Şimdi Ara

Altın fırsatları ( puan - çek - chip para v.s ile ) (200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Deathless12 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
20.068
Cevap
1.361
Favori
2.119.977
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz altınınızı taksitli mi almıştınız? Vade farkı mı ödemiştiniz?
  • outofnick O kullanıcısına yanıt
    İçin rahat olsun. Burada adı geçen tüm satıcılarından ben de dahil bu forumdaki çogu arkadaş alışveriş yapıyor. Bugüne kadar ne fatura ne kdv ne vergi dairesi vb. böyle bir şey olmadı. 20000 TL altında işlem yaptıysanız sorun olmaz.
  • Cardfinans ve ykb world card için güzel puan kampanyası olursa bende sarıkızla tanışmak isterim beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbrahim Yel

polayanacılık oynamayalım arkadaşlar n11 den de evrak istedim isteyen arasın n11 i sorsun

Müşteri, ürünü n11.com tarafından kendisine verilen puan ve/veya kuponları ve/veya n11.com’un ürüne uyguladığı indirim ile fatura tutarınızdan daha az bir tutar ödeyerek bazen hiç ödeme yapmadan satın almış olabilir. Bu tür durumlarda, keseceğiniz faturanın alt kısmında, n11.com Para tutarının ve tahsilat tutarının yazılması müşterilerin fatura tutarı ile ödeme tutarı arasında oluşan farkın sebebini anlamalarında önem arz eder. (n11.com Para ve tahsil edilecek tutar bilgisini, Mağaza Destek Paneline üye girişi yaptıktan sonra Sipariş Yönetimi başlığının altındaki Sipariş Listesi ekranından görebilirsiniz.)
    Müşteri, ürünü satın alırken taksit seçeneğini kullanmış ve vade farkı oluşmuş ise müşteriye keseceğiniz faturaya “vade farkı” adı altında bu tutarı dahil etmelisiniz. Ürününüzün Kdv oranı farklı olsa bile vade farklarını %18 Kdv ile kesmelisiniz. (Ürüne ilişkin vade farkı tutarı bilgisini, Mağaza Destek Paneline üye girişi yaptıktan sonra Sipariş Yönetimi başlığının altındaki Sipariş Listesi ekranından görebilirsiniz.)

şeklinde yazıyormuş müşteri sözleşmesinde

Merakla bekliyorum sonucu nadirden alınan gram altın faturasına baktım arkadaşım dediği gibi hizmet bedeli işçilik adı altında kdv gösterilmiş e faturada tuğrulun faturasına baktım kdv diye bir olay gösterilmemiş şimdi arkadaş en sert yazıları yazan bendim geçen hafta tarafsız bir insanım ama bu arkadaş yüklü alım yaptı ise maliye incelemeye takılmış olabilir beyler sonucu cuma günü anlayacaz arkadaş şimdi burda evrak yayınlarsa maliye ile ilgili cuma günü hepimiz kalırız ayıp etmiş oluruz ona karşı he yayınlamazsa gelecek tepkileri kendi düşünsün derim onun için o yüzden konuyu ivedilikle takipde kalın hepiniz şimdi bu tuğrul denen firmayı hiç sevmem esnaf falan değiller böyle bir cahillik yapmaz diye düşünüyorum velevki yaptı bu adamların aylık gram altından satışı bence trilyon falandır rakam olarak gelecek cezayı onlara düşünün birde ama işin öteki tarafında da nadir aptal mı da faturada kdv çıkarmış kdv göstermiş bence nadir 1000 tuğrul satın alır hacim konusunda o yüzden bu konuda bekliyoruz cumayı arkadaşım sende daha detaylı anlatacaksın ne oldu bitti sana ne diye suç isnat edildi sen sıradan vatandaşsın alım yapmış senin kabahatin ne belki başka işlemlerin oldu buda bahanesi oldu konunun hepsnin ayrıntısını bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar world HB sarı kıza puan verir mi? önceki kampanyalarda deneyen oldu mu???? ( axess her kamp dahil değil dese bile veriyor)
  • travegostar kullanıcısına yanıt
    Nadir ile Tuğrul'un farkı, Nadir'in üretici, Tuğrul'un ticaret yapıyor olması değil mi ?

Nadir'in "hizmet bedeli ve işçilik" adı altında gösterdiği tutar, saf altından külçe altın yapıp, paketlemesi ile ilgili diye biliyorum.

Altın ticaretinde KDV var mıdır bilmiyorum. Sanki bir arkadaş olmadığını belirtmişti ama emin değilim.

N11'de fiyatlar zaten yüksek iken, bir de vade farkı ödeyerek taksit yaptıran var mıdır ki ?
  • 1) Külçe altın satışları 3065 sayılı Kanun gereği KDV'den muaftır.

2) Ancak, herhangi bir firmanın 1 gr külçe altın satış rakamı ile İstanbul Altın Borsası tarafından belirlenen 1 gr külçe altın satış rakamı arasındaki fark, KDV'ye tabidir. Örneğin İAB tarafından belirlenen külçe altın satış rakamı 115 iken firma size 120'den satmış ise aradaki 5 TL hizmet bedeli % 18 KDV'ye tabidir.

Buradaki KDV, altından değil, aradaki farktan (yani satış hizmetinden) kaynaklanmaktadır.

3) Firmalar, aradaki fark için KDV kesmek zorundadır.

4) Firma kestiği KDV'yi bildirmek zorundadır, ancak alıcının bildirim yükümlülüğü yoktur.

Şimdi altın alımı yaptığınız firmalardan gelen faturaları kontrol ediniz. Hizmet bedeli yansıtmayan ve bunun KDV'sini göstermeyen firmalar hangileridir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suat_simsek -- 5 Mayıs 2016; 12:18:29 >
  • bu mantıkda sizin yazdığınız 2. maddeye göre nadir doğru tuğrul yanlış mı kesiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: doganbaris

Nadir ile Tuğrul'un farkı, Nadir'in üretici, Tuğrul'un ticaret yapıyor olması değil mi ?

Nadir'in "hizmet bedeli ve işçilik" adı altında gösterdiği tutar, saf altından külçe altın yapıp, paketlemesi ile ilgili diye biliyorum.

Altın ticaretinde KDV var mıdır bilmiyorum. Sanki bir arkadaş olmadığını belirtmişti ama emin değilim.

N11'de fiyatlar zaten yüksek iken, bir de vade farkı ödeyerek taksit yaptıran var mıdır ki ?

Hocam tek çekim taksit aynı fiyat oluyor ilginç ama öyle

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yunusbal

bu mantıkda sizin yazdığınız 2. maddeye göre nadir doğru tuğrul yanlış mı kesiyor

daha yeni mi anladın be kardeşim

Ağa sen yarın git bakalım ne olacak anlatırsın bizede ayrıca bu tuğrula devlet o zaman büyük bir ceza vermezmi senin beyanına göre

• Gittigidiyor tugruldan aldim 9 gr 1092 vergiler dahil toplam 1092tl toplam iskonto 0 kdv 0 tl vergi aciklama bendinde: muafiyet sebebi 17/4-g kulce altin kulce gumus ve kiymetli taslarin teslimi. E fatura m.h ile gorustum kdv neden 0 tl cevap iscilik yok sıkıntı olmaz dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutyok -- 5 Mayıs 2016; 19:04:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutyok

Gittigidiyor tugruldan aldim 9 gr 1092 vergiler dahil toplam 1092tl toplam iskonto 0 kdv 0 tl vergi aciklama bendinde: muafiyet sebebi 17/4-g kulce altin kulce gumus ve kiymetli taslarin teslimi. E fatura m.h ile gorustum kdv neden 0 tl cevap iscilik yok sıkıntı olmaz dedi

Sıkıntı olmaz dedi diyosun ama yarın burda kendisini bu tuğruldan alım yaptığı için masak tarafından ifadeye çağrıldığını iddaa eden üye var keşke deseydin onlara

• outofnick O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, ben Tuğrul Kuyumculuk Berrin ERDEM, yazışmaları bugün gördüm, asılsızdır vb. sözler sarfetmemize hiç gerek yok, şirketimiz, ve hizmetlerimiz
    hakkında bilgi almak isteyen değerli müşterilerimize her zaman detaylı bilgi vermeye hazırız. Her zaman sizler için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
    Saygılarımızla
    Tel. 0 532 468 85 44
  • öncelikle bloklayın, asılsız ise lütfen şikayet edin, hem forum yönetimine hem de adli makamlara, biz de rahat edelim, her başlıkta aynı tantana, sıkıntı verdi artık
  • Delinin biri kuyuya bi taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış

• MASAK diyo bide, bari ihbarlar denetimden de. Vergi denetim kurulu de. Masağın internet sayfasını aç görevlerine bak. Masağın senin KDV,'n ile ne işi olur. Milletin beynini bulandırdın arkadaşlar sayende vergi mevzuatını öğrenecek. Durmak yok ver coşkuyu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yunusbal

bu mantıkda sizin yazdığınız 2. maddeye göre nadir doğru tuğrul yanlış mı kesiyor

daha yeni mi anladın be kardeşim

Evet beyfendi firma yetkilisi beyanını okuduk sizden açıklama bekliyoruz beni arayan olmadı diyor firma yetkilisi eğer yalan beyan verdiyseniz hukuki başınız ağrıyacak gibi duruyor

• Hepsiburada dan sarıkız alsam puan verir mi deneyen var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

öncelikle bloklayın, asılsız ise lütfen şikayet edin, hem forum yönetimine hem de adli makamlara, biz de rahat edelim, her başlıkta aynı tantana, sıkıntı verdi artık

Arkadaş haklı berrin hanım. geçen haftadan beri sıktı bu muhabbet.
  • Çok haklısınız, yazmaya gerek yok ancak; böyle bir durum olsa, beyfendinin söz ettiği makam, önce faturayı kesen satıcıyımı çağırır,
    yoksa faturayı alan müşteriyimi? bunu anlamayacak forum üyesi sanırım yoktur :))))
  • 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.