Şimdi Ara

Amazon'dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video'ya gelecek!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
5.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon'dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video'ya gelecek!

Günümüzün en büyük birkaç şirketinden birisi olan Amazon, önemli bir satın alım yapmak için iddialı bir şekilde ilerliyor. Variety'nin haberine göre Amazon, MGM'yi satın almaya çalışıyor.

Amazon'dan MGM'ye 9 Milyar Dolar

James Bond, Hobbit, Vikings, Fargo ve The Handmaid’s Tale gibi birçok dizi ve filmin yapım stüdyosu olan MGM, yani Metro-Goldwyn-Mayer, birçok şirket tarafından satın alınmak isteniyor. Teknoloji şirketlerinin de dahil olduğu bu yarışta Amazon fazlasıyla iddialı durumda.

Ayrıca Bkz.Rick and Morty yaratıcısının Antik Yunan'da geçen yeni dizisi blockchain ve NFT özellikli olacak

Variety'nin haberine göre Amazon, Metro-Goldwyn-Mayer'a 9 milyar dolar teklif etmiş durumda. MGM zaten bir süre önce şirketi satmak istediklerini söylemişti. Bu yüzden aslında Amazon ya da başka bir şirketle anlaşmanın yakın olduğunu söyleyebiliriz. Diğer şirketlerin teklifi ise 5 milyar dolar civarında.

Ancak bu durum Amazon için fazlasıyla önemli ve bu yüzden Amazon'un önde olduğunu söylemek gerek. Amazon Prime'ın yani dolaylı yoldan Amazon Prime Video'nun şu anda 200 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Prime Video'nun içeriğinin az olması sebebiyle çok popüler bir video akış servisi değil. Bu anlaşmanın olması demek MGM'nin tüm yapımlarının Amazon'a gelmesi demek ve bu da kütüphaneyi ciddi oranda genişletir. Kısaca Amazon'un kaçırmak istemediği bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda olaylar netleşecektir.

Kaynak:https://variety.com/2021/digital/news/amazon-mgm-acquisition-talks-9-billion-1234975168/

• Üf bir stargate reboot yapsalar tadından yenmez...

• Ücretsiz kargo olması sebebiyle prime üyesiyiz, prime video tamamen boş.

• prime üye olmama rağmen samsung televizyonumda prime videoya girdiğimde internet bağlantısı hatası alıyorum, çözümü bilen var mı?

• emre6128 kullanıcısına yanıt

Tvnin dilini ingilizce yapınca çözülüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pc den 4k film izleye bilen varmı izleyemiyorum da tam kapama dan dolayı düşürdük dediler müşteri hizmetlerini aramıştım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Aman çok iyi olur birleşsinler.

• Deswaaa kullanıcısına yanıt

Benim monitör 4K olmadığı için 1080p açılıyor ama TV'de 4K'da sıkıntı yok. Aşağıda gösterdiğim gibi UHD yazan içeriklere tıklıyorsunuz değil mi? 4K içerik sayısı az çünkü, olanı özellikle UHD diye belirtiyorlar.

Altta kaliteyi belirtiyor. 4K destekli monitör ve işlemcilerde o 1080p yerine 4K görünür.

Amazon'dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video'ya gelecek!
  • Der Meister. kullanıcısına yanıt
    Monitorüm 4k hdr 32 inç içerik az evet ama bir türlü 4k geçmiyor madem kullanılamıyor neden koymuşlar saçmalık

• sirinyi kullanıcısına yanıt
    Tamamen mı?
    Philip k dick electric dreams,tales from the leap izlemediysen öneririm...
    Film olarak the fountain öneririm...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MGM, yapımlarının ABD dışındaki yayın hakkını başka şirketlere sattı. Mesela Fargo FX'de. Handmaids Tale hulu'da. Teen Wolf MTV'de. ABD dışındaki ülkelerde hangi platformda hangi TV'de yayınlanacağına bunlar karar veriyor. IMDB'den baktım da bi kaç film hariç popüler yapımların hepsini satmışlar.

Bu yüzden anlaşmanın eski filmleri etkileyeceğini sanmıyorum. Tahminimce yeni çıkacak yapımlar Prime'a gelir. Eskilerin çoğu Prime Video'nun ABD, Avrupa katalogunda var. Handmaids tale, viking falan hepsi şu an abddeki prime videodan izleniyor.

Zaten eski diziler Türkiyede netflixte blutvde falan var. çoğu kişi izlemiştir diye tahmin ediyorum. Önemli olan yenilerin gelmesi olur. Çok da güzel olur. Ayrıca Amazon için bu bi başlangıç. Şöyle kaliteli 3-5 stüdyoyu daha satın alsa yeter
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    Invincible, The Boys ve The Office ; bu diziler çok iyi. Kıyaslanamaz ama son zamanlarda Netflix'ten çok Prime'da takılıyorum.

X-Files, The Office, House, Homeland, The Expanse, Mr. Robot.

• razor_19 kullanıcısına yanıt
    ilginçmiş aynı sorun bende de var. deniyorum.

• Prime video üyeliği bulunan bi arkadaşla spotify aile hesabımı paylaşabilirim yada Netflix

• Veya da biri hayrına benimle üyeliğini paylaşabilir mi :( izlediğim dizi orada şimdi dizi siteleri cok dersiniz ama hep sıkıntılı kolay ulaşamıyorum

Hocam bir suru film ve dizi var ayrica eski amerikan filmleride var

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Prime video dediğiniz kadar boş değil bence kaliteli yapımlarda mevcut tabii ki bir netflix değil

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.