Şimdi Ara

ALLAH'A NİYE İNANMALIYIZ VE NİYE İBADET ETMELİYİZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ALLAH'ı inkar eden ve inanmayan ATEİST arkadaşlar keşke gerçekler sizin dediğiniz gibi olsa ama gerçekler öyle değil ALLAH bizi yaratmış ve emrinden çıkma şansımız yok artı çıkmakta büyük bir nankörlük ve edepsizlik olur nasıl, niye inandığımızı ve ALLAH'a niye ibadet etmemiz gerektiğini madde madde sayayım
    1:ALLAH'a biz yokluktan kurtarıp hayat verdiği için ibadet etmeliyiz
    2:Taş, toprak, bitki ve hayvan olarak değilde insan olarak yarattığı için ibadet etmeliyiz
    3:Tatsız, tutsuz ve şuursuz topraktan rengarenk ve tatlı meyvalar yarattığı için inanmalıyız
    4:Tavuklardan yumurta ve ineklerden süt verdiği için inanmalıyız
    5:Bizi başıboş bırakmayarak ilk peygamber Hazreti Adem'den ta son peygamber Hazreti Muhammed'e kadar 124 bin peygamber göndererek biz aciz kulları ikaz edip Cehennem'de yanmamızı istemediği için ibadet etmeliyiz
    6:Bir gözün hakkını bile veremezken bize ebedi olarak kalacağımız Cennet'i vaat ettiği için ibadet etmeliyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hotanlı 3477 -- 27 Aralık 2017; 2:5:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ataist değil ateist. Eğitim şart.
  • Neslimizi devam ettirmek için süründüğümüz şu hayatta biz neden varız amacımız ne? diye sorgulayıp aklımızı kaçırmamak için geçiştirecek bir şey gerektiği için inanmalıyız

• Provakasyon yapıyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayyuka

Provakasyon yapıyorsun.

Asla provakasyon yapma niyetim yok tek amacım var o da doğru ve gerçekleri anlatmaktır

• Millete akıl vermeye çalışmadan önce Türkçeyi öğren.

Ayrıca bu söylediklerini zeus'un ya da yhvh'nin yapmadığını nereden biliyorsun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TDK'ya devamlı surette uyarım arkadaşım ne yanlısımı gördün bu arada insanların uydurduğu tanrılardan biri olan ZEUS'a inanmamızı beklerken ne kadar komik duruma düştüğünün farkındamısın ?

• Müslüman olmama rağmen söylüyorum bu yaptığın açıklama aşırı yetersiz kimse bunlarla İslam'a geçmez

• Kahramanmaraş'lı Ahmet Özcan kardeşim sözüm tabiki size değil Ateist arkadaşlaradır maddelerde ne gibi yanlışlık gördünüz ? Nimetleri ve yaratılışımızı anlattım aslında bunlar hep mucize belki anlarlar ve hidayete ererler diye düşündüm unutmayın bir müslumunın en büyük vazifesi hakkı ve İSLAM'ı anlatmaktır bunada İRŞAD ve TEBLİĞ denir

• Troll olduğuna inanadığım için genelde konularına cevap vermemeye çalışıyorum ve bu konuda da eleştirilecek yanların var ama söyleyip boşa ellerimi yormayacağım çünkü yazdıklarından troll oldugun belli oluyor ki umarım troll yapıyorsundur yoksa korkunç olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Celal Şengör

Troll olduğuna inanadığım için genelde konularına cevap vermemeye çalışıyorum ve bu konuda da eleştirilecek yanların var ama söyleyip boşa ellerimi yormayacağım çünkü yazdıklarından troll oldugun belli oluyor ki umarım troll yapıyorsundur yoksa korkunç olurdu.

Hocam yazınızı okuyunca Gözümde Celal Şengör canlandı, kıs kıs güldürdünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Celal Şengör

Troll olduğuna inanadığım için genelde konularına cevap vermemeye çalışıyorum ve bu konuda da eleştirilecek yanların var ama söyleyip boşa ellerimi yormayacağım çünkü yazdıklarından troll oldugun belli oluyor ki umarım troll yapıyorsundur yoksa korkunç olurdu.

İçi boş inancınızı madde madde çürüttüğüm için işinize gelmedi ve hemen bana TROL diyorsunuz demi ? Seni köşeye sıkıştırdım ve size sadece gülüyorum
  • A dostlarım yorumlarızı bekler, hayırlı akşamlar dilerim

• Hotanlı 3477 kullanıcısına yanıt
    hayırlı akşamlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Good Morning To Everybody

• Ben hiç benzemek istemiyordum ama galiba tamamen peygambere benzemeye çalışacağım.Herşeyiyle dış görünüş ahlak diğer şeyler.
    İslam peygamberinin dış görüşünü merak edenler için video:

Ben çok fazla aç gözlü hırslı bir adamım bana mesela kadın meyve sebze yemek veriliyor ama ben daha fazlasını istiyorum ahirette.
    Beni zaten büyüklenmem uçurumdan yuvarladı tepe taklak oldum.
    Bundan sonra iyi bir müslüman olmaya çalışacağım.
    Pek hoşuma gitmiyor islamdaki emirler yasaklar helal haram mefhumu ama mecbur uymak zorundayım.
    Nefis var bende isteyimki istediğim gibi yaşayım karışan olmasın hatta ibadette olmasın öyle yaşayım gideyim hep zirvede olayım konum bakımından insanların gözünde kendi gözümde.Ama hatalıyım kabul ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 26 Mart 2018; 22:13:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.