Şimdi Ara

Alt yapı sorunsalını nasıl çözerim? ---------

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba yeni bir eve taşındım. Bulunduğum bölgede caddeden TT ve Superonline fiber alt yapı geçiyor. Ama binada fiber alt yapı yok.

EDİT: TÜRK TELEKOM ile görüştüm alt yapı 40 mpbs'e kadar destekliyor dedi. Yani hipernet varmış. (Müşteri temsilcisinin söylediğine göre %20 oranında Fiber %80 hiper dedi - biraz mantıksız geldi açıkcası) Sanırım binaya kadar Fiber gelip oradan kabloya dönmesinden bahsetti.

TT alt yapısını kullanan Dsmart, Vodafone ile de konuştum ADSL hizmeti verebiliyorlar sadece. TT kendi alt yapısını kullanan firmalara kısıtlama mı getiriyor acaba?

-- Superonline bağlatmak istesem binaya kutu ve eve kadar fiber kablo çekerler mi? (Caddedeki başka binalarda ve sitelerde alt yapı var)

-- Turk Telekom alt yapı gözüküyor ama binanın içinde normal kabloya dönüyor, o yüzden de hız düşüyor. Bu biraz sıkıntılı bir durum.

-- Kablonet ve kablo TV alt yapısı binada hiç yok. Bunu nasıl çözerim? (Docsis modem kiralama da aylık 6 TL)

-- Turknet aboneliğimi eski evden taşımak istedim fakat boş port olmadığını söylediler.

İnternet + TV + Ev telefonu olan güzel bir paket aboneliği istiyorum.
    50 Mbps + 100GB AKK yeterli benim için. Bu konudaki önerilerinizi de bekliyorum.

Teşekkürler.

______________________________________________________________________________________
    ______________________________________________________________________________________

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ofamof -- 28 Ağustos 2018; 15:1:19 >

• Arayıp sorun binada talep varsa fiber çekerler belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

Arayıp sorun binada talep varsa fiber çekerler belki
    Binada talep olacağını sanmıyorum. Hepsi basit ve düşük hızlı ADSL internet kullanıyorlar. Bir kısmı da yaşlı zaten :)
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    Binaya hat çektirme işleri zor oluyor. Onların insafına kalmış bir şey ama yşne de konuşun belki olur
  • bi 6 ay koy sen bekleme suresi minimum mobil cozumlere yonelin
  • deskel kullanıcısına yanıt
    Mobil çözümler derken? 4G vs mi?

Bir de 6 ay bekleme süresi binaya fiber çekilmesi için mi?
  • paraya acımayacaksanız turkcellin 4.5g internetleri var superbox adı altında satılıyor sim kart takılı modem 150 gb akn 200 lira bölgenizde superonline'nın 4.5g'li baz istasyonu mevcut ise sorunsuz kullanırsınız ama bence gerek yok buna türk telekom kullanın turkcell binada kimse razı gelmezse çekeceğini sanmam bide binanın minimum 8 daire olması gerekiyor diye biliyorum turkcell'in altyapsını getirmesi için siz yinede deneyin bi derim belki çekerler vdsl yok mu etrafta sokakta binalarda olmasının hiçbir +'sı olmuyor dibinizde olsa bile değişmez yan binada eve kadar fiber vardır sizde adsl vardır bu çok değişken birşey bizim burada toki konutlarında vdsl var diğer tüm şehirde adsl mesela
  • Türknet'in sitesinden veya başka bir siteden hız kontrolü yaptığınızda kaç mbps çıktı binanıza bakır gelse de mesafe uygunsa 100 mbps bile alabilirsiniz çıkan hız size yetiyorsa turknet netspeed gibi taahhütsüz firmaya başvurun bence

Biz Superonline ile protokol imzaladık fakat 1 yıldır fiber çekmediler
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Süperbox ta akn li paketleri kaldırmışlar olsa bile düşürdükleri hız 1 mbps bile değil kotalı da 2019 a kadar 3 mbps e düşürdükleri yazıyor sitede
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Superbox pahalı hocam. Bu arada binada 12 daire var.
  • TÜRK TELEKOM ile görüştüm alt yapı 40 mpbs'e kadar destekliyor dedi. Yani hipernet varmış. (Müşteri temsilcisinin söylediğine göre %20 oranında Fiber %80 hiper dedi --- biraz mantıksız geldi açıkcası) Sanırım binaya kadar Fiber gelip oradan kabloya dönmesinden bahsetti.

Ama TÜRK TELEKOM alt yapısını kullanan Dsmart, Vodafone ADSL hizmeti verebiliyor sadece. TT kendi alt yapısını kullanan firmalara kısıtlama mı getiriyor acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.