Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eski konu sahibinin layıkıyla konunun altından kalkabilecek yeterli bilgi birikime sahibi olduğunu düşünmüyorum. Bir anakart seçimi salt vrm, oc ve biostan ibaret değildir! Değerlendirme yaparken fiyat, performans, stabilite, bileşen yapısı(pcb katman sayısı, katı soket), bileşen kalitesi(vrm, doubler,ses yongası, bios yongası, soğutucu), sunulan opsiyonlara(dac, wifi kart, rgb, fan soket sayısı) bakmak gerekir. Uygun bütçe kategorisinde bazı kalemler s geçilebilir elbet, ancak orta ve üst sınıf için diğer tüm kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir ki konuya baktığımızda malesef önceki konu sahibi bu yönlerden yetersizdi...

Umarım donanımlı bir arkadaş konuya sahip çıkar.
  • Aynı fikirdeyim.
  • mesajım dursun
  • x570 anakartlar ile ilgili çok fazla inceleme bulunmuyor. Mesela msi mpg gaming pro carbon gigabyte aorus pro ve asus rog strix arasında ki bu 3ü yaklaşık benzer fiyat bandındalar birbirlerine göre bir inceleme varmı bulamadım. Bunların bir üstüne çıkarsak msi mpg ace ve aorus ultra göze çarpıyor ki aorus ultra fiyat olarak çok daha uygunda yer alıyor artıları eksileri birbirlerine göre ve bir alt kartlarına göre neler mesela. burada asus rog crosshair vii hero var ama onun fiyatı mpg ace ve aorus ultranın çok üzerinde kalıyor. o fiyat bandına çıkmaya gerek varmı mesela varsa orada da aorus master ile aynı fiyat bandındalar ve aralarındaki farklar nelerdir. Bunlar ile ilgili hem forumu hem interneti araştırıyorum ama çok fazla bir bilgi bulamadım özelliklede bir birlerine karşı bir inceleme çok az. Bende x570 geçmek istiyorum ama bu durum çok kafa karıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EjderLefLef -- 18 Kasım 2019; 4:57:55 >
  • Arkadaşlar merhaba b450 tomahawk max kullanıyorum bugün pcyi açtım ilk kez formartı attım ancak ethernet kablosunu görmüyor anakart laptopuma taktım anında görüyor bir iki denemeden sonra görmeye başladı güncelledim chipsetleri sonra tekrar yeniden başlattım yine görmüyor aygıt yöneticisinde hepsi güncel gözüküyor yardımcı olurmususnuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolyus

Arkadaşlar merhaba b450 tomahawk max kullanıyorum bugün pcyi açtım ilk kez formartı attım ancak ethernet kablosunu görmüyor anakart laptopuma taktım anında görüyor bir iki denemeden sonra görmeye başladı güncelledim chipsetleri sonra tekrar yeniden başlattım yine görmüyor aygıt yöneticisinde hepsi güncel gözüküyor yardımcı olurmususnuz?
    Kablo soketi gevşemiş olabilir veya tam oturmuyor olabilir. Daha önce başıma gelmişti.
  • Hocam şimdi baktım bu sefer oldu işe gideceğim için artık akşama bakacsm tekrar anlamadım bu işi

• dediğiniz şeylerin hepsi zaten hem ürünün sitesinde hem de youtube da anakartı eline alan kişilerin bahsettiği şeyler ,vrm vb ince detayları da ele alan kişiler var fakat hem inglizce hem de 4-5 kartın videosunu izlemek zaman gerektiren bir şey ses yongasını bilmek isteyen adam gider sitesinden bakar ki zaten o kadar sese düşkün olan adam onboard kullanır mı sizce ? wifi vb özellikler de aynı durum geçerli

gayet faydalı konuydu bence ilgilenen kişi ne kadar detaylı bilir bilmez fikrim yok ama sonuçta ortada bi emek vardı böyle yapa yapa binlerce mesajı olan adamları forumdan soğutup yorum yazdırmaz hale getiriyorsunuz sonra çoluk çocuk millete öneride bulunuyo

"Umarım donanımlı bir arkadaş konuya sahip çıkar." sen şimdiki adama böyle dersen kim o yükümlükük altına girip konuyu devralır ? gelen adama aynı durumun olmayacağı ne malum
  • SheKilLll kullanıcısına yanıt
    Konuyu bilmeden yorum yapıyorsunuz kişi kendisi bu işi bıraktı kimse bu işleri bırakması yönünde telkinde bulunmadı. Yapılan işin beğenilen yanları olacağı gibi beğenilmeyen yanlarına olacak bizde elbette bunları söyleyeceğiz kişi bu eleştiriler karşısında bırakıp gidiyorsa yapacak birşey yok.

Bahsedilenler hem sitede hemde youtube da mevcut olduğuna göre sizin bakış açınız ile böyle bir başlığada gerek yok! ancak var...

Sesi önemseyen ancak kaliteli bir ses kartınada 800-1000tl ödemeye durumu olmayan kişi elbette hepsi bir arada(ses çipi,dac) kaliteli bir çözüm arayacaktır bundan doğal ne olabilir? ki üst düzey ses işleriyle uğraşmayan kişiler için fazlasıyla başarılı çözümler mevcut!

Kendi bilgisine güvenmeyen kişi bırakır gider bilgi birikimine güvenen konuyu eleştirilere rağmen devam ettirir bu kadar basit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Hocam reset atınca yine gitti aldığım yeri aradım ilk kez böyle bi şikayet alıyoruz dedi biosu ve etherneti güncelleyip deneyecem olmadı garanti napalım 🙁

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

Konuyu bilmeden yorum yapıyorsunuz kişi kendisi bu işi bıraktı kimse bu işleri bırakması yönünde telkinde bulunmadı. Yapılan işin beğenilen yanları olacağı gibi beğenilmeyen yanlarına olacak bizde elbette bunları söyleyeceğiz kişi bu eleştiriler karşısında bırakıp gidiyorsa yapacak birşey yok.

Bahsedilenler hem sitede hemde youtube da mevcut olduğuna göre sizin bakış açınız ile böyle bir başlığada gerek yok! ancak var...

Sesi önemseyen ancak kaliteli bir ses kartınada 800-1000tl ödemeye durumu olmayan kişi elbette hepsi bir arada(ses çipi,dac) kaliteli bir çözüm arayacaktır bundan doğal ne olabilir? ki üst düzey ses işleriyle uğraşmayan kişiler için fazlasıyla başarılı çözümler mevcut!

Kendi bilgisine güvenmeyen kişi bırakır gider bilgi birikimine güvenen konuyu eleştirilere rağmen devam ettirir bu kadar basit.
    Kim eleştirdi ki şimdiye kadar pek rastlamadım.Söylediğiniz thermal kalite dışında ki özellikler ile ilgili konu sahibini eleştiri değil ama öneri veren konu başından beri en fazla 2-3 kişidir daha üstü yok, bunun için de rahatsız olunmaz.Konu sahibinin asıl rahatsız olduğu kısım dikkatimi çeken yani, konu üzerinde sorulan sorular ve verilen cevaplar, kendi verdiği bilgiler ile çeliştiği zaman ve kendisine de aynı zamanda 1.sayfa konu içeriği varken gelip soru sorulması felan anladığım kadarıyla rahatsız etmiş.Bu sebeble konu içeriğini silmiş, ben böyle gördüm.Ve bir çok teknolojiden anlamayan insan gelip soru soruyor ki bu çok doğal.

• Konu eski sahibinin bilgisine diyecek çok lafım yok. Ha bunlar öğrenilmeyecek şeyler de değil biz de bundan 15 sene önce HW overclok takımı olarak dünya rekorları kırdık ama biraz uzak kalınca bilgilerin eskiyor ve bi kaç günlük araştırmayla tekrar öğreniyorsun.

Ama bilgiden çok üslup da önemli, konunun eski sahibi en basitinden kendi önermediği her ürün için "Çöp" diyip çıkıyordu :D
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Tavsiye etmediği için çöp der, kafasına göre üstünü çizer, hatasız bios a hatalı der

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 24 Kasım 2019; 8:47:29 >
  • Radeon 530x islemci nasildir arkadaşlar alinir mi ?

• Merhaba,

İşlemcim Ryzen 5 3600, mevcut kullandığım Msi b450m pro m2
    Max - x470 - x570 hangisine geçmek daha mantıklı.
  • -YLCN kullanıcısına yanıt
    b450 güncel bir anakart. Kullanmaya devam et sorun yoksa. Anakart değişimiyle ne elde etmeye çalıştığını merak ettim.
  • onur226 O kullanıcısına yanıt
    İlk versiyon anakart hocam 3600 ile pek stabil çalışmıyor. Fan ayarları sürekli değişiyor. Ram oc yaptırmıyor. Sadece xmp açabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: -YLCN

Merhaba,

İşlemcim Ryzen 5 3600, mevcut kullandığım Msi b450m pro m2
    Max - x470 - x570 hangisine geçmek daha mantıklı.
    X570 varken bir önceki nesil X470 almak pek de mantıklı olmaz hocam. A

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-x570-gaming-plus-am4-ddr4-4400-mhz-oc-2x-m-2-usb-3-2-hdmi-rgb-atx-anakart-p-HBV00000LKRIV?magaza=TeknolojiDeposu

• quote:

Orijinalden alıntı: Selores

X570 varken bir önceki nesil X470 almak pek de mantıklı olmaz hocam. A

https://www.hepsiburada.com/msi-mpg-x570-gaming-plus-am4-ddr4-4400-mhz-oc-2x-m-2-usb-3-2-hdmi-rgb-atx-anakart-p-HBV00000LKRIV?magaza=TeknolojiDeposu

Alıntıları Göster
    O kartı veya msin x570 giriş seviyesi herhangi bir anakartını alıp evinizde ısınma derdinden kurtulabilirsiniz malum kış ayları başlıyor.

• Arkadaşlar konuya çok bakamadım ve bir sorum var. 3400g almak istiyorum önerebileceğiniz en ucuz anakart nedir? İşlemcinin ekran kartı kullanılacak.
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.