Şimdi Ara

Almanya’dan Macbook Pro Alımı ? Garanti durumu ? Klavye Önerisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Önümüzdeki haftasonunda Almanya’da olacağım. Apple Deutschland’ın websitesini incelediğimde tax free de geri alacağım fiyatı da gördüğümde Almanya’dan 2018 model Macbook pro touch bar 13 inch ya da 15 inch almanın çok mantıklı olduğunu gördüm. Websitesinden modelleri incelediğimde Türkçe klavye seçeneği de bulunmakta ama stok olarak değil de özel design olarak 15-20 gün sonrasına vermekte. Ben de alırsam mecbur stoktan Almanca klavyeli alabileceğim.

Ancak kafamda iki soru işareti var. Belki daha önce deneyimleyen ya da bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilir.

1) Almanya’dan aldığım ürünün burda olası bir parça değişimi/tamir durumunda garantisi ne olur tr de geçerli olur mu ?

2)Almanca klavye için klavye üstüne ilgili 3-5 harfi değiştirebileceğim Türkçe klavyeye çevirme stickerlarını kolay temin edebilir miyim ? Türkçe klavye olarak sonuçta kullanmak istiyorum.. ışığı engelleyen slikon koruyucu kaplamalar çok cazip gelmiyor ama.

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1) Türkiye'de sadece 1 yıl garantisi olur.
    2) Sticker bulunur ama bu sefer arka aydınlatma gözükmez. Sadece ş,ı,ü ve ç harfleri eksik. bir de z ve y nin klavyede yeri farklı. Buna ek olarak bazı noktalama işaretlerinin yeri farklı.

Ben Almanya'da yaşıyorum ama cihazımı Türkiyeden aldım çünkü 2 yıl garanti veriyor ve sticker filan uğraşmıyorsunuz. Aradaki fiyat farkı öyle pek fazla değil bence. 1 yıl ekstra garanti çok daha avantajlı bence. Yok ben Applecare satın alırım derseniz o daha da pahalıya mal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratito -- 19 Şubat 2019; 18:18:16 >
  • Çok teşekkür ederim. Tr de yasadığım için tax free iadesi ile bana cazip gelmişti ama klavye olayı düşündürüyor bu aşamada beni. Garanti konusu da aynı şekilde risk evet.

• Macbook pro 16 inch için (466-522) tax free var. Çok mantıklı oradan almak

• o kadar aşina olmuşum ki , bende ki macbook'da hem ingilizce hem çince klavye var buna rağmen bakmadan kullanabiliyorum tabi klavye hakimiyetine bağlı
  • bakmadan yazmayı öğrendiğinde sorun olmaz, benim klavye de almanca
  • Elimde Türkiye'den alınma sıfır 16" macbook pro var, yurtdışıyla hemen hemen fiyatına veriyorum. İlanıma buradan bakabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.