Şimdi Ara

Alligator, Crocodile, Caiman farkları?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bizim dilimizde hepsi timsah ama bu canlılar birbirinden farklıymış bilen varmı farklarını

• ırklar farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigilimigilimanto

ırklar farklı

canlıları sınıflandırırken ırk diye bişey yok ırktan kastın ne cins mi?
  • bir amerikalı,biri afrikalı,biri avusturalyalı sanırım.yanılıyor da olabilirim.. tipleride farklı da acıkcası merak edipde bakmadım ne fark var diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Itzpapalotl

quote:

ırklar farklı

evet mesela pacu ve natteri gibi.internetten araştırın 2sinin fotoğrafınada bakın o alligator crocodilla ve caiman'ın farklarından ne kast edildiğini anlarsınız
  • quote:

quote:

quote:

ırklar farklı

evet mesela pacu ve natteri gibi.internetten araştırın 2sinin fotoğrafınada bakın o alligator crocodilla ve caiman'ın farklarından ne kast edildiğini anlarsınız

caiman neyse biraz tipten farklıda alligator ve crocodile aynı resmen
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ırklar farklı

caiman neyse biraz tipten farklıda alligator ve crocodile aynı resmen

incede olsa ayrıntısı vardır o işin içine tam olarak girmeden anlaşılmıyor.mesela bir örnek daha veriyim carrier güverciniyle bağdadi güvercinini ayırmak natteriyle pacuyu ayırmaktan daha zordur işin içine girildikçe anlaşılıyor biraz arasanız hemen öğrenebileceğinizi düşünüyorum alligatorle crocodillanın ben 3 ününde hiç bir farkını görmedim

• Alligator'lar Alligatoridae ailesine ait timsahlardır.Sıcak bölgelerde ve akarsularda veya kenarlarında yaşarlar.Genelde gece avlanırlar.Renk körleridir ve geceleyin çok iyi görürler.

Crocodile'lar Crocodylidae familyasına ait timsahlardır.Crocodylidae ailesi genelde Afrika'nın tropikal bölgelerinde, Asya, Avustralya ve Amerika'da yaşarlar.Göllerde, akarsularda,nehirlerde yaşayabilirler.Bazen tuzlu suyu da severler.Genelde balık ürünleriyle beslenirler.

Caiman'lar ise Alligatoridae ailesinin alt familyasına ait Caimaninae'lardır.Güney Amerika ve Orta Amerika'da yaşarlar.

Alligator, Crocodile, Caiman farkları?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.