Şimdi Ara

ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!! DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR... (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
5
Favori
35.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
170 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani diyorlarki sen artik 4. sinif dunya vatandasi bile degilsin binmeyi beceremediginiz sifir araclari uc kurus para sahibi oldunuz diye alip kirletmeyin. bizim eskilerimiz, ayagimizdan cikardiklarimiz sizlere yeter, bundan sonra zaten paramizda anca bunlara yeter. elden arta kalanlari giydirceklere bize gurcistan veya diger eski sovyet atiklari gibi olcaz.

• Ulan bir kez de çıkıp hükümet yüzünden böyle oldu desin. Resmen milleti galeyana getiriyorlar distribütörlerden bilsinler olayı diye.

Bu zamların sebebi ülkemizin ekonomik yönetiminin dünyaya ters olmasıdır, başka izahatı yoktur.

• Hükümet bu işin içine girerse Avrupa araç borsasıda karışır,onların hurdalarıda değerlenir,bizim yüzümüzden ordaki insanlar bizim gibi birbirini yer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çıkarıp masaya vuracaklar. Ama yumruk değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bahane fiyat yükselmesi değil ki sıfır araç zaten az geliyor bu şekilde ikinci elden de vergi toplamak. piyasa düşeceği den değil kısacası.

• Yavaş vursun yumruğunu sonra uf olmasın 🤬

• quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

Yavaş vursun yumruğunu sonra uf olmasın 🤬

Yürek mi yedin yiğidim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hikaye bunlar zaman geçiştirmekten başka bir şey değil euro 10 TL olmuş TL ile ilemi gelecek araç türkiyeye. Araç fiyatı düşecek diye beklemek hatadır.

• 2.el ithal araba mı ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!!  DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR... ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!!  DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR...  bu şekilde mi masaya vuracaklarmış

• Bunun konusunu ve ayrıntılı fikrini belirtip bir ay önce açmıştık:)

https://forum.donanimhaber.com/ikincielithalaraba-fikri-yeni-haberler--145818641

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

Psikolojisi şimdiden bozulmuşa benziyor ahalinin)))))

5 Ay önce "Bedelsiz 2. El Oto İthalatı Şart!" diye konu açmıştım. Kelebek etkisi gerçek galiba.

https://forum.donanimhaber.com/bedelsiz-2-el-oto-ithalati-sart-ne-dediysek-o--144083169

Ayrıca Sabah Gazetesi İktidarın resmi gazetesi sayılır, rant oto sevicilerin uykusu kaçabilir. en iyi çare inkar edin, yok öyle bir şey yaaa, deyin gitsin. çay için demlenin. 

Hocam merhaba, bende bir ay önce sizin konunuzdan habersiz böyle bir konu açmıştım :D https://forum.donanimhaber.com/ikincielithalaraba-fikri-yeni-haberler--145818641

Ekşiyede baktım benzer fikirler demekki çok kişinin aklına geliyor

• sabah, takvim

Sallama haberden başka bir şey yapmıyor gerçekten ciddiye alıp konu açmanız bile hata.

Otomobillere yapılan vergilerle Alman otomobil devlerini endişeye düşürmüşüz mesela Sabah yada takvmin haberiydi

• gaz alma olayı. İddia ediyorum vatandaşa yarayacak bir şey yapmaz.

ben yanılmayı çok isterim keşke yanıltsalar...

• Tamamen gaz alma haberi.

Kaçakçılık , stokçuluk , karaborsa vs. Ne kadar suç ne kadar pislik varsa Türkiye tarihinin rekor seviyesinde şuan.

Daha kötüsü olabilir mi?

Olabilir. Dünyada cok nadir de olsa bizden kötü örnekler var.

3 yil once yanimizda ufak bir dukkan acan sigara kacakcisinin suan bin yil asgari ucretle ulasilamayacak servete ulasti. Kimsenin parasında gözüm yok. Ama bazılarına Allah daha çok versin de diyemiyorum.

• İthal edilse ne olacak ki, yine vergisi olacak aynı hesaba denk gelecek. Dışardan 1 zarf gelse en az 15 lira vergi ödüyoruz . Ayrıca sanki şahıslar gidip yurtdışından araba alabilecek. Yine gidip alacak kişiler galerici alsatci vs.

• Bugün story atmış fırsatçının biri. Neymiş sıra bekleme hemen benden al. Lan sizin gibi çakallar yüzünden millet sıfır araba bulamıyor. Aklı sıra iyilik yapıyor. Akşam akşam adamın ağzını bozduracaklar.

ALSATÇILAR, STOKÇULAR VE KARABORSACILAR DUMAN OLDU!!  DEVLET MASAYA YUMRUĞUNU KOYUYOR...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu durum gerçek olabilir. Nasıl mı Şimdi arkadaşlar Avrupa da pandemi rekor seviyeye yükseldi. araç gelmesi daha da azalacak ve ne olacak sonunda. 2.el daha da artacak .Artması araçların satılması anlamına gelmesin . mevcut iktidara cok zarar verecek. Zaten şu aralar muhalefet partileri de erken secim havasına girmek istiyor. işte bu yüzden 2.el yurtdışından kontrollü araçlar gelecek . bencede çok mantıklı bir hamle olur. araçların gelme haberi bile piyasaya 10 bin tl aralığında düşüş olacak. Daha sonra araçlar gelmeye baslayacak bi kaç ay içinde ve sonunda 2.el rahatlayacak az bişi .Peki döviz çıkışı olmaması için ne yapılmalı adımı da söyle olabilir: Araba satmak isteyen gurbetçi galericilire serbestlik durumu getirilecek ama sadece TL satışı olmak şartıyla yasal hale gelecek. Türkiye ye araçlar gelip burdan satılacak . Hem devlet vergi alacak hem de piyasa durulacak ve döviz çıkışı olmayacak Hiç yoktan iyidir bu durum en azından . Bu durum fırsatçı galericilere yönelik bir adımdır. vatandaş bu konuda bu kararın arkasında olmalı bu seferlik. Adı üstünde fırsatçı . hükümetin ayağına sıkan legal para sermayeleri bunlar . Nasıl ithal et geliyorsa .ithal bakliyat geliyorsa piyasayı dengeliyorsa bu da böyle olacak .

• Devlet ithal araç konusunda ülkemize kaliteli araçların girmesini teşvik eden bir adım atmalı, aksi taktirde bütün çöp arabalar cliolar pecolar dolar bu ülkeye.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.