Şimdi Ara

Am4 e Am3 soğutu taktım Sunbeam Core Contact Freezer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1300x işlemcim için ileriye dönük ve serin olması amacı ile soğutu ararken amd nin wraith prism soğutusunun 200 250 tl gibi fiyatlara satıldığını görünce forumun ikinci el kısmından 70 TL ye Sunbeam Core Contact Freezer aldım ve montajını yaptım.Almadan önce Am4 uyar diye bir kaç konu okumuştum ama tereddüt ederek aldım bu yüzden de bu konuyu açıyorum.
    Am4 platformun Am3 e göre soğutucu montaj delikleri değişti fakat anakart üzerindeki tırnaklara klipsli yapıdaki am3 soğutucular takılabiliyor. (Sunbeam Core Contact Freezer / Zeroterm Nirvana gibi)

• özelden resim isteyenler olmuş buyrun :)

Am4 e Am3 soğutu taktım Sunbeam Core Contact FreezerAm4 e Am3 soğutu taktım Sunbeam Core Contact Freezer
    Am4 e Am3 soğutu taktım Sunbeam Core Contact FreezerAm4 e Am3 soğutu taktım Sunbeam Core Contact Freezer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssLh -- 27 Ocak 2020; 0:51:32 >

• Klipslileri takmakta mevzuu yok ki. Asıl mevzu vidalılarda.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Vida filan takmiyorsunuz anakartin uzerinde stok olarak gelen ayaklar onlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Montajdan eminseniz, altında kaliteli bir termal macun varsa çeşitli bench programlarında denermisiniz hocam ? Ah ahh foruma üye olduğum zamanlar son demini yaşıyordu sıfır satışı olarak bu soğutucu. Zamanının ötesinde mükemmel bi reklam yapmıştı globalde cidden. Sandy bridge işlemcilerin buz gibi çalışmasına vesiledir kendileri. Duygulanmadım değil

Bide o dönemlere ait hatta forumda inceleme videosu bile bulunan siyah rengi ve değişik yaprak tasarımıylada kendine aşık ettiren bi tower soğutucu daha vardı. Tuniq Tower 120 Extreme modeliyle Thermalright Venomos X modeli

Tuniq Tower 120 Extreme

Thermalright Venomous X RT

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    r2 ryzen 1600 (2600)
    B350M Bazooka
    cpu soğutucu sunbeam core contack freezer
    termal macun mx2
    2*8 gb 3200 mhz corsair lpm
    Fsp hydro g 850w
    Kasa corsair 400C 2 egzoz 2 de ön fan var

işlemci 1.3 V ile 4 ghz de stabil sıcaklık değerleride aşağıdaki gibi fakat şunuda belirteyim testin yapıldığı odada sıcaklık 16 derece idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssLh -- 27 Ocak 2020; 8:0:23 >

• Aynı soğutucuyu kullanıyoruz. Yıllardır LGA775, 1151, 1156 ve şimdi de AM4'te kullanıyorum. En uzun süre kullandığım ürünlerden birisi oldu. Silverstone FM22 ile birlikte mükemmele yakın bir soğutma sunuyor(du) ama AM4 için çok iyi performnansı var diyemem. 2700X+CH7'de benchstationda Yükte 80 derecelerde zor tutuyor. AM4 water block gelene kadar idareten kullanıyorum stok soğutucuda kutusunda duruyor.
  • İkinci jenerasyon r5 1600 4.0 ghz de 61 dereceyi gecmiyor yarim saat stres testinde ki normal kullanimda oyunlarda vs bu sicakliklari gormesi mumkun degil ama sunuda unutmamak lazim pc soguk bir odadayken testi yaptim oda ort 16 dereceydi 22 25 derece olsaydi islemci sicakligida 69 70 derece olurdu sanirim benim islemcim icin fazlasiyla yeterli son olarak termal macun articx mx2

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AM4 anakartlar ile hangi montaj kitini kullanıyorsunuz? Ben bu soğutucuyu halen daha Sandy Bridge işlemcimle kullanıyorum, fakat diğer montaj kitlerinin elimde olduğunu sanmıyorum. LGA1155 kitiyle AM4 anakarta monte edebilir miyim dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmighty -- 6 Nisan 2020; 1:39:29 >
  • alpmighty A kullanıcısına yanıt
    Am4 anakartın üzerinde hazır gelen aparat var zaten. Ona takacaksın. Videoda stok fan takacağı için aparatı çıkarıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkOBr-585kQ&t=738s
  • pwm özellikli uygun fiyatlı bi fanla değiştiremez miyiz artık üzerinde bulunan fanı? :)
  • Değişir.
  • bende de ta eski q6600 da kullandığım sunbeam core contact freezer var. Yeni ryzen 5 5600x aldım. İşlemci geldi ama henüz anakart gelmedi (Asus Tuf Gaming x570 plus wifi) bu soğtucuyu nasıl takarım buna ?

Yardımcı olursanız çok duacınız olurum.

• FranticTr F kullanıcısına yanıt
    Hocam konu basindaki mesaji okuyuo resimleri inceleseniz bu soruyu sormazsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FranticTr

bende de ta eski q6600 da kullandığım sunbeam core contact freezer var. Yeni ryzen 5 5600x aldım. İşlemci geldi ama henüz anakart gelmedi (Asus Tuf Gaming x570 plus wifi) bu soğtucuyu nasıl takarım buna ?

Yardımcı olursanız çok duacınız olurum.

Anakart geldiğinde soğutucuyla anakrtı koy önüne biraz sağına soluna bak zaten nasıl takabileceğini anlarsın.

• baya basitti neyse bende ekstra bişey var sanmıştım. Hala 10 senelik soğutucunun olması amd eyv.

• quote:

Orijinalden alıntı: FranticTr

baya basitti neyse bende ekstra bişey var sanmıştım. Hala 10 senelik soğutucunun olması amd eyv.

• Klipsli olduğu için olmuş. Ben de Am4 e 2008 den kalma zherotherm nirvana takmıştım. Ama çok iyi basmıyor gibi geldi. Sıcaklıklar da olması gerekenden biraz daha yüksekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş uzunca yılların en fp ürünlerindendir güle güle kullanın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.