Şimdi Ara

Amazon.com Türkiye Gönderimlerini Kısıtlamaya Başladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.267
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon.com'da laptop siparişi verdim fakat daha sonra siparişimin gönderilemeyeceğini belirttiler. Bugün baktığımızda satıcısı "amazon" olan nerdeyse tüm laptop ürünleri türkiye'ye gönderimi kapatmış durumda. Bunun yanında bir çok elektronik üründe aynı kapsamda.

Yeni vergi mevzuta yüzünden olabilir mi? 150€ kadar %30 vergilendirme yapılacaktı. Fakat 150€ ve üstü için eski sistem devam diye biliyorum. Bilenler varsa aydınlatırsa sevinirim.

• Evet artık VR cihazlarını da göndermiyor türkiye fakir bir ülke olduğu için resmi olarak da getirilmiyor artık sahip olmanın imkanı kalmadı. 150 Euro üzeri bir şey getirmek için gümrük müşaviri tutup ithalat yapmanız lazım ürünün fiyatından fazla para harcarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 16 Nisan 2022; 14:15:31 >
  • Bluepower kullanıcısına yanıt

Durumlar kötü desenize, içerde baya param vardı. Sırf laptop almak için gift yüklemesi yaptım :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet içine ettiler artık yurtdışından bireysel alışverişin üst sınırı 150€ oldu. 150€ altında ise %30 vergi alıyor devlet artık. Hükümetin gözü dönmüş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf Amazon mu AliExpress vergi hesabı ile 10 dolarlık ürüne 8 dolar vergi çıkarıyor.

Yurtdışına gitmedikce artık alışveriş yapmak imkansız

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.