Şimdi Ara

Alman hosting şirketi Strato, 1 Dolar’dan ucuza domain satacak

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
79
Cevap
11
Favori
5.218
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Alman hosting şirketi Strato, 1 Dolar’dan ucuza domain satacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1727 Mesaj
    Deutsche Telekom grup şirketlerinden biri olan ve 18 yıldır sunucu kiralama, alan adı kaydı, kolay site tasarlama araçları, dijital kimlik, e-posta gibi alanlarda dünyanın dört bir yanında hizmetler sunan Strato, Türkiye pazarına adım attı.

Ülkemizde bir ofisleri bulunmayacak olan şirket, Türkiye’deki ajansları üzerinden Türkçe olarak hizmet sunacak. Fiyat – performans dengesini en iyi kuran şirket oldukları iddiasıyla ülkemize adım atan şirket, Türkiye’deki pazarda yerel olarak faaliyet gösteren şirketlerin fiyatlarını da baz alarak en uygun rakamları sunma iddiasında.

Türkiye pazarına giriş yapmadan önce ciddi bir araştırma yapan Strato, Türk internet kullanıcısının ihtiyaçları ve beklentileri ölçeğinde elde ettiği bulgular sonrasında bu alanda bir şeyler yapma kararı almış. Yapılan araştırmalar kapsamında kullanıcıların bir hosting şirketinden beklentileri arasında en yüksek dereceyi %43 ile fiyat almış. İkinci sırada %35 ile 7/24 müşteri desteği, %26 ile de veri güvenliği geliyor. Dördüncü sırada ise %25 ile firma itibarı var. Ayrıca Türk internet kullanıcının en çok .com.tr uzantılı alan adlarına güven duyduğu sonucu da ortaya çıkmış.

Türkiye pazarında fiyat – performans avantajı ile ciddi bir potansiyel yakalamayı hedefleyen Strato’nun fiyatlandırmasında 500 adet ile sınırlı .com uzantılı domain e-posta hizmeti de dahil olmak üzere 1 yıllık 0,96 Dolar, 6 aylık hosting başlangıç paketi 15GB alan ve sınırsız trafik ile 0,49 Dolar, 2x500GB alan, 4GB RAM, sınırsız trafik ile AMD işlemcili ve Linux temelli dedicated server aylık 39 Dolar gibi rakamlar dikkat çekiyor.

Hizmet kalitesi ve fiyat avantajı ile Türkiye pazarında bir şeyler yapmaya çalışan Strato, alışıldık hizmetlerin dışında yenilikçi bir işe imza atmıyor. Özellikle mobil uygulama ve oyun geliştiricilerinin başlangıç aşamasından potansiyelin arttığı dönemlere kadar geçen sürede ihtiyaç duyabilecekleri bulut temelli barındırma hizmetlerine yönelik özelleştirilmiş bir hizmet sunma noktasında bir çalışmalarının olmayışı ise belki de en büyük fark yaratacakları noktayı kaçırmaları anlamını taşıyordu. Yine de ülkemizde rekabetçi bir ortam yaratmaları ve sundukları Türkçe hizmet son kullanıcı ölçeğinde faydalı olacaktır. Son olarak şirketin tüm sunucularının Almanya'da kendi veri merkezlerinde bulunduğunu belirtelim.

Domain: 

Hosting:

HiDrive:

Dedicated Server:

Virtual Server:

|
    |

• Arkadaşlar sakın sakın stratodan domain hosting vps dedicadet vs. almayın çok aptalca bir firma. Ben almanyada yaşıyorum diye gittim bunlardan 2 tane hosting ve 2 domain aldım hostinge daha önceden satın aldığınız domaini eklemiyorlar. Her web hosting aldığınızda size domain kaktırıyorlar. Ayrıca destek için de destek paketi almanız lazım yoksa destek vermiyorlar. Yeni $0.99 domain alıyorsunuz destek paketine yıllık $120 veriyorsunuz. Her hizmetiniz için ayrı ayrı destek paketi almanız lazım. BEN SALAK GİBİ GİDİP 4 TANE HİZMET ALDIM BUNLAR ŞİMDİYE KADAR ÖDEDİĞİM DESTEK PAKETİ PARASI İLE DİĞER FİRMALAR 5 SENELİK HOSTİNG ALIRDIM. Telefon desteğini ararsınız sizi 1 saatten fazla bekletirler sonra hiç bir şeyden anlamaya bir müşteri temsilcisi gelir artık kafayı yersiniz. STRATO.COM ŞİMDİYE KADAR GÖRDÜĞÜM EN BERBAT HOSTİNG FİRMASI.

• Yüzbaşı
    457 Mesaj
    Ekran görüntüsü alma konusunda çığır açmışsın kardeş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sıkıntı çıkmaz umarım.
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    372 Mesaj
    Hosting plus 0.49 dolar diyor aylık.. bu daha iyi fiyat değil mi yoksa ben mi anlamadım..
    Madem bilenler burada, şöyle bi soru sorsam..
    Ben öğretmenim.. kendi sitemi kurmak ogrencilerimin çalışmalarını paylaşmak ve biseyler eklemek istiyorum..
    Hangisini satın alıyım? Bana Yola gösterirseniz çok memnun olurum
    .

Genelde godaddy, hostgator kullanirim bunuda bir deneyelim bakalim
    |
    |
  • Teğmen
    243 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

Tahmin ettiğim gibi sadece 1 yıllık fiyat bu şekilde. Sonra kösecekler :P

Hocam manuel ve otomatik ödeme talimatını seçme fırsatı tanıyorlar . O konuda sorun olmaz sanıyorum .
    |
    |
  • Teğmen
    194 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

Tahmin ettiğim gibi sadece 1 yıllık fiyat bu şekilde. Sonra kösecekler :P

Aslında en altta açıklama var ama güvenilirliğini bilemedim.

1 Minimum contract duration: 12 month(s). No setup fee. Prices do not include sales tax.
    2 First 12 month(s) for only $ 0.08/month, thereafter $ 0.70/month. Minimum contract duration: 12 month(s). No setup fee. Prices do not include sales tax.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Deniz- -- 11 Şubat 2016; 23:32:44 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: streptokokk

Hosting plus 0.49 dolar diyor aylık.. bu daha iyi fiyat değil mi yoksa ben mi anlamadım.. Madem bilenler burada, şöyle bi soru sorsam.. Ben öğretmenim.. kendi sitemi kurmak ogrencilerimin çalışmalarını paylaşmak ve biseyler eklemek istiyorum.. Hangisini satın alıyım? Bana Yola gösterirseniz çok memnun olurum .

hosting starter yazan bile yeter size yani 0.49 dolar olan. alan adı da bir yıllık bedavaymış zaten, sonraki yıllar aylık 2 dolara çıkıyor fiyat. domain yine ücretsiz olur mu bir dahaki seneler belli olmaz ama bu alan adı işinin maksimumu zaten yıllık 30 lira civarı idi en son. fazla rakamlar değil yani basit çaplı site kurma muhabbetleri... host içine bir de hazır cms atarsınız wordpress vs. gibi o kadar. zaten artık internete her türlü kaynak var çok kolay kurarsınız
    |
    |

• Çavuş
    94 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muxo

Ekran görüntüsü alma konusunda çığır açmışsın kardeş

|
    |

nasıl oluyorda 4 seçeneği toplayınca %100 ün üzerine çıkılıyor?
    |
    |
    586 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: streptokokk

Hosting plus 0.49 dolar diyor aylık.. bu daha iyi fiyat değil mi yoksa ben mi anlamadım..
    Madem bilenler burada, şöyle bi soru sorsam..
    Ben öğretmenim.. kendi sitemi kurmak ogrencilerimin çalışmalarını paylaşmak ve biseyler eklemek istiyorum..
    Hangisini satın alıyım? Bana Yola gösterirseniz çok memnun olurum
    .

Öğrencilerine yardımcı olacağın için...

Önceden en ve tek kolay yol google'dan almak ve eğitimcilere tanıdığı ücretsiz hizmetlerden faydalanmaktı. Bugün size hostinger'i tavsiye ederim. Türkçe ve anlaşılır arayüzü ile işi bu olmayıp kolay yoldan bu işleri halletmek isteyenlere tavsiye ediyorum. Büyük düşünüp öğrenci veritabanı, interaktif kullanıcı yönetimi duyuru falan değil de, basit excel'de not listesinin ekran görüntüsünü koymakla başlamanızı tavsiye ederim.
    |
    |

• Yarbay
    7724 Mesaj
    Beyler bu bedava olan hostinge TS atayabiliyormuyuz?
    |
    |
  • Yarbay
    7465 Mesaj
    iyi de , sıcak fırsatçılar her zaman 1 dolara alıyor domainleri , godaddy , 1&1...
    |
    |

Yeni domainden daha çok transfer kampanyası bekleyenler için iyi oluyor. Dün akşam 1.06$dan 3 tane .com uzantılı domain transferi yaptım. Şuan transfer sürecinde. Dezavantajı siteye direk üye olunmuyor. Kendileri alışveriş sonrası hesap açıyor. 3 domain için ayrı ayrı 3 tane hesap açmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veziroglu -- 12 Şubat 2016; 14:37:45 >
    |
    |
    mahmut716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
bankalar.org
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.