Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kusura bakma haklısın yazacaktım tam değerlerini ancak n11 sitesine giriş yapamadığımdan aklımdakini yazdım msi b450 tomahawk max am4 ddr4 3466(oc) dvi hdmı m2... yazıyor normalde bu anakart 4133 (oc) mhz olması lazım değil mi?

Şimdi n11 deki ürüne bakıyorum malesef aynı ürün yok ama sipariş onaylanmış iptal etmezsem yollayacaklar mağazanın ismi uzmanlar pc

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatolyus

Kusura bakma haklısın yazacaktım tam değerlerini ancak n11 sitesine giriş yapamadığımdan aklımdakini yazdım msi b450 tomahawk max am4 ddr4 3466(oc) dvi hdmı m2... yazıyor normalde bu anakart 4133 (oc) mhz olması lazım değil mi?

Şimdi n11 deki ürüne bakıyorum malesef aynı ürün yok ama sipariş onaylanmış iptal etmezsem yollayacaklar mağazanın ismi uzmanlar pc
    Aldığın anakart b450 tomahawk max ise 4133'e kadar destekliyor.

Msi'ın sitesinde de bakabilirsin.Yani satıcı sitesinde eksil bilgi giriyorlar o seni yanıltmasın.Eski olan yani MAX olmayan B450 Tomahawk'ın ram bilgisini yazmışlar o da 3466 en son çıkabildiği.Ama Max aldıysan kesin olarak 4133'e çıkar.Satıcıya soru sor kısmından da sorabilirsin, Max modeli olup olmadığını.https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Cl18 riskli 16 ya düşmezse 3600 olmasının pek anlamı kalmıyor.

Crucial 3200 sorunsuz 3600 16-20-20-20 1t olabiliyor 1.42v biraz araştırın olmadı crucial alın.
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Max aldığıma eminim çok teşekkür ederim bilgilendirme için son soru hakkımı kullanmak istiyorum 😬
    Bütün pc yi topladım

Ryzen 5 3600
    Sapphire rx 5700xt nitro+
    High power 750w 80+gold
    Dark guardian
    Samsung 970 evo + 500 gb
    Msi b450 tomahawk max
    Sadece ram sa sorunum var acaba bu olur mu

https://urun.n11.com/bellek-ram/adata-ddr4-8gb-16gb-3600mhz-d41-spectrix-rgb-led-ram-bellek-P145676464
    Cl değerini yazmamışlar mağazaya sordum çok ama çok teşekkür ederim şimdiden cevaplar için müteşekkirim

• quote:

Orijinalden alıntı: anatolyus

Max aldığıma eminim çok teşekkür ederim bilgilendirme için son soru hakkımı kullanmak istiyorum 😬
    Bütün pc yi topladım

Ryzen 5 3600
    Sapphire rx 5700xt nitro+
    High power 750w 80+gold
    Dark guardian
    Samsung 970 evo + 500 gb
    Msi b450 tomahawk max
    Sadece ram sa sorunum var acaba bu olur mu

https://urun.n11.com/bellek-ram/adata-ddr4-8gb-16gb-3600mhz-d41-spectrix-rgb-led-ram-bellek-P145676464
    Cl değerini yazmamışlar mağazaya sordum çok ama çok teşekkür ederim şimdiden cevaplar için müteşekkirim
    Dostum bu ram muhtemelen çalışır bir sıkıntı çıkmaz ama senin anakartının ram uyum listesinde bakabilmem için ram kodunu vermen gerek onu da satıcı koymamış.Ama d41 olarak aratınca listede senin anakartının uyum listesinde 3600mhz olarak bir d41 a data modeli yok.
    https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX#support-mem-19

• Zahmet verdim çok ama çok teşekkür ederim satıcı teknobiyotik şuan arıyorum bilgi alacam aynı zamanda anakartı aldığım yeride aradım max modeli doğrudur biz distiribitörün verdiği açıklamayı otomatik giriyoruz normalde 4133 ram hızı dedi🙏🏽

• quote:

Orijinalden alıntı: SpyM3GTR

3800x için anakart önerisi nedir arkadaşlar? Oc falan yok oyun ağırlıklı olarak kullanıcak bir pc için
    Kimse iplemedi bizi
    Şimdi öğrendim cl değeri 16 imiş bizde kullanıyoruz bi sıkımtı yaşamadık dedi teknobiyotik toplam 700 e aldım bakalım mhz değerleri güzel hayırlısı

• SpyM3GTR kullanıcısına yanıt
    Valla bilsem cevaplayacam da bu konu hakkımda pek fikrim yok 😬

• quote:

Orijinalden alıntı: SpyM3GTR

Kimse iplemedi bizi

Alıntıları Göster
    Dostum öncelikle 3800x muazzam para israfı bir işlemci o işlemciye zaten oc yapmayacağın bir anakart almak da yine yanlış seçim olur.Eğer minimum 8 çekirdek istiyorsan 3700x almalısın arasında 1-3 fps fark varsadece 3800x ile.Boşuna para verirsin.Ama aslında sadece stock oyun performansı isteyenler için 3600 işlemci çok daha iyidir.3800x ile dahi en fazla 5-7 fps fark olur.

Anakart için ise b450 tomahawk max veya gaming plus max olabilir.

Hocam baktım şimdi ürünün koduna hatta kodu bu AX4U360038G18A-DR41 ancak dediğiniz gibi malesef yok şimdi msi arayacam çünkü bazen sitede uyumluluk göstermediği zamanda bile uyumlu olabiliyor diye bi yazı okumuştum kararsız kaldım 😕😕

• quote:

Orijinalden alıntı: Steelo

Dostum öncelikle 3800x muazzam para israfı bir işlemci o işlemciye zaten oc yapmayacağın bir anakart almak da yine yanlış seçim olur.Eğer minimum 8 çekirdek istiyorsan 3700x almalısın arasında 1-3 fps fark varsadece 3800x ile.Boşuna para verirsin.Ama aslında sadece stock oyun performansı isteyenler için 3600 işlemci çok daha iyidir.3800x ile dahi en fazla 5-7 fps fark olur.

Anakart için ise b450 tomahawk max veya gaming plus max olabilir.

Alıntıları Göster
    Hocam baya uyguna geldiği için 3800x aldım 2450 tl, yoksa bende 3700x alacaktım

Düzeltme: 2250 yazmışım yanlışlıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyM3GTR -- 11 Kasım 2019; 11:44:56 >

• Ryzen 7 3700x
    Corsair vengeance rgb pro 3600mhz cl18 ram
    rtx2070s

Yukardaki sistem için anakart onerisi alabilir miyim? X570 anakartların çok fazla bir avantajı var mıdır? Bu bilgisayarla genellikle yayın açmayı ve oyun oynamayı düşünüyorum aklımda Gigabyte X570 Aorus Elite vardı fakat daha sonra Msi B450 Carbon Pro AC'yi gördüm onun da fiyatı yüksek ne yapsam karar veremedim.
  • anatolyus kullanıcısına yanıt
    Buna para verene kadar 16 gb ışıksız ram al.
  • Benim için inanın rgb olmasına gerek yok tek önemli nokta uyumlu olup olmaması öneriniz var mı?

• Selamlar ryzen 5 2600 almayı dusunuyorum xpg 3000 mhz cl16 ramim var ama anakart konusunda kararsızım 600-700 bandında atx anakart onerebılırmısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 550 TL civarına B450 hangi anakart önerirsiniz?
    Ryzen 5 1600 ile kullanacağım.
    Gigabyte markası pek güven vermiyor nedense. Msi'da da bir sürü model var birbirinin aynısı gibi hep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 650 bandında msi gaming plus max modelini bulursanız yapıştırın düşünmeden

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Bana da matx bir anakart önerir misiniz?
    İşlemci olarak 1600 alacağım Teknobiyotik’ten. Overclock vs yapmam, gayet düz bir kullanıcıyım. Online oyun da oynamam.

Ram olarak da 2x8gb 3200 mhz Corsair düşünüyorum ama kırmızı ve siyah renkleri var. Arada fark var mı anlamadım. Siz hangisini önerirsiniz?

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.