Şimdi Ara

Altyapı sorgulama ekranında 74Mbps peki gerçekte ne alırım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altyapı sorgulama ekranında 74Mbps peki gerçekte ne alırım ?

Sorgulama ekranım bu şekilde abonelik başlattığım zaman 75 desteklemiyor 50 kullanırsın denir mi ?

burada yazan 74 download 8 upload ı kullanabilir miyim ?

bilen başına gelen yardımcı olabilirse sevinirim :)

• bende 69 yazıyordu 75 alabiliyorum biraz da hattın kalitesine bağlı

• Genelde o çıkan değerin üzerleri görülüyor, yani paket olrk tercihini direk 75 olrk kullanabilirsin, fiyat farkı yok ise 100 de tercih edebilirsin veya önce 75 i alıp dener, modemde görülen max değere göre 100 yükseltmesine gidebilir veya 75 te kalabilirsin v.s.

• Mahalledeki saha dolabına 150 metre uzaktaymışım çok uzak sayılmaz sanırım, amacım TÜRKNET e abonelik başlattıktan sonra 50 ye mahkum kalmamak dediğiniz gibi 75 alabilirsem ne mutlu bana

40 gün sonra taahhüttüm bitiyor TT arayıp 50 mbit 160 TL yapıştırmaya çalışıyor hey maşallah :D

• Athlon A kullanıcısına yanıt
    Turnket ise üstü en kötü 5 mb altı verir

Ben türk telekomdan 80 mbps ile girdim söz verdiler sonra 8 mb geldi neyse işte tamirat felan filan paketimi yükseltip 40 felan alabildim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

sitesinde 159TL ye 100mbit satıyor ve hediyeleri var 50tl trenyol ve 50tl bilmene çeki v.s. gibi yada 24 ay tahaütle yine 160 altına tvibu süper paketli 100mbit sınırsız seçeneği var, 24+3 ay 100mbit var 3 ay bedava yine 150 küsür v.s.

Fakat türknette tüm paketler tek fiyat, 99.90tl sen dilersen 100 alırsın dilersen 75 yani en yükseği bile alsan hattın 100 desteklemese dahi en yakın ne destekleniyorsa onu alacağın şekilde ayarlıyorlar.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

vay be TT nin aramaları kime tutturursa ona kazık atma üzerine kurulu o zaman fiyatlar çok yükselecek 50mbiti 160 liraya veriyim sana 24 ay yoksa daha pahallı alırsın diyor bu dolandırıcılığa girmiyormu ya :D

Dediğim gibi o fiyatlara 100 lük paketleri sitesine girip bakarsan görrsün yanında hediyeler yada bedava aylar v.s. veriyolar, sana o fiyata 50 çakmaya çalışmaları çok ilginç. Altyapı sorgulama ekranında 74Mbps peki gerçekte ne alırım ? 

• orada sol varsa 160tl ye 200mbit sınırsız fiber veriyor.

• Conar-XP kullanıcısına yanıt

Kırıkkale küçük yer sanmıyorum olduğunu hocam

• Kardeşim evde nargile yapıp içer, dün ona gelirken bana tütüncüsüne uğrayıp tütün almamı rica etti, dedi ki şu kutudan alacaksın bana kıyak yapıyor aslında 240 ama 200TL ye veriyor fln, bende girdim içeriye, müşterisi var ve tesadüf almam gereken kutunun aynısından alıyor, fiyatına da 180TL dedi müşterisine, dedim aynısından bende istiyorum tabi abi dedi verdi, bana da 180TL dedi aldım fln, acaba dedim yanlış bişey almış olmiyim diye kapıda aradım kardeşimi görüntülü, gösterdim bumu dedim, evt dedi, tmm dedim, sana 240TL dedi dimi ve adımı verince 200 e aldın dimi flm diyo bana, dedim adını vermedim bana 180 e verdi, inanmadı, kartan çektirmiştim gösterdim fişi dumur oldu. Altyapı sorgulama ekranında 74Mbps peki gerçekte ne alırım ? 

Yani bu zamanda büyük/küçük bütün firmalar, klasik tahtakale esnafına dönmüş durumda.

• @GuvenDMRK

Züpermiş, 40TL ucuza alıyorum diye sevinirken 20TL pahalıya alıyormuş diycem fakat aynısını aynı yerden belki'de 160 yada 140'a filan'da alan vardır muhtemelen, çünkü böyle yerler, snn kılık kıyafetinden tut, konuşma üslubuna ve diksiyonuna kadar elekten geçirip öyle fiyat yazar'lar, hâttâ kapınn önüne yanaştığın aracın markası bile tek başına 1 etken olur.

• Bu sorgulamalara ne kadar güvenilir bilmiyorum. Vodafone Net taahhüdümün bitmesine 1 ay kaldı. Daha önceleri sorguladığımda 50 civarı veriyordu geçen hafta sorgulattım 16 çıktı şok oldum. Bugün tekrar baktığımda ise 100 çıktı. Acaba verecekleri hizmet kalitesi de böyle dalgalı mı olacak? :)

• ViperSRT kullanıcısına yanıt

muhtemelen en alt sınırı verecekler üst hızları düzgün kullanamazsın deyip 16da sınırlayabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: Athlon

muhtemelen en alt sınırı verecekler üst hızları düzgün kullanamazsın deyip 16da sınırlayabilirler

Şu an vodafone da 50 lik paket kullanıyorum ama modemde ulaşılabilir hız olarak 70 görüyorum. İlk defa sorgulamada 16 gördüm çözemedim bende. Bildiğin adsl üst sınırı çıktı. 16 da sınırlayacaklar ise hiç geçmemek daha iyi. Ben arkadaşını getir kodu ile uyguna kullanırım diyordum. Zaten TurkNet kullanan yorumlarına bakınca yarısı mükemmel yarısı rezalet ötesi diyor. Ortası yok :)

• ViperSRT kullanıcısına yanıt

gerçekten ortası yok alt yapın sağlam ise pişman edeceğini sanmıyorum ama eski ise alt yapınız ve sizinki gibi dalgalı ise her an arıza verme ihtimali var başına gelen arkadaşlarım haftalarda internetsiz kalıyor en basit arıza durumlarımda türknetde muhattap olmaması da ayrı bir üzücü fakat ben şansımı deneyeceğim alt yapılar yeni çekildi yakın zamanda bir arıza vermez sanırım :)

• Varolan hat var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Athlon

gerçekten ortası yok alt yapın sağlam ise pişman edeceğini sanmıyorum ama eski ise alt yapınız ve sizinki gibi dalgalı ise her an arıza verme ihtimali var başına gelen arkadaşlarım haftalarda internetsiz kalıyor en basit arıza durumlarımda türknetde muhattap olmaması da ayrı bir üzücü fakat ben şansımı deneyeceğim alt yapılar yeni çekildi yakın zamanda bir arıza vermez sanırım :)

2 yıldır 50 lik paket öncesinde de yine 2 yıl 24 lük paket kullandım. Hız ile ilgili hiç sorunum olmadı çok şükür. Bende net bilgi alırsam bende denemek istiyorum bakalım :)

• Turknet'e geçmek istiyenler için kod paylaşiim, bu kod ile 2. ay faturanız gelmiyor, yani 2. ay internetinizi bedava kullanabiliyorsunuz, ilgilenen olursa bilgi için bana Pm atabilir.

NQT13FP37KKL Bu kodu ille'de netten bağlantı yaparken kullanmanıza gerekmiyor yani whatsapp veya canlı görüşme esnasında'da kullanabiliryorsunuz yada net üzerinden online başvuru yaparken kullanmak isterseniz'de link aşağıda.

https://turk.net/arkadasini-getir/nqt13fp37kkl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conar-XP -- 1 Ağustos 2021; 22:34:29 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.