Şimdi Ara

Almanyaya hemşire olarak gitmeli miyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
40.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aylık 2.500 -3.800 €uro arasında brüt maaş
    Haftada 38 saat çalışma zorunlu
    Ev verilmiyor
    6 sene çalıştıktan sonra Alman vatandaşı olacağım

Almanyaya göre giderler de Euro cinsinden olduğu için aslında Türkiye ile farkı yok burda da alacağım 3.500 tl olacak zaten.

Ama Almanya'da 3.500 euro falan alırsam kira ve giderlerim harici en kötü 1.500 euro kalsa bu da Türk parasıyla 7 bin küsür yapıyor hiç de fena bir rakam değil 5-6 sene kalmak çok mantıklı hiç değilse döndüğümde hem Alman vatandaşı olurum hem istediğim gibi araba, ev alacak kadar birikimimim olur.

Eksileri ve benim en çok çekindiğim:
    Hemşirelik Almanya'da çok zor Türkiye gibi değil
    Ben burda bile yeni mezun olarak tecrübesizim mesleği tam bilmiyorken orda hiç bilmeden ne olur hiçbir fikrim yok..
    Bir diğeri Almanlar aşırı disiplinli ve ben disiplinli bir insan değilim malesef.
    Ve dil konusu

Gitmeye karar verirsem özelde 1 yıl kadar çalışırım bu esnada gitmek için denklik, dil kursu falan hallederim
    AMA SİZCE GİTMELİ MİYİM?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VerBeniYalnızlığa- -- 13 Mayıs 2018; 17:16:2 >

• Gitme bizi bırakma..
  • Buraya baglayan bisey yoksa git oraya kosullar daha iyidir tahminimce
  • Bizim akrabalar var orda.Iletisim kurdururum istersen.Bilgi alirsin.

Gordugum kadariyla orda gecinirsin.Ev sahibi olmak zor.Onun disinda hayat standarti ve kalitesi buraya gore malum.(cok iyi)

Dil sart.

Bilmiyorum ama cok onemli bi karar gibi duruyor.Iyi dusun.
  • karagece25 kullanıcısına yanıt
    Orada hemşire olan biri olursa çok iyi olabilir fikir edinirim bende ama internette okuduklarım pek iyi değil Türkiye daha rahatmış ama risk almak gerekiyor
  • teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum zaten oraya gitme amacım dil geliştirmek.Ama dil kursuna gidip b2 seviye almadan gidemiyorum zaten,karar verirsem 1 yıl dil geliştirmek için uğraşsam aynı zamanda mesleki olarak tecrübe edinsem nasıl olur sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VerBeniYalnızlığa-

Orada hemşire olan biri olursa çok iyi olabilir fikir edinirim bende ama internette okuduklarım pek iyi değil Türkiye daha rahatmış ama risk almak gerekiyor
    Hemsire tanidigim yok.Tanidiklarimin hemsirelerle ilgili bilgisi belki? olabilir.

Turkiye daha rahat derken?

Bosver ya.Turkiye de aldigin parayla,yaptigin isle rahat rahat gecinirsin.

Napacan Alm.ya da?
  • karagece25 kullanıcısına yanıt
    Ne kaybederim ki?Güzel bir tecrübe olur çok sıkıntı çekerim belki ama içimde kalmaz ve dil öğrenirim ve burada çalışsam giderlerden geriye kalan en iyi ihtimalle 1500 tl falan ama orada giderden geriye kalan 1500 €uro bu da 7 bin küsür yapıyor benim Türkiye deki iki maaşım yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: VerBeniYalnızlığa-

Ne kaybederim ki?Güzel bir tecrübe olur çok sıkıntı çekerim belki ama içimde kalmaz ve dil öğrenirim ve burada çalışsam giderlerden geriye kalan en iyi ihtimalle 1500 tl falan ama orada giderden geriye kalan 1500 €uro bu da 7 bin küsür yapıyor benim Türkiye deki iki maaşım yani
    Eger bi pismanlik duyarsan oraya gidince...

Donerken ulkede bi kapi birak oyle git.

Yani meslegine burada devam edebilmelisin.

Yolun acik olsun.
  • Keşke çap falan yapsaydın farklı bir bölüm ile beraber beslenme,ftr gibi hiç olmazsa olanakların artardı ama ne olursa olsun gitme bilmediğin bir ülke bilmediğin bir dil ile çok ağır gelir burda elinden geleni yap dene en azından sonra gideceksen gidersin

maviden ver bu arada sarı kolumu acıtıyor
  • Merhaba,

hiç düşünmeden git. Orda yaşadığını anlarsın.

Paradan ziyade, mesleğinde çok iyi tecrübeler edinirsin.

Ayrıca 500€ 4 kişilik bir ailenin mutfak masrafı, Sen tek sin.

Bir de 70'li yıllarda büyüklerimizin çoğu taşrada, köylerden doğrudan yurtdışına gurbetçi olarak gitti, sıfır dil ile...

Pişman olmazsın
  • fortuna1998 F kullanıcısına yanıt
    Merhaba,tek olduğum için ve kız olduğum için çekiniyorum biraz aileme açtım hiç sıcak bakmıyorlar ama karar verirsem onları karşıma alıp gideceğim
  • İnan, Almanya'da tek bayan olarak daha rahat yaşarsın Türkiye'ye göre.

Çünkü orda herkes işinde gücünde, kimse "bu yeni gelen kız neci, Bir tanışalım..." şeklinde düşünmez.
  • VerBeniYalnızlığa- V kullanıcısına yanıt
    Kardeşim git hayatını kurtar zor değil inan çekinecek bir şey yok güven bana
  • c34 kullanıcısına yanıt
    Gidenler de orda kal mis gibi kendi ülkende burası çok zor falan diyor
  • VerBeniYalnızlığa- V kullanıcısına yanıt
    Onlar gurbet hasretinden ötürü böyle konuşuyorlar emin ol orada yaşam, maaş, standartlar burayı katlar. Bilerek gelmeni istemiyorlar öyle söyleyenler.
  • Bence hiç düşünmeden git.

Dönüş her zaman mümkün ama dönmek istemeyeceksin.
    Yaşadığının farkına varacaksın ama Türkiye'de ancak çalış çalış, orda ise yaşamanın yanında ek olarak çalışırsın. Fark burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortuna1998 -- 14 Mayıs 2018; 19:11:58 >
  • Yanlışım varsa düzeltin ama benim bildiğim Türkiye'deki çoğu diploma avrupada geçersiz. Diplomanız o ülke tarafından kabul edilmiyorsa mesleğinizi yapmanız imkansız. Büyük ihtimal denklik sınavları vardır. Eğer ki böyle bir sıkıntınız yoksa ve dili öğrenirim diyorsanız mutlaka gidin. Sizin için güzel bir hayat tecrübesi olur. İlerde buraya döndüğünüzde iyi bir özel hastanede iş bulabilirsiniz.
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Lisans mezunu olduğum için denklik zor olmayacak,ama şuan da en iyi özellerde işe girebiliyorum zaten hemşirelik iş sıkıntısı olan bir bölüm değil ama dil öğrenmek, hayatıma bir anlam katmak istiyorum burda bunu becerebilen vardır belki ama ben beceremiyorum belki orda olur
  • git hocam arkana bakman hata
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.