Şimdi Ara

Alkol ne kadar süre içerisinde vücuttan atılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
64.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ağustosun 10 u gibi tatile gideceğiz ve ramazandan 3 gün önce falan geri döneceğiz ancak kafamda bi sorun var. Malum arkadaş ortamı falan olunca alkol alınacak. İslam kurallarına göre kandaki alkol miktarı normale dönünce ibadet edebiliyoruz diye biliyorum. Yani ramazandan kaç gün önce alkol tüketirsem oruç boşa gitmez

• 40 gün diye biliyorum

edit: içmesen olmuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yımah -- 16 Temmuz 2009; 20:28:10 >
  • öyle saçma birşey mi olur.promil üzerinden ibadet mi olur hiç.ayıkken ibadet edilir.üzerinden 40 gün geçmesi falan bunlar halk arasındaki hurafelerdir.ama içmemek en makbul olanı.
  • yaa arkadaşlar içmesen olmaz mı falan diyorsunuz ama tek alışkanlığım bu napıyım 8 ay okula git 3 ay dükkana git 1 ay tarlada çalış derken arada sadece 1 hafta vakit bulabiliyorum eğlenceye onda da sonuna kadar eğlenirim kimseyi dinlemem ama işte bu oruç işi kafamı karıştırıyor
  • 2 gün içinde atılır arkadaşım

40 gün muhabbeti hurafe çünkü türk adetlerinde 40 önemli bir sayıdır ondan...

yani 2 gün içinde %99 u atılır diyorum ben sana
  • evet 2 en geç 3 gün.
  • 40 gün geçmesi gerekmez. Ama İslam alimlerinin geneli vücüda giren birşeyin 40 günde vücütta atıldığını söyler. Ama bu ibadet için gerekli değildir. Ayık olmak, alkölün etkisinde olmamak gerekir.

Tabii ki en makbulu hiç içmemek. Bunların hepsi bir kenara yazılıyor. İki saatlik dünya zevkine, değmez böyle bir günaha girmek. Ahiret hayatı sonsuz, orda istediğin şerbetten istediğin kadar içebilecekken, onu bu dünyadaki acı bir biraya değişmek akıl karı mı? Üstüne bir de sağlığa zararlı.
  • 2-3 günde atılır diyorsunuz yani 17 ağustostan sonra içmek yok
  • öyle bişey yok uydurma 40 gün ne yahu

alkol aldıktan sonra uyu kalk gez dolaş biraz su iç işe tamamdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: =burhan=

40 gün geçmesi gerekmez. Ama İslam alimlerinin geneli vücüda giren birşeyin 40 günde vücütta atıldığını söyler. Ama bu ibadet için gerekli değildir. Ayık olmak, alkölün etkisinde olmamak gerekir.

Tabii ki en makbulu hiç içmemek. Bunların hepsi bir kenara yazılıyor. İki saatlik dünya zevkine, değmez böyle bir günaha girmek. Ahiret hayatı sonsuz, orda istediğin şerbetten istediğin kadar içebilecekken, onu bu dünyadaki acı bir biraya değişmek akıl karı mı? Üstüne bir de sağlığa zararlı.

Ne güzel yazmış adaşım. Katılıyorum.
  • sakın içme ömrü billah çıkmaz
  • quote:

40 gün geçmesi gerekmez. Ama İslam alimlerinin geneli vücüda giren birşeyin 40 günde vücütta atıldığını söyler. Ama bu ibadet için gerekli değildir. Ayık olmak, alkölün etkisinde olmamak gerekir.

haklısında, alkol almanın keyfi ayrı ya

cennet te alkolsüz şarap var demişti ilkokulda din öğretmenim ama şarabın alkolsüz olduğunu bilmek bende içme isteği yaratmaz ki

şimdi cennettesin maç izliyosun alkolsüz rakı var.. zevk vermezki alkolsüz olursa... kola içerim o zaman

ayrıca bira çok güzeldir ya

• quote:

Orjinalden alıntı: emure
    haklısında, alkol almanın keyfi ayrı ya

cennet te alkolsüz şarap var demişti ilkokulda din öğretmenim ama şarabın alkolsüz olduğunu bilmek bende içme isteği yaratmaz ki

şimdi cennettesin maç izliyosun alkolsüz rakı var.. zevk vermezki alkolsüz olursa... kola içerim o zaman

ayrıca bira çok güzeldir ya

• Keyif keyif dediğiniz neki? Bu dünyada herşeyin bir sonu var, ölümden öte hakikat yok. Biteceğini bile bile ne kadar keyif alabilirsin ki?
  • quote:

Keyif keyif dediğiniz neki? Bu dünyada herşeyin bir sonu var, ölümden öte hakikat yok. Biteceğini bile bile ne kadar keyif alabilirsin ki?

iyi okumayalım o zaman okulda üretim de yapmayalım nasılsa herşeyin sonu var boşuna uğraşıyoruz

hatta nie gülüyoruz ki elbet bitecek gülmemiz...
  • Mesajındaki çelişkiye bak elemanın.Dinine bu kadar önem veriyorsan zaten ne diye içiyorsun.Bir de foruma başlık açmışsın akıl danışmak için.Sanki buradaki üyelerin de hepsi alim vereceği cevapların hepsi doğru...Şurada çalışıyormuşsun burada çalışıyormuşsun,bu yaptığın çabalardan ötürü kendine içki içme hakkını tanıyorsun.Belirli sıkıntı çekenlerin içki içmeleri serbesttir,kimse karışamaz yani.Öyle mi?

Kardeşim burası imtihan dünyasıdır,çektiğin sıkıntıların acısını çıkarmak,eğlenmek için daha güzel ve helal faaliyetlere yönelmeni temenni ederim.

Selam ve dua ile...

• quote:

quote:

Keyif keyif dediğiniz neki? Bu dünyada herşeyin bir sonu var, ölümden öte hakikat yok. Biteceğini bile bile ne kadar keyif alabilirsin ki?

iyi okumayalım o zaman okulda üretim de yapmayalım nasılsa herşeyin sonu var boşuna uğraşıyoruz

Ben sona hazırlanmak için uğraşıyorum. Ölüm geldiğinde gülerek karşılamak için, şimdi gülmesem de olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hasan Kılko

Mesajındaki çelişkiye bak elemanın.Dinine bu kadar önem veriyorsan zaten ne diye içiyorsun.Bir de foruma başlık açmışsın akıl danışmak için.Sanki buradaki üyelerin de hepsi alim vereceği cevapların hepsi doğru...Şurada çalışıyormuşsun burada çalışıyormuşsun,bu yaptığın çabalardan ötürü kendine içki içme hakkını tanıyorsun.Belirli sıkıntı çekenlerin içki içmeleri serbesttir,kimse karışamaz yani.Öyle mi?

Kardeşim burası imtihan dünyasıdır,çektiğin sıkıntıların acısını çıkarmak,eğlenmek için daha güzel ve helal faaliyetlere yönelmeni temenni ederim.

Selam ve dua ile...

aslında söylediklerinde haklısın şimdi söyliceklerimi yanlış anlama o yüzden

ama sen yenisin galiba fakecim

• quote:

quote:

quote:

Ben sona hazırlanmak için uğraşıyorum. Ölüm geldiğinde gülerek karşılamak için, şimdi gülmesem de olur.

kardeşim sen nur a ulaşmışsın. geleceğin parlak

bak ışık çıkıyor kafandan

• bana din dersi verecek arkadaşlar başlığa girmesin imanın kimde olduğu hiç belli olmaz soruma cevap verebilecek olan varsa versin yoksa da seslenmesin
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.