Şimdi Ara

ALMAN MI, JAPON OTOMOBİL Mİ TERCİH EDİLMELİ? (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
892
Cevap
12
Favori
107.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HondatugraL

quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

Japon otomobillerinin sorunsuz olduğu gerçeğini kimse inkar etmiyor ki konuya her giren aynı şeyleri söylemiş. Çok parası olan nadir insanlar birinci tercihini Japon otomobillerinden yana kullanır. Gerisi yüzüne bile bakmaz ki bakması için de sebep yok. 320'yi satıyım Accord alıyım çok sorunsuzmuş diyen adama plaket verirler.

bu tür adam var zaten şaşılıcak bı durum değil niye plaket versınler ?

O zor kararı soğukkanlılıkla verdiği için plaket verirler iyi birşey yani.
  • quote:

quote:

quote:

Japon otomobillerinin sorunsuz olduğu gerçeğini kimse inkar etmiyor ki konuya her giren aynı şeyleri söylemiş. Çok parası olan nadir insanlar birinci tercihini Japon otomobillerinden yana kullanır. Gerisi yüzüne bile bakmaz ki bakması için de sebep yok. 320'yi satıyım Accord alıyım çok sorunsuzmuş diyen adama plaket verirler.

Hiçte zor değil adam sınıf büyütmek istiyor olabilir. Verdiğin örnekteki araçlar aynı sınıfın araçları bıle değil.
    edit: segment olarak algılama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 18 Ocak 2013; 20:48:08 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hiçte zor değil adam sınıf büyütmek istiyor olabilir. Verdiğin örnekteki araçlar aynı sınıfın araçları bıle değil.

Alıntıları Göster
    fazla msj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondatugraL -- 18 Ocak 2013; 20:48:18 >

• quote:

Corolla sahibi sınıf büyütmek istiyorsa Accord alır. 3 serisi sahibi 5 serisi alır, E serisi alır. Accord almaz. Japon, Alman otomobil seçimindeki temel farklardan biri budur. Sınıf kavramı sizde ne çağrıştırıyor onu da bilemedim ayrıca.
  • bu yoruma baya bi güldüm
  • quote:

quote:

Corolla sahibi sınıf büyütmek istiyorsa Accord alır. 3 serisi sahibi 5 serisi alır, E serisi alır. Accord almaz. Japon, Alman otomobil seçimindeki temel farklardan biri budur. Sınıf kavramı sizde ne çağrıştırıyor onu da bilemedim ayrıca.

Accord 3 serısınden daha geniş bi araç bindim denedim bu anlamda buyutmekten bahsettım ama yanlış anlattıgım ıcın farklı anlaşıldı.

• Şimdi millet japon dedimi burda subarular evolar skyline'lar düşünülüyor herhalde ama sonucta bunları alamayacak olduğun için düşük segmentide orta segmentide yükseğide iyi olan tabikide alman aracı alırsın
  • za japon akar
  • Almandan (golf 4) Japona geçtim (honda civic sport) ve kesinlikle iyiki geçmişim dedim.
    Şu anki aracım kesinlikle yolda golf 4 e göre daha agresif daha hırçın ve daha sorunsuz ayrıca 7000 devirden sonra daha hızlı
    Bundan sonraki tercihimde kesinlikle japon olacaktır ayrıca japonların motor tınıları kulağıma daha bir hoş geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: WOWOZANGE

Almandan (golf 4) Japona geçtim (honda civic sport) ve kesinlikle iyiki geçmişim dedim.
    Şu anki aracım kesinlikle yolda golf 4 e göre daha agresif daha hırçın ve daha sorunsuz ayrıca 7000 devirden sonra daha hızlı
    Bundan sonraki tercihimde kesinlikle japon olacaktır ayrıca japonların motor tınıları kulağıma daha bir hoş geliyor...

VTEC motorlar çok özeldir.. her bir vidası gerek yapı olarak gerek tork olarak.. diğer araçlarda bulunan motor vidalarına göre farklıdır..
    Ayrıca.. bir vida saat yönünde sıkılanır..başka bir vida saat yönünün tersine
    uzun süre devirli kullanırsın, bağırtırsın..kolay kolay hararet felan yükselmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arian Galatian -- 4 Mart 2013; 5:03:31 >

• Konfor keyif diyorsan Alman, geri kalan herşey için japon. Ben tek geçerim Japon arabalarını. insan kullanırken başka bir haz duyuyor :)) Özellikle HONDA :D
  • Anket ekleyin anket.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LAST_DRIVER

quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

Ya Mercedes, ya da Amerikan derim ben.

Bu kadar otomobilcinin arasında, gerçekten otomobilden anlayan birinin olması bana umut verdi...

Mercedes ve İyi seçilmiş bir Amerikan, her türlü ulaşım sorununu kökten çözer...

Otomobil sektöründe 20-25 senedir ortalık boş tabii ki... Bu yüzden gelişmiş seviye gaz tenekeleri, kendilerini otomobil diye sunmaya alıştılar (Avrupalı ve Japonlardan bahsediyorum)... Tabi ki bu böyle gidecek anlamı çıkarmamalıyız. Yeni gelen Amerikan araçları, piyasayı duman edip geçecek. 3-4 sene sabredin ve görün. Bunun ilk işareti 22.500 dolarlık etiketle ve 3.6 litre tam ekonomik motorla satışa sunulan yeni Chevrolet Camaro... Çinlilerin ise sanırım bir 7-8 senesi daha var, araç üretme ruhunu tam olarak idrak edebilmeleri için.

Detaylı karşılaştırmalar linkte mevcut...

Bu linktede, make your own (kendin pişir, kendin ye) modu var...

Dahada güzel olan ise bir Türk'ün çok kısa süre sonra bu araca kavuşmayı planlıyor olması. 6.2 Lt'ye 28.000 dolar çekiyorlar ki bu da bu araç bedava demektir... 2 nci arabamda CLS 500 olacak Tanrı' nın izniyle. Ama maddi durumum iyi olmadığı için onu 3-4 yaşında almak zorundayım... Bir de 12-13 bin dolara bir X5 aldım mı benim garaj başlangıç için hiç fena olmaz :))) Ondan sonra gelsin koleksiyon araçlarım yıl be yıl...

hocam mesajınızın üzerinden yıllar geçmiş ama bir soru sorcam. ne zamandır kafamı kurcalıyor. artık Chevrolet i opel üretiyor. yani amerikalıktan çıktı artık değil mi?

• Bakımlı otomobil en iyisidir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O araçla değil sahibiyle alakalı bazı adamların yanında çorba oluyorsun yolculuk sırasında şimdi o araç taştan yapılsa ne fayda
  • Mercedes olmadıktan Japon tabiki.
  • quote:

Bu "plaket verirler" dediğiniz olayı gelişmiş ülkelerde yapan insanların satısı o kadar çok ki!

Türkiye'deki Oryantalist beyin yapısından kaynaklanıyor.
    Durum bu...

İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunu söyleyebilirim Hyundai de dahil olmak üzere japon araçlarında elektronik sorun ben duymadım. Geri kalan hepsi sanayi sanayi geziyor.
  • bir atasözü vardır bilmem bilirmisiniz. Paran varsa alman yoksa japon
  • Kimse İtalyanlardan bahsetmiyo :D
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.