Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.848
Cevap
114
Favori
176.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: General Daimos

Haydi gözümü aydın 1 Haziran itibari ile yurtdışından ürün ve hizmet alışverişine ek %18 KDV geliyor. Gidişat çok iyi...
    amazonun açıklamasına göre aws ve dijital servisler için görünüyor. zaten bu servislerden yararlanana mesaj göndermişler. bizim ödediğimiz %20 gv üzerine bir şey görünmüyor şimdilik... ileride yaparlar belki.
  • arkadaşım sanırım anlatamadım.burada verdiğin linkte bu verginin ne olacağı nasıl olacağı yazmıyor.kaldıki bu adamlar direkt türkiyeye giriş yapıyor tükiyeye giriş yaptıktan sonra zaten gümrük vergisi ile girmiş malların üzerine kdv ödeyerek alacaktınız.bundan mı bahsediyor acaba?nasıl düşünüyordunuz gümrük vergisini amazonun cepten ödeyeceğini veya devletin amazon için türkiye içinde satılan maldan kdv almayacağını mı?hep söyledim amazonun türkiye pazarına girişi bizim için daha kötü olacak diye.en fazla tedarik vs gibi problemleri olmadığı için fahiş karlarla satamazlar diğer vergi vs gibi uygulamalar diğerlerinde nasılsa aynen devam edecek.bu da birşey tabi.burada bizim için burada önemli olan atıyorum aliexpress veya gearbest gibi diğer alışveriş sitelerinden de aynı uygulama ile geçecek? böyle olursa ilk ben bela okuyacağım sizinle beraber söz.ama şu an ne olduğunu bilmiyoruz bahsettiğim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 6 Mayıs 2018; 15:33:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

arkadaşım sanırım anlatamadım.burada verdiğin linkte bu verginin ne olacağı nasıl olacağı yazmıyor.kaldıki bu adamlar direkt türkiyeye giriş yapıyor tükiyeye giriş yaptıktan sonra zaten gümrük vergisi ile girmiş malların üzerine kdv ödeyerek alacaktınız.bundan mı bahsediyor acaba?nasıl düşünüyordunuz gümrük vergisini amazonun cepten ödeyeceğini veya devletin amazon için türkiye içinde satılan maldan kdv almayacağını mı?hep söyledim amazonun türkiye pazarına girişi bizim için daha kötü olacak diye.en fazla tedarik vs gibi problemleri olmadığı için fahiş karlarla satamazlar diğer vergi vs gibi uygulamalar diğerlerinde nasılsa aynen devam edecek.bu da birşey tabi.burada bizim için burada önemli olan atıyorum aliexpress veya gearbest gibi diğer alışveriş sitelerinden de aynı uygulama ile geçecek? böyle olursa ilk ben bela okuyacağım sizinle beraber söz.ama şu an ne olduğunu bilmiyoruz bahsettiğim bu.
    Arkadaşım ekşiden okuduğum bir haber idi ok?
    Konu amazon özelinde değil. Gümrük vergisini zaten biz ödüyoruz kaldıki burada benim aklıma gelen ilk gümrük vergisi + katma değer vergisi idi yani ek vergi. Zaten 10 larca alışveriş yaptık biliyoruz merak etme gümrük vergisini bizim ödediğimizi hatta amazonun fazla alırsa geri ödediğini vsyi. Benim ilk anladığım ithalatı kısıtlamak adına gümrük vergisinin üzerine kdv ekleneceği yönünde idi.

Görülen o ki 22 euro olan sınırda kalkacağa benziyor.

Link:https://eksisozluk.com/1-haziran-2018-yurt-disindan-alisverise-18-vergi--5643567

• söylenti yani.kesin birşey yok.ekşiden okuduğumuz herşeyi kesinmiş gibi alıp ona göre davranırsak ohoo işimzi var o zaman bizim.
    neyse kesinleşince devam ederiz o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 6 Mayıs 2018; 16:44:21 >
  • Bi ara bu konu üzerine mesut çevik bir video yayınlamıştı. 2si1 videosu idi sabırım. Gümrük artı kdv. Kdv yi satıcı firma amazon ödeyecek. Hatta aracı banka direk verigiyi kesekcek ve devlete yatıracaktı. 100 dolarlık bir ürün aldığımızda amazonun kasasına 82 dolar girecek. 18 dolara devlet vergi olarak alacaktı.

Tabi satıcukar buna göre fiyat verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni gelismeler icin yorum dahi yapmak istemiyorum..Yalnoz soyle fiyatlara goz gezdiriyorum Tr fiyatlari en az 3 kati arkadaslar urunlerin.Cok acik ve net soyluyorum.Ben ayni ucrete de gelse daha fazlasina da gelsr cok samimi soyluyorum alisverislerimi yurtdisindan yapmaya devam edecegim.Buradaki saticilari gorunce insan hobisinden sogur o derece artik.

• merhaba

bence şu an kargo ücreti ve vergiler önemli değil. yinede fiyatlar uyguna geliyor.

amazondan aldığımız müşteri memnuniyeti hizmetini ne yazık ki Türkiye de bulamıyoruz.

ben birebir fiyatda yine amazonu tercih ederim. ancak Hi Fİ olayında neredeyse tüm ürünler gönderime kapalı. onkyo nun bir kaç modeli, marantzın br kaç modeli gönderime açık.

canton, klipsh gibi hoparlörlerin çoğu modeli Türkiye ye gönderilmiyor.
  • amazon türkiyeye giriş yaparsa amazon.de den alışveriş yaptırmaz yalnız.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Bence yaptirmasi lazim . Almanyadaki bir vatandas jngiltere amazondan alabiliyor . Bize özgü bir düzenleme yapmazlarsa alısveris yapilabilmesi lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman niye girsinki türkiye pazarına?türkiye pazarına girmezse kargo masrafından başka masrafı olmayack onu da zaten bizden alıyor artık.
  • arkadaşlar bir kac sorum olacak

Denon X4400H gibi bir amfi aldıktan sonra yanına Parasound yada Emotiva gibi markalardan kanal basına 125/ 150Watt veren 2 kanallı power amfi almaya gerek var mıdır?

denon x4400h yeteri kadar kuvvetli bir cihaz değil midir en azından Klipsch RP-260F ve 440C center'larını sürebilmek için?

Bunun yanında 2.subwoofer için elimdeki Klipsch r-112sw yanına bir adet daha r-112sw almayı düşünüyorum yalnız aklımı çelen bir diğer model r-115sw.

iki farklı model tavsiye edilir mi? r-115sw 'nin ağırlığı 34kg geliyor.Gümrük sınırı 30kg diye biliyorum.Bu noktada ciddi sekilde vergi masrafı cıkartır bu konu hakkında ne dusunuyorsunuz? gümrükte takılır mı bu cihaz agırlıktan ötürü?
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    4400 alırsan power amfiye gerek olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

arkadaşlar bir kac sorum olacak

Denon X4400H gibi bir amfi aldıktan sonra yanına Parasound yada Emotiva gibi markalardan kanal basına 125/ 150Watt veren 2 kanallı power amfi almaya gerek var mıdır?

denon x4400h yeteri kadar kuvvetli bir cihaz değil midir en azından Klipsch RP-260F ve 440C center'larını sürebilmek için?

Bunun yanında 2.subwoofer için elimdeki Klipsch r-112sw yanına bir adet daha r-112sw almayı düşünüyorum yalnız aklımı çelen bir diğer model r-115sw.

iki farklı model tavsiye edilir mi? r-115sw 'nin ağırlığı 34kg geliyor.Gümrük sınırı 30kg diye biliyorum.Bu noktada ciddi sekilde vergi masrafı cıkartır bu konu hakkında ne dusunuyorsunuz? gümrükte takılır mı bu cihaz agırlıktan ötürü?
    Klipschler zaten hassasiyeti yüksek sürülmesi kolay hoplar 4400de güçlü cihaz soun yaşamazsınız sorum yaşarsanız pre çıkışından faydalanıp power amfi alabilirsiniz ama gerek kalmayacaktır. Subwoofer konusunda ise biraz şansa kalıyor gümrüjte takılması.

• quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

Klipschler zaten hassasiyeti yüksek sürülmesi kolay hoplar 4400de güçlü cihaz soun yaşamazsınız sorum yaşarsanız pre çıkışından faydalanıp power amfi alabilirsiniz ama gerek kalmayacaktır. Subwoofer konusunda ise biraz şansa kalıyor gümrüjte takılması.

Alıntıları Göster
    r-115sw sadece subwoofer'ın paketsiz ağırlığı 34.2kg geliyor paketle birlikte 38kg yazıyor.ürünün paketsiz hali ile ölçüldüğünü düşünüyorum bu 4kg için sıkıntı çıkarırlar mı bilemiyorum

• Amazon.de'den Onkyo TX-Nr676 sipariş etmiştim. Ürünün teslim edilemeden geri dönmüştü. Amazon'la yaptığım telefon konuşmasında iade sebebini bilemediğini ve fakat aynı üründen tekrar yollayabileceğini söylemişlerdi.

Aynı ürün 2.ci sefer teslim için yola çıktı. Son teslim tarihi geldiğinde Amazon'u aradım ve maalesef kullandıkları kargo şirketi i-parcel'den gelen yazı : "Siparişinizde gönderim için izin verilmeyen olarak sınıflandırılmış öğeler olduğundan sipariş amazon'a geri gönderilmektedir."

Anlaşılan amazon.de ile kargo şirketi arasında çözümlenmesi gereken önemli bir sıkıntı var.

Herkesin bilgisine...
  • Sorun i parcel den olmuyabilir, gümrük mevzuatındaki ek vergi muhabbeti ( radyo trt vergisi ) gibi konulardaki karışıklıktanda kaynaklı olabilir , gümrük sorun çıkarıyor olabilir, hoş bu kurlarla zaten her şey sorun oldu artık ,böyle giderse hi fi hobisi için bit pazarından alışveriş tek seçenek olacak yakında.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Tüm fiyatlar uçtu gitti maalesef. Şu durumda sıfır ürün almak hiç mantıklı değil. İkinci el ürün de cihazın geçmişini bilmeden, kullanıcıyı tanımadan alma taraftarı değilim. Geçen gün arkadaşa SACD player almaya gittik bilindik bir yerden, üç cihaz denedik, hiç birinin gözü okumuyor. Anfi aldık, iki ayda iki kere trafosu yandı. Ben şimdilik elimden geldiğince ikinci ele bulaşmamaya gayret ediyorum ama nereye kadar...
  • ikinci el hep macera olmuştur , İç piyasada ki fiat ların yüksekliğinden millet yıllarca kullandıgı aletlere amazon parası istiyor, geçenlerde Denon X2000 ampye 2400 istiyordu biri, biz mecburen amazon de yi takip edeceğiz ama , bu işleri de her geçen gün zorlaştıranları sık sık anacagız , selamlar.
  • Marantz SR5012 7.2-Kanal Leistungsverstärker (HEOS Integration, Dolby Vision Kompatibilität, WLAN, Bluetooth, Airplay, Amazon Music, Spotifiy Connect, Netzwerk-Audio Streaming, 7x 180 W) schwarzhttps://www.amazon.de/dp/B0723FZFFD/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_-qjaBbJDFC3A3

Marantz sr5012 499 euro. Tr fiyatı 7000 tl.

550 euroya geliyor@hunhun34 @Cromartie

• quote:

Orijinalden alıntı: erdogan..

Marantz SR5012 7.2-Kanal Leistungsverstärker (HEOS Integration, Dolby Vision Kompatibilität, WLAN, Bluetooth, Airplay, Amazon Music, Spotifiy Connect, Netzwerk-Audio Streaming, 7x 180 W) schwarzhttps://www.amazon.de/dp/B0723FZFFD/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_-qjaBbJDFC3A3

Marantz sr5012 499 euro. Tr fiyatı 7000 tl.

550 euroya geliyor@hunhun34 @Cromartie
    Kargo dahil 3000 civari bir rakama geliyor gayet iyi.

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.