Şimdi Ara

Amazon.com MSI GL65 Leopard |i7-10750H+RTX2070|16GB|512GB|144HZ|W10 11000 TL (BİTTİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
5
Favori
22.263
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

9 Aralık - 24 Aralık teslim yazıyordu bu üründe de. Bugün konuyu açtığım saatlerde aldım.
    3 ürün 1482$ tuttu. İlk etapta akşam 5 gibi 1360$ çekim yapıldı. Saat 22:30 civarında da kalan 122$ çekildi.

Not: Ödeme türümü döviz yapmama rağmen provizyona TL cinsinden geldi. Ekrandaki tutarları toplayıp 1482,9$'a bölünce 1 dolar banka gişe kuru olan 8,04 TL'ye denk geliyor. Bankayı arayıp durumu bildirdiğimde; provizyonda TL, dönem içi işlemlere düştüğünde orijinal döviz tutarı göreceksiniz dediler, rahatladım. Doları kendim almak istediğimde 7,84'ten satıyor banka. Yukarıdaki tutardan yaklaşık 300₺ daha aza denk gelir. İnşallah borcunu ödemek için dolar alırken biraz düşmüş olur :D

Amazon.uk’tan Huawei Matebook X Pro aldım ben, bu konu aktif diye buraya yazdım.

Bu bilgisayarı alsam mı, almasam mı demeden bitti zaten. 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tekrar satışa girdi yapıştırdım 1 tane. Bu tax iadesi nasıl oluyor acaba?

• Aynen, almak isteyen varsa an itibariyle yine 1099$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı pelerin -- 28 Kasım 2020; 0:44:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maicole kullanıcısına yanıt
    Atar misin linkini , fiyatını falan kaça aldınız merak ettim :D

• quote:

Atar misin linkini , fiyatını falan kaça aldınız merak ettim :D

• T. Soprano kullanıcısına yanıt

Ben sordum tax konusunu fakat böyle bir iade/indirim yapamadıklarını söylediler

Umarım 1249 pound ödemedin

• quote:

Umarım 1249 pound ödemedin

Türkiye fiyatı zaten 15 bin laptopun.

• Arkadaşlar tax free seyahat durumlarında geçerli bir konu. Yani örneğin ABD'de bir best buy mağazasında bu ürün 1300$ ise x eyalet vergisi ile 1400$ ödüyor olacaksınız. Dönüşte de havaalanında bu iade ile ilgili birime başvuruda bulunuyorsunuz o halde kullanılabilir oluyor bu sistem.

Bu ürün ne kadar mesela Amazon'da? 1099 dolar değil mi? Teslimat adresi olarak New York'ta rastgele bir adres giriniz; bize ihracat vergisi çıkarken oraya da yaklaşık 120$ bir tax çıktığını göreceksiniz. Biz 260 dolar vergi +50 dolar kargo dahil 1400 dolara alıyoruz, onlar da 1100+120$ vergi gibi bir fiyata alıyor. Kargo ücretsiz onlara.

• Bitmiş yine, napıyor bunlar tek stok mu koyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: maicole

Bitmiş yine, napıyor bunlar tek stok mu koyuyor.
    BİM mağazaları gibi

• Ben aldım bu sefer, herhalde Huawei’yi iptal edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 28 Kasım 2020; 1:14:41 >
  • Adresi güncellerken ikinci kez kaçırdım umarım tekrar stoğa girer

• Aldıktan sonra fee dahil 1415 yerine 1385 göründü. 1 adet sınırı olduğu için alamadım daha fazla.

• Amazon sitesinde: $367.23 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey... diyor. Yani 367$ içinde kargonun yanısıra gümrük vergisi de dahil görünüyor ama? Yanlış mı anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Amazon sitesinde: $367.23 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey... diyor. Yani 367$ içinde kargonun yanısıra gümrük vergisi de dahil görünüyor ama? Yanlış mı anladım.

Orada 50 doları falan kargo , gerisi bizim gümrük vergisi.

Aynen yancı devlet %25 civarı koparmış. Adamların araba aldığı fiyata laptop alıyoruz şaka gibi. 

Ödediğimiz vergi 1 asgari ücret burada. Adamlar amerikada 1 ay çalışıyor bu cihazdan 2 tane alabiliyor çok rahat. Gel de isyan etme, küfretme böyle düzene.

Edit: Import Fees Deposit $260.00

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T. Soprano -- 28 Kasım 2020; 1:31:48 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    367,23$ ürünün fiyatı 1499$ iken geçerli.

Ürün fiyatı 1099$ iken ürün sayfasında "286.86$ shipping and import fees deposit" yazıyor. Fakat ödemeye giderken 57$ da kargo ücreti çıkıyor. Sistem ikisini nasıl bir matematikle birleştiriyorsa 343$ shipping &import olması gerekirken 315$ ekliyor nihai olarak. Ben Amazon'a sordum ; 286,86$ zaten kargo ücreti ve vergiyi kapsıyor, neden ödeme ekranında 315$ çıkıyor diye. 286,86$ tahmini tutardır, asıl tutar ödeme ekranındakidir dediler.

Şöyle bir durum var , genellikle gümrük masrafı, aldıkları tutardan daha az çıkıyor. Ve iade yapıyorlar. Eğer fazla çıkarsa zaten ücret talep etmiyorlar. Bunda bize ne düşecek merak ediyorum. Şayet en son İspanya Amazon 125euro aldığı depozitodan 30euro iade yapmıştı.

• quote:

367,23$ ürünün fiyatı 1499$ iken geçerli.

Ürün fiyatı 1099$ iken ürün sayfasında "286.86$ shipping and import fees deposit" yazıyor. Fakat ödemeye giderken 57$ da kargo ücreti çıkıyor. Sistem ikisini nasıl bir matematikle birleştiriyorsa 343$ shipping &import olması gerekirken 315$ ekliyor nihai olarak. Ben Amazon'a sordum ; 286,86$ zaten kargo ücreti ve vergiyi kapsıyor, neden ödeme ekranında 315$ çıkıyor diye. 286,86$ tahmini tutardır, asıl tutar ödeme ekranındakidir dediler.

Şöyle bir durum var , genellikle gümrük masrafı, aldıkları tutardan daha az çıkıyor. Ve iade yapıyorlar. Eğer fazla çıkarsa zaten ücret talep etmiyorlar. Bunda bize ne düşecek merak ediyorum. Şayet en son İspanya Amazon 125euro aldığı depozitodan 30euro iade yapmıştı.
    Gayet açıklayıcı oldu hocam. Sağolun. Bu ürün için olmasa da sonraki Amazon.com alışverişlerinde mutlaka dikkate alırım.

Yalnız benim Yurtdışı alışverişlerinde Amazon olsa bile çekindiğim konu hep şudur: Ya cahil veya kötü niyetli Gümrük görevlileri Amazon'un size taahhüt ettiği azami gümrük vergisinden de çok daha fazla ilave gümrük vergisi borcu çıkarırsa? Bunun itirazı/iptali ile uğraşmak çok sıkıntı olur bu ülkede. Yani olabilir mi diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.