Şimdi Ara

Alttan Ders ve Yaz Okulu Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4. Sınıftayım. 1. Dönemden 2, 2. Dönemden de 1 ders yani toplam 3 ders alamadım. Bizim üniversitenin yaz okulu yok yalnız başka üniversitelerin yaz okuluna gidebiliyoruz. Eğer yaz okuluna gidebilirsem ve bu 3 dersi verebilirsem mezun olabiliyor muyum?
    Danışmanımız önemli olan AKTS'yi doldurman hangi dönemden aldığının önemi yok demişti. Belki yaz okulunda verdiğim kredileri de saydırabilirim diye düşünüyorum. Aksi halde üniversite 1 sene uzuyor. Ve bu askerliği de geç yapmama neden olacak. Mezun olduktan sonra hemen yedek subaylığa başvurmak istiyorum da.

• Başka üniversitelerden de alıp mezun olabilirsin. Yalnız üniversiteyi iyi seç derim daha sonra ders sayılmama gibi bir durumun olmasın veya ders alacağın üniversitede de dersten kalma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Başka üniversitelerden de alıp mezun olabilirsin. Yalnız üniversiteyi iyi seç derim daha sonra ders sayılmama gibi bir durumun olmasın veya ders alacağın üniversitede de dersten kalma.

Cevap verdiğin için teşekkür ederim. İstediğimiz üniversiteden yaz okuluna gidebiliyor muyuz? Yoksa üniversiteler arası bir akreditasyon mu olması gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darrenjonas

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Başka üniversitelerden de alıp mezun olabilirsin. Yalnız üniversiteyi iyi seç derim daha sonra ders sayılmama gibi bir durumun olmasın veya ders alacağın üniversitede de dersten kalma.

Cevap verdiğin için teşekkür ederim. İstediğimiz üniversiteden yaz okuluna gidebiliyor muyuz? Yoksa üniversiteler arası bir akreditasyon mu olması gerekiyor?

Sanırım istediğin üniversiteden alabiliyorsun ama bi akts filan durumları olur mu bilmiyorum. Staj için başka yurtta kaldım odamda da başka yerden ders almaya gelen vardı oradan aklımda kalmış. Daha fazla detay bilmiyorum dostum.

• Evet mezun olursun.Bende alttan 1 dersi yaz okulunda o ders açılmadığı için başka üniversitede verdim.Yalnız iyi araştırman gerek.Ders içeriklerinin uyması gerekiyor.Hangi okulda girmeyi düşünüyorsan danışman hocanla vs konuş.Daha sonra dilekçe vs yazıyorsun.

Danışman hocanın dediği gibi AKTS önemli.Mesela 4 senelik okul için atıyorum akts 240 ise senin bunu tamamlamış olman gerek mezun için.Bizim okulda bir çok kişi ders kredileri tekrar düzenlendiği için mezun olamamıştı.Buna dikkat et.
  • Çok teşekkür ederim cevaplar için. Evet danışmana sorduğumda o da gideceğin üniversitedeki derslerle alman gereken dersler uyarsa mezun olabilirsin dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Apeiron- -- 28 Eylül 2014; 18:42:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.