordu hatırladığım kadarı ile. Eğer fiyat çok değişmiyorsa kindle voyage da aynı özelliklerde ama biraz daha cebe sığabilecek yapıdadır.

en son çıkan paperwhite 5. Nesildir, 3ten en temel farkı 6 yerine 6,8 inç ekran ve sarı ışık verebilmesidir. Amazon tr de resmi olarak satışı yoktur ama Online sitelerde ve sahibindende satanlar var, abd veya almanyada tanıdığınız varsa 120 dolar/euro civarına alabilirsiniz hatta indirimlerde daha da inebiliyor. İmkan varsa 5 alın, ama 3 de iyi cihazdır

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.