Şimdi Ara

Alınık Yamaha A-S701 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kötü bir tasarım derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Yerleşim mi?

Hoparlörler ve sistem odada bu şekilde kurulu

Alınık Yamaha A-S701

Alınık Yamaha A-S701

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengolojik -- 4 Mart 2021; 14:44:14 >
  • cengolojik kullanıcısına yanıt

Kötü tasarımı amfi konusunda bahsettim.

Ender de olsa böyle amfiler çıkabiliyor.

Odanız hoparlör yerleşimi açısından pek ideal değil.

Özellikle pikabın yanında görünen kareye yakın ve büyük kesitteki kolon durumu vahimleştiriyor.

Bir tarafta divan, diğer tarafta kolon belki de hoparlörlerinizin arasını açmanızı da engelliyor...

Kolon sağ hoparlöre bir set teşkil ediyor. Sağ hoparlörün verdiği tizler muhtemelen bu girintide hapsoluyor. Baslar açısından da istenmeyen rezonanslar oluşuyor olabilir.

bas için amfinin bas ayarı arttırılabilir ya da kaynak cihazda eq ayarı varsa ordan yapılabilir, buna rağmen baslar iyi değilse amfiye aktif subwoofer eklenebilir.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Evet odanın biçimi saçma baya ancak böyle sığdı
  • live2lift kullanıcısına yanıt
    Amfinin bas ayarı çok farkedilmiyor, kaynak tvnin optik çıkışı ile tidal müzikleri. Baslar daha çok hummm diye arkada uğultu gibi yani vuruşlar, acaba hoparlörden çok fazla şey mi bekliyorum, oda zaten akustik olarak biçimsiz
    Bende de yamaha amfi var. Tv nin optik çıkışıyla spotify dinleyebiliyorum ama tidal den açınca ses alamıyorum. Neden çözemedim
  • emredeniz87 E kullanıcısına yanıt
    İlginç, TV nin Android güncellemesiyle ilgili bir durumdur belki. Akıllı televizyonlarda spotify ve tidal sorunsuz çalışmıyor, cep telefonundaki gibi çalışmıyor uygulamalar, arada sapıtıyor
  • https://www.youtube.com/watch?v=ZRqmRxV-GIY&feature=youtu.be
    Ses bu şekilde arkadaşlar, pek cezbedici değil gibi ne diyorsunuz?
    Yıllardır sony whmxm kulaklıkla müzik dinliyorum, tidal hifi olarak. Acaba kulak belli bi kaliteye alıştı da ondan mı bu kurduğum sistem tam tatmin etmedi çözemedim
    Hem tidal de hem spotify da Tv nin hoparlöründen ses geliyor. Ancak optikten amfiye aktarıyorum sadece spotify da durum normal.
  • emredeniz87 E kullanıcısına yanıt

müziği televizyondaki tidalden mi açmaya çalışıyorsun yoksa telefondaki tidalden televizyona yansıt mı diyorsun?

Bende mesela tvdeki tidal oturum açılmıyor, ekranda kod falan çıkıyor, ama telefondan tidal açıkken televizyona yansıt dediğim zaman müzik çalıyor

Televizyondaki uygulamadan açıyorum sizin yaptığınız gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengolojik

https://www.youtube.com/watch?v=ZRqmRxV-GIY&feature=youtu.be
    Ses bu şekilde arkadaşlar, pek cezbedici değil gibi ne diyorsunuz?
    Yıllardır sony whmxm kulaklıkla müzik dinliyorum, tidal hifi olarak. Acaba kulak belli bi kaliteye alıştı da ondan mı bu kurduğum sistem tam tatmin etmedi çözemedim

ses iyi değil hocam

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Ne yapmak lazım üstad
  • quote:

Ne yapmak lazım üstad

odanın akustiği'de iyi değil yerleşim kötü ayakların altına spike tak ve mermer kestir onun üstüne koy baslardaki artışa şahit olacaksın ve iyi bir hoparlör kablosu almanı tavsiye ederim , anladığım kadarıyla uyduruk bir kablo alıp takmışsın banana plug kullanamana da gerek yok çıplak bağla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 5 Mart 2021; 20:5:40 >
    Deniywyim bakalım dediklerini, hoparlör ayak sıralaması şu şekilde mi olmalı; önce zemin, üstünde mermer, onun üstüne basan hoparlör ayağı, ayağın üstünde de hoparlör
  • quote:

Deniywyim bakalım dediklerini, hoparlör ayak sıralaması şu şekilde mi olmalı; önce zemin, üstünde mermer, onun üstüne basan hoparlör ayağı, ayağın üstünde de hoparlör

Mermer kestir mermerin altına

https://www.hepsiburada.com/bant-marketim-bondex-ses-yalitim-sungeri-50-x-100-cm-180dns-p-HBV00000KW21O

şundan alıp yapıştır bu yapışkanlı , sonra hop ayağının altına spike altlığı ve ve spikelı hop ayağını koy , hoparlörün kendisinin altınada yağışkan keçelerden alıp öyle koy hop ayağına

Üstad kafam karıştı :) hoparlörün altı 9 kat gofret gibi bişey oldu, hoparlör ayağın üstüne yapışması mı lazım
  • quote:

Üstad kafam karıştı :) hoparlörün altı 9 kat gofret gibi bişey oldu, hoparlör ayağın üstüne yapışması mı lazım

veya sen varya döküm ayak al o cam ayaklar iyi değil

Evet ayaklar cam, hoparlör solid sert zemine mi basmalı, eğer öyle ise kendim tasarımcıyım, çizer imal ettiririm kaynak atölyesinde, sert kavi bir ayak. Hoparlörü ona yapıştırırım böylece ayak ve hoparlör tek parça gibi davranır, heralde istenen bu, daha sonra bütünleşik davranan ayak ve hoparlörün titreşimlerinin zeminden bağımsız olabilmesi için ayağın altına spike denilen sivri uçları takarım, yetti mi yetmedi, o sivri uçlar da kesilmiş mermere basacak, dimi? Doğru anlamışmıyım
  • quote:

Evet ayaklar cam, hoparlör solid sert zemine mi basmalı, eğer öyle ise kendim tasarımcıyım, çizer imal ettiririm kaynak atölyesinde, sert kavi bir ayak. Hoparlörü ona yapıştırırım böylece ayak ve hoparlör tek parça gibi davranır, heralde istenen bu, daha sonra bütünleşik davranan ayak ve hoparlörün titreşimlerinin zeminden bağımsız olabilmesi için ayağın altına spike denilen sivri uçları takarım, yetti mi yetmedi, o sivri uçlar da kesilmiş mermere basacak, dimi? Doğru anlamışmıyım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.