Şimdi Ara

Almanya'da Yaşam ve 3 aylık İzlenimlerim. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
52
Favori
50.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
184 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce de konu açmıştınız diye hatırlıyorum aynısından.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Daha önce de konu açmıştınız diye hatırlıyorum aynısından.
    3. Konu doğrudur.
    Zaten konu içinde belirttim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler bilgilendirme için. Almanya'ya gitmeyi düşünen arkadaşlara fikir vermesi açısından çok güzel bir konu..
  • Üşenmedim okudum
    Evet bir emek verilmiş ama!
    Bu yazıda basitçe anlatılmak istenen şudur;
    Türk milleti, cahil, yabani, yola gelmez bir Afrikalı köle,
    Almanlar ise bu kölelerin medeni efendileri konumunda.

Bakın; İnanç, Vijdan, Saygı, Hoşgörü, vs vs tüm bu kavramlar tek başına insanları asla bir kalıba sokmaya zorlayacak enstrümanlar olamazlar,
    Tüm bunlar, müzisyen olmayan bir insanın bir enstrümandan çıkardığı sese benzer...
    Eğri büğrü bir tomruğu hayal edin ve bu tomruğun birde hızarhaneden çıktığı biçimi, düzgün ve tüm fazlalıklarından kurtulmuş.
    İşte buradaki temsili Hızarhane, Kanun, Adalet ve iyi bir Eğitim sistemidir
    Bu Hızarhane yahut Kalıplar olmadan, insanları istenilen şekle sokamazsınız!

Örneğin konuda geçen Alman vatandaşlarını ele alalım
    İyi ve disiplinli bir eğitim sisteminin ardından piyasaya sürülen insanları öylesine başıboş bırakıp virüs kapmalarını bu yolla herhangi bir suç işlemelerini önleyecek,
    Antivirüslerle yani Kanun ve Adalet sistemi ile koruma altına alınmışlardır.
    Bu sistemden birisinin dahi zayıf olması bu zincirin kopmasına,
    Disiplinli, Saygılı, Çalışkanlığıyla bilinen insanların dahi,
    "Çok kısa bir süre sonra", sigara izmaritini yere atmaktan tutunda, rüşvet almaya varana kadar bir suç işlemesine sebep olacaktır.

Bu konunun daha basit anlaşılması yani asıl meselenin İnsan faktürü ve dünya görüşleri olmadığı hakkında tek bir tane örnek vereyim;
    Bildiğiniz üzre ülkemizde geçmişte Sigara içme yasağı yoktu,
    Okullarda, Hastanelerde, Otobüslerde dahi bu yasak yoktu resmen duman altı olurduk,
    Peki bu sigaraları içenlerin hepsi eğitimsiz cahil cühela insanlarmıydı? Tabiki hayır,
    Amelesinden Doktoruna kadar herkes her alanda fosur fosur sigarasını içerdi
    Ve bir gün geldi bir Yasa çıktı, tüm kamusal alanlarda sigara içme yasağı.
    Bu yasanın çıktığı ilk gün sosyal kesimden her türlü insan koşulsuz bu yasağa uymak zorunda kaldı, yani küçükte olsa bir kalıba sokuldu.
    İşte bu yüzdendirki, Kanun, Adalet ve İyi bir eğitim sitemi ile insanların belirli kalıplara sokulması zorunludur...

İnsanları yine kendi "bireysel" dünya görüşleri yönetemez,
    "Çoğunluk" oybirliğiyle koydukları Kanunlar yönetir...

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Evim de işim de var. Türkiyenin fazla parası mı varmış.
    Almanya da max çalışma saati 8 saattir. 6 saat çalışan da var. Hafta sonları genelinde tatil. Fakat taşeronlara düştüyseniz Almanya da her gün başka yerde çalışırsınız. Benim fabrikada da var böyle işçiler. Geceleri gündüzleri belli değil. Ben sabit gece çalışıyorum.

Ayrıca asıl kölelik sistemi türkiyede var. 12 saatten az çalışma yok neredeyse. Afedersiniz ama türkiyede bir kişinin aylık hafta sonu ve hafta içi mesailerle beraber kazandığını ben 1 haftada kazanıyorum. Benim maaşım 3200 net şuan zamlarla. 980 euro vergileri sigortayı vs. çık 2200 de düz hesap yani 14.000 TL
    Faturalar aylık gıda giderlerim öküz gibi harcadığım halde. Mesela evde 24 saat klima açık. Mesela markette örneğin cips alıyorum 10 paket. Kira da dahil 1000 euro gidiyor. Onun dışında arada geziyorum. Aylık 100 euro gitmiyor. Para birikiyor.
    Fabrika gece işçileri %100 mesai alıyor yani 2X, gündüzcü olsaydım 8 saat çalışma anca bana yeterdi. Fakat yine yeterdi. Evliler için gündüz önemli tabi. 4 saat ektra çalışabiliyor herhangi bir yerde. Ondan vergi kesintisi yok.

Türkiyedeki gibi 12 saat eşek gibi burada çalışsam dehşet paralar kazanırım fakat birikiyor zaten. Çalışmayı da fazla seven biri değilim. Çalışırken zaten boş duramıyorum, vakit de geçiyor zaten.

Benim de ekleyeceğim çok detay var ama yazmak da yorucu :)

Almanyada kazanmak türkiyede yemek güzel olur bence.

• Almanyada 1 sene çalışıp 3k euro aldigini farz et bunun yarisini her ay kenara at ve gelip Tr de bozdur off kral sensin babooş..

• quote:

Orijinalden alıntı: herons

3. Konu doğrudur.
    Zaten konu içinde belirttim.

Alıntıları Göster
    Bence hepsini birleştirmeniz herkesin çok yararına olur. Yoksa her 3 konuyu incelemeyen ve eksik kalan birçok nokta olacaktır insanların kaçırdığı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ora deutschland bura TR,çok istiyorsan oraya git kimse tutmuyor hadi YALLAHHHHH
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bence hepsini birleştirmeniz herkesin çok yararına olur. Yoksa her 3 konuyu incelemeyen ve eksik kalan birçok nokta olacaktır insanların kaçırdığı.

Alıntıları Göster
    Hevesim kırıldı belki aylar sonra açarım

• Buyruun?

• dallass kullanıcısına yanıt
    Okuduğunuz için teşekkürler
    Türk milletinin geçmişine bir laf etmedik.
    Bende Türküm ona bakarsan.
    Ama eleştirmeyecek değiliz.
    kuralsızlık bu milleti bir fetret dönemine soktu anlatabiliyor muyum?
    Kuralsız bir toplum ahlaksız bir topluma dönüşmeye zemin hazırlar.
    İyi.bir eğitim ve kurallar bütünüyle ahlaklı nesillerin temeli atılır ve üstün medeniyetin inşaası sağlanır.
    Selametle.

• İlgiyle okudum devamını bekliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeşim bende kokuşmuş bu ülkeden yakında oraya geleceğim inşallah.. Artık kendimi türk olarak tanımlamıyorum.. o derece soğudum. Not: Yaşadıklarımı yaşasanız sizde aynısını düşünürdünüz.

• Kırılmış Tüfek K kullanıcısına yanıt
    Abartma lan. Ensestin şakası olmaz

• Övmeyip ne yapacaksın ki aylık 200 euro iki kisilik ailenin mutfak masrafı çıkıyor ve birasindan 3 çeşit peynirine meyve sebzesine kadar

Araba desen en kötü acele birşey alayım ayağım yerden kesilsin dizel 2010 Opel Corsa 100-130bin km 2500-3000 Euro bir maaş sadece

Geçen sene 1kg Çaykur Rize turist çayı Almanya'da 2 Euro , ulan adamların Eurosu 7tl iken bile ben Türkiye'de yine pahalı alıyorum

• Eleştirilerden alıntı yapmasan direk blokla yapsan bu tiplerle muhattap olmasan daha güzel olurdu.

Yurtdışında yaşamak bir başarıdır. Özbenliğini unutmayıp yaşayan kişiler daha başarıdır.

Bu sebepten dolayı sen ve senin gibi insanları tebrik ederim.

İsmi Türkçe olup sosyal medya denen mecrada almanca yazan nice kişiler gördüm.

Civciv yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmemiş hesabı.

Kıskanmıyorum çünkü asimile olmaya alışmış Türk Milleti bunlar normal geliyor.

Umarım ilerde çocuğun olduğunda asimile olmaz.

• konu yararlı, Türk milletini yer'en bir yazı olarak algılamadım ben.
  • Turbolinea Naber? yeni hikayen çok güzel...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.