Şimdi Ara

Amazon.com MSI GL65 Leopard |i7-10750H+RTX2070|16GB|512GB|144HZ|W10 11000 TL (BİTTİ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
5
Favori
22.263
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tahmini teslim tarihi 9-28 aralikti 9-29 Aralık olmuş :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de karttan 11.104 tl çekmiş az önce Amazon, benim sipariş 1401 dolardı eklediğim Jelly mouse ile, 7.92 gibi bir kurdan çekmiş sanırım en para, aşırı yüksek gözükmüyor.

• maicole kullanıcısına yanıt
    Orası yine insaflı çalışmış. Belki hafta içi olsa 7,82'den çevirirdi. Eğer dolar olarak dönecekse sıkıntı olmaz. Şu an için zararın -140₺ civarı.

Garanti çok teferruatlı. Gişe kuru , o bu ücreti falan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

Orası yine insaflı çalışmış. Belki hafta içi olsa 7,82'den çevirirdi. Eğer dolar olarak dönecekse sıkıntı olmaz. Şu an için zararın -140₺ civarı.

Garanti çok teferruatlı. Gişe kuru , o bu ücreti falan.

Enparada kredi kartı ekstresi dolar olarak olmuyor, öyle kalır borç değişmez, bankalar hep gişe fiyatından çekiyor, bu da haftasonu kurundan da fazla oluyor diyince ben bugün çektirdim karttan, yoksa Pazartesi çektirecektim, ama 140 tl için de risk alınmazmış.

• 4 yıllık emektar 970m'li Asus G751jt ile devam etme kararı aldım. Ödesem mi al sata gider mi karar veremedim. Ödemezsem yarın öbür gün iptal olacak muhtemelen.

• Crucial'a sormuştum sayfadaki destek kısmından, böyle bir mail geldi. Doğruysa iptal mi etsek ramleri, hiçbir ramimiz uyumlu değil bu laptopla diyor özetle.

Yoksa gene de sorunsuz çalışır mı, teknik konudan bilgili bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

Özellikle bu iki ramla ilgili:

https://www.amazon.com/gp/product/B08C4X3F3S/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1

https://www.amazon.com/gp/product/B07ZLCC6J8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Hello.     

Thank your for reaching out to us, We apologize for the inconvenience caused. 

This is in reference to your email regarding to find compatible upgrade for MSI GL65 Leopard 10SFK-062 ,We would like to inform you that we're sorry. Crucial currently does not have any compatible upgrades available for your particular system.

If you have further questions, we welcome your reply. You can also visit our Contact page at https://www.crucial.com//support-contact for other ways to reach us.

Regards   

Naveed

Micron Consumer Products Group    

The Crucial Team

The memory and storage experts. ™

Contact us: https://www.crucial.com//support-contact

@kırmızı pelerin @programmer_onur

• Revenge® kullanıcısına yanıt

Ram'ler uymasa dahi her türlü satıp parasını fazlasıyla çıkartırsınız, ben olsam satmazdım. Ben 2.stokta alelacele aldığım için ram alamamıştım ve pişmanım şahsen. Ram uyumu için cihazdan kontrol bile bazen %100 doğru sonuç vermiyor, illa açmak gerekebiliyor.

Crucial ürün yükseltme web sayfalarında uyumlu ram ve SSD ürünleri gösteriliyor.

Örneğin GL65'in 9' serisi bir modele ait ürün sayfası.
    https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/msi-(micro-star)/gl65-9sc#memory

Şu sayfadaki ürün yorumunda GL65'in uyumundan bahsedilmiş. (2666 MHz & CL19)
    https://bilendenal.com/Bigboy-8GB-DDR4-2666-MHz-CL19-Notebook-Rami-B26D4SC19_8G.html

Yine Crucial upgrade'de GL75 10' serisi modele ait ürün sayfası. (GL75 ve GL65'lerdeki fark ekran inç büyüklüğüdür)
    https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/msi-(micro-star)/gl75-leopard-10sfk#memory

Dünyadaki yığınla laptoptaki ramlerde standart olan Cas Latency değeri 19'dur. Dikkat edilmesi gereken frekanstır alınırken. Üründe 2666 kullanıldığı için 2666 MHz ve CL19 model aldık. 3200 MHz e kadar ürün alınabilirdi. Ancak 2933'e kadar çalışırdı.
    Yani iptaline lüzum yok.

• @T. Soprano @kırmızı pelerin

Çok teşekkürler, ben de baya araştırdım aslında almadan o ara desteğe de sormuştum bugun cevap gelmiş yeni gördüm. İyi ki iptal etmemişim yoksa tekrar alamazdım.

@T. Soprano

Hocam tekrar baktım 32*2 indirimi bitmiş, 16*2 alacaksan hala indirimli blackfridayda daha uyguna görmedim 16*2 modelini.Bu ürünü alacaksan hala alabilirsin, ben de ayrı ayrı sipariş verdim laptopla, birleştirilmiyormuş sonradan öyle kaldı 2 ayrı sipariş şeklinde. Ram için ekstra 5.7dolar civarı bir ücret kesti sadece kargolama için :)

https://www.amazon.com/gp/product/B08C4X3F3S/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&tag=donanimhaber-21&language=tr_TR

• Ayrıca şöyle bir gariplik var, Amazonda SODIMM 32GB*2 kapasiteli single rank modeli var sadece, sitesinde ise aynı kapasitedeki SODIMM sadece dual rank olarak mevcut, single yer almıyor.

Amazon'daki ürün:

https://www.amazon.com/gp/product/B07ZLCC6J8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&tag=donanimhaber-21&language=tr_TR

Resmi sitedeki ürün:

https://www.crucial.com/memory/ddr4/ct2k32g4sfd8266

İkisinin de ürün kodu aynı: CT2K32G4SFD8266

Kafa karıştırıcı, birinden biri hatalı bilgi gibi duruyor.

32x2'yi kaçtan aldınız siz hocam? cybermonday için sadece tek 32gb 94'e düşmüş. 6$'da kargo çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: T. Soprano

32x2'yi kaçtan aldınız siz hocam? cybermonday için sadece tek 32gb 94'e düşmüş. 6$'da kargo çıkıyor.

https://www.amazon.com/gp/product/B07ZLCC6J8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bunu 207.5 dolara aldım hocam bf günü gümrük kargo dahil içine(kargo gümrük ücretini cıkardıgında 163.99 dolar), ama ne oldugu belli degil ürünün, yukarıda açıkladım. Single diye aldım sitesinde dual yazıyor, gene de her türlü uygundur Türkiyeye göre ama bu msi modeline uygun olması önemli.

Bunun dışında 16*2 alacaksan bf'de de aynıydı baktıgımda bir fark yok kaçırmadan almanı tavsiye ederim 90 dolara ihtiyacın varsa.

• Temel başlığa odaklanın. Aldığımız 64 ve 32'ler dual kit gelecek. (2*16, 2*32 şekilde)

Arkadaşlar ürün kodu önemli bence, ilaveten ürün sorularına ve yorumlarına bakın. Ayrıca single 32 için ayrı seçenek mevcut. Ek olarak anladığım kadarıyla single 64 bir ürünleri yok.
    Seçenekler 16x1, 8x2, 32x1, 16x2, 32x2 şekilde. x2 ürünlerde görselde iki , x1 olanların görselinde bir adet ram var.

Tuhaflık 8GB üründe gözüme çarpıyor;
    4GBx2 seçeneği ve 4GBx2 Single Rank seçeneği mevcut. İkisinin de görselinde iki ram var.

Bu durumda aklıma şöyle bir şey geliyor:
    Mesela 4GBx2 ürün iki ayrı 4GB kutusunun birleşiminden ambalajlı. 4GBx2 Single Rank ürün iki ayrı 4GB Ramin birlikte kutuya girmesinden oluşan bir ürün.

Kafa karıştırıcı bilgiler çok ama aldığımız 32x2 ve 16x2 2666 MHz CL19 ürünler bizim cihazlara uyumlu.

• Ben de bu ürünü gördüm gerçekten cok iyi bi fırsattı anca daha önce hic tecrübem olmadıgı icin alışveriş yapmadım.yurtdışı alışverişlerimizde amazondan dolar olarak seçip kartımıza da dolar olarak yansımasını nasıl sağlıyoruz.Bankayı aradım ekstrede tl çevirirken %3 komisyon alınıyor ekstra dediler yurtdışı alışverişlerinde kur da bi önceki günün kuru alınıyor dediler.ben dolar olarak ödemek istiyorum sadece dolar olarak ödeme bu daha hesaplı oluyor sanırım.ayrıca amazon alışverlerinde ekstra bi vergi daha cıkıyor mu gümrükte iyi günler herkese

• PoseidoN59 P kullanıcısına yanıt
    İlk mesajda yer alan ödeme notunda bunu belirttim.
    Ödeme tipini bankayı arayarak, bankacılık uygulamalarından ekstre şeklinizi TL&$&€ yapıyorsunuz. Harcama şekline göre ekstre geliyor.
    Bankada varsa vadesiz dolar hesabından da ödeme yapıyorsunuz. Yoksa TL hesabından dolar kuruna çevirerek ödeme yapıyorsunuz.

Amazon ödemeyi alırken bütün masrafları alıyor. Yani Amazon'un aldığı ücretler dışında hiçbir ücret ödenmiyor gümrüğe veya kargoya.
    İstisna olarak şöyle bir durum var; Türkiye Amazon'da olduğu gibi diğer ülke Amazon'larda da pazaryeri mağazaları var. Onların çoğu Türkiye'ye gönderim yapmaz, bazıları Amazon işbirliğiyle gönderim yapar ve alışveriş aşamasında masrafları alır, bazı pazaryeri satıcıları da sadece kargo ücreti alır, gümrüğe karışmaz. Bu da risklidir, çünkü ne ücret çıkacağını bilemiyorsun. Gelecek gönderiyi taşıyan firmalarla görüşüp tahmini ücretler öğrenilebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

İlk mesajda yer alan ödeme notunda bunu belirttim.
    Ödeme tipini bankayı arayarak, bankacılık uygulamalarından ekstre şeklinizi TL&$&€ yapıyorsunuz. Harcama şekline göre ekstre geliyor.
    Bankada varsa vadesiz dolar hesabından da ödeme yapıyorsunuz. Yoksa TL hesabından dolar kuruna çevirerek ödeme yapıyorsunuz.

Amazon ödemeyi alırken bütün masrafları alıyor. Yani Amazon'un aldığı ücretler dışında hiçbir ücret ödenmiyor gümrüğe veya kargoya.
    İstisna olarak şöyle bir durum var; Türkiye Amazon'da olduğu gibi diğer ülke Amazon'larda da pazaryeri mağazaları var. Onların çoğu Türkiye'ye gönderim yapmaz, bazıları Amazon işbirliğiyle gönderim yapar ve alışveriş aşamasında masrafları alır, bazı pazaryeri satıcıları da sadece kargo ücreti alır, gümrüğe karışmaz. Bu da risklidir, çünkü ne ücret çıkacağını bilemiyorsun. Gelecek gönderiyi taşıyan firmalarla görüşüp tahmini ücretler öğrenilebiliyor.

Hocam amazondaki bu fırsatları nerden buluyorsunuz acaba cyber mondayde falan indirimli bi laptop bulursaniz yine paylaşır mısınız ben yetişemedim buna

• Arkadaşlar benim gibi ürünü 1415 dolara alan var ise şayet amazon destekle iletişime geçtim ve arkadaşlarımın 10 dolar indirimli aldığını söyledim.İlk başta biraz mırın kırın edip daha sonra 10 dolar bakiye yüklediler hesabıma.

• kırmızı pelerin kullanıcısına yanıt

Evet hocam bende farkettim tek 64gb yok, 2x32 olarak var. Ayrıca youtube'da Ram Upgrade videolarına baktım da hepsinde 2 slot'u gösteriyor ve bizim ürün açıklamamızda orjinal olarak 2x8 var üstünde. O nedenle alınırsa bence tek slot 32gb alınmalı ki değsin. Bunun yanında max ram kapasitesi de zaten 64 gb. Bunlara dikkat etmek lazım.

Son olarak amazon iade garantisi için ram yükseltmesi yapılmaması lazım. Garanti devam ediyor ama amazon iadesi geçersiz oluyormuş. O nedenle ram yükseltme işini testlerden ve kontrollerden sonra, hatta bana kalırsa para iade garantisinin bitimine yakın yapmak gerek.

@Revenge®

• T. Soprano kullanıcısına yanıt
    Bakın bu da güzel bir detay, atlamamak, unutmamak lazım. En azından birkaç gün tüm donanım ve yazılım testlerini tüketici gözüyle yapmak lazım. Kusurlu, tatmin etmeyen bir donanım varsa zamanında tespit edip cayma/değişim hakkımızı kullanabilelim.

Aslında şimdi diyorum da ben de tek 32 mi alsaydım, ya da almışken 32x2 mi alsaydım
    32GB zaten fevkalade yeterli olur, çift 16'nın verimi tek 32'den daha yüksek ama fırsat varken 64 almış olurduk. Yani bilgisayarın fiyatı dolayısıyla acele ettik, iki iptal üçüncü nihai oldu. İlle unutulan bir şey oluyor, sağlık olsun, 32 yeterlidir 6-7 sene aksamadan kullandirir iyi bakıldığında.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.