Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (983. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.767
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 981982983984985
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnşallah. Bugün benim kargomun "arrived to istanbul" takılı kalmasının 33. günü

• musicalite kullanıcısına yanıt

Avukat değilim ama daha önce başka meselelerle uğraştığım için bilirim...

• ben çine gidip ürünleri kendim alıp çantayla getirecem en sonunda : D daha ucuza gelecek bu şekilde

dava mava açsak ne olacak oradakilerde adamları. gene ihale bize kalacak

• Tabiki. PTT'yi işletenler kim? :) Dediğim gibi ben içeriden bişi çıkacağını sanmam. Benim açımdan prosedür. Yani önce içerideki yolları tüketmek.

Hocam ne aldınız da ne kadar vergi çıkardılar merak ettim
  • samsaa01 S kullanıcısına yanıt

listem şu şekilde

hepsinin ayrıntılı ödemeler vs mevcut ama burdan hızlıca bahsedeyim

aralık ayından iki adet ayakkabı ikisi ayrı tarihlerde ve ayrı şekilde gönderilmiş teker teker yani

toplam 90$ bir tanesi , diğeride 75$ falan

ocak ayında da aynı şekilde iki adet var

70$ biri diğeride 65$

vergiler şu şekilde

90$ = 1349 TL

75$ = 895 TL

70$ = 895 TL

65$ = 1021 TL

ürünler 300 dolar yapıyor 2100 tl vergileri 4160 TL

bu arada iki tanesine itiraz etmeme rağmen geri iade edilmiş

onlar çine vardılar şimdi onları Rusya ya göndertecem tekrar cepten kargo parası aqq , devletin yüzünden sürekli cepten para gidiyor vatandaşını çok seviyor adamlar ölürler bizim için o derece severler....

alışveriş yapamıyorum artık şimdi mutludurlar umarım

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

bakın kendi elleriyle paketlere yazdıkları rakamlar

yani önceden inanmadıkları zaman sorarlardı ne kadar aldın falan diye , evrak isterlerdi bizde yollardık , şimdi onu bırakmışlar ve bu dahi yöntemi bulmuşlar bunu kesin brt söylemiştir.

• Atlanta34 kullanıcısına yanıt

Merhabalar,

Aras Kargo'ya mail atarak kargonuzun takip numarasını ve son durumunu öğrenebilirsiniz. Aras Kargo bu takip koduna bir çözüm bulması lazım. (SMS göndermeleri veya LP****** kodu ile takip yapılması lazım) Yurtiçi takibi yapılamadığı için her an gelebilir kargonuz. Aras Kargodan gelecek olan cevabı forumda paylaşırsanız sevinirim.

https://www.araskargo.com.tr/tr/webform_aras.aspx

• falcon_X1 kullanıcısına yanıt

daha önce çok attım bir önceki kargom için. bulamıyorlar malesef :)

LP00424100549958 - 66 gün oldu aras arıyorsun yazıyorsun bilgi veremiyorlar.

BlackMon B kullanıcısına yanıt

İsteseler kargoyu rahatlıkla bulabilirler. Çünkü gelen bütün kargoları sisteme girmek zorundalar girmezlerse ortada büyük bir sorun var demektir.

Aras Kargo'ya sürekli mail atmak lazım mutlaka takip kodu vardır ve paylaşmak zorundalar. Aras Kargo'da kargoyu bulamıyorsa biz nasıl bulacağız acaba ? Forumdaki bazı arkadaşalar @BlackMon Aras Kargo mobil uygulamasına indirip üye olduktan sonra kargo gözüküyor diyorlar. İsterseniz deneyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon_X1 -- 20 Şubat 2021; 18:2:22 >

6-7 tane ürün almışımdır vergi dahil sadece 1 si o uygulamada göründü. Kaç kere twitterdan yazdım, form oluşturdum bulamıyorlar. 2. olan kargom için yazmamıştım simdi onun içinde ilkiyle birlikte hem form oluşturdum hem twitterdan yazdım. ama kesinlikle yine sonuç çıkmayacak.

Aras Kargo bu sistemi yerine oturtması ve takip kodunu paylaşması lazım. Böyle saçmalık olabilir mi bazı kargolar sisteme düşüyor bazıları düşmüyor. Bende Ali Express'ten bir kaç ürün alacağım ama bu Aras Kargo'nun takibi yapılamadığı için çekiniyorum.

Ayrıca PTT ile gelen kargoların Şube/Dağıtım Merkezinde bekleme süresi 10 gündür. Süre dolduktan sonra yurtdışına iade ediliyor. Bu olay Aras Kargo'da var mı acaba ?

• Singapore Post kullanan arkadaşlar ortalama kaç günde teslim aldığınızı hatırlıyor musunuz acaba?

Gümrük vergileri çok abartı ve bu işte bir alicengiz oyunu var. ilgili yerlere şikayet ediniz.

Ben ingiltereden 8000 tlye laptop aldim. %18, 1440 tl gümrük vergisi verdim. Bu kadar. Ödediğim ücret tam %18 e denk geliyor. Yani asıl olması gereken ücret.

Tek fark ptt , ukim gibi devlet kurumlarıyla uğraşmıyorum. Bilindik bir kargo şirketi seçin. Ups, dhl, feedex, aramex gibi.. bunlar gümrük işlerinizi sizin yerinize hallediyor. Parasini bunlara yatiriyorsunuz, onlar gümrük birimi ile irtibata geçip hallediyor.. cebe indiregandi gibi şeyler olmuyor. Neyse vergisi onu veriyorsun.

Yurt dışı alisveris için mümkünse ptt kargoya, ukime gelmeyecek şekilde aliniz. Yani bilindik kargo şirketi ile çalisiniz. Tabi bu kargo şirketleri için extra ücret veriyorsunuz ama en azından cebelleşmiyorsunuz. Ptt ukime geldiğinde çektiğimiz stres, kaos inanın bizi bitiriyor. Herkeste yaşamıştır bu stresi. Verin 10-20dolar kargo ücretini rahat edin. Mümkünse officall dükkanlardan alişveris yapin. Kargo beleş diye alirsınız. 2 günde türkiyeye gelir. Ama 4 haftada ukimden çıkmaz. Yaşadığınız stres size kalir.

Tecrübeyle sabittir. Gümrük işlemleri dahil 5-7günde ürünlerimi aliyorum. Stres yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ltgdby L kullanıcısına yanıt

Selamlar, 3 Şubatta sipariş verdiğim, 9 Şubatta ülkeden çıkış yapan Singapur Post paketimde hala bir işlem görünmüyor. Aynı tarihte vermiş olduğum fakat Yanwen ile gönderilen paket elime ulaşalı çok oluyor. Neden böyle oldu bilmiyorum halen bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: wotkins

Singapore Post kullanan arkadaşlar ortalama kaç günde teslim aldığınızı hatırlıyor musunuz acaba?

Bir önceki siparişim Singapur Post 3 günde Çin'den Türkiye'ye girdi. 02-03 de verdiğim yine Singapur Post hâlâ ülkeye bile girmedi.

• NovaD N kullanıcısına yanıt

Normal hocam çin yeni yılı tatiline denk gelmişsiniz. Benim 18 şubatta kargoya verilen ürünüm dün hand over to airline görünmeye başladı. Bu pazartesiden itibaren tatil bitiyor 2 haftalık kargoları topluca ülkeye gönderirler diye düşünüyorum

• wotkins W kullanıcısına yanıt

9 Şubat tarihinde ülkeden çıktı görünüyor. Dolayısıyla Çin ile bağlantısı kopmuş olması gerekmiyor mu? Despatched to overseas by airline yazıyordu. Ayrıca yanwen ile ayni günde verdiğim sipariş çoktan elime geldi. Bence tatil falan değilde bu Singapurda yavaşlık var. Hangi ülkelere aktarma gidiyor artık bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NovaD -- 20 Şubat 2021; 20:40:13 >

twitterdan dönüş oldu. verdiğiniz kargo numaraları yanlış diye. dediğim gibi oldu göremiyorlar sistemde çalışanlar.

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt

ben özel kargolarla iş yapmam hepsi sahtekar onlarda ülkeye göre şekil alıyorlar , aramex bir kere bana tam 1500 tl kitledi paketin içinde bir tane ayakkabı bir iki tshirt vardı , ticari dediler. 1500 tl ye çöktüler. yok ardiye parası yok bilmem ne parası sktu da sktu .... dhl de bi kere aynı işi yaptı gene fazla sayı yoktu yani ticari denilecek sayıda ürün yoktu 1 tane ayakkabı birkaç farklı ürün onlarda güme gitti. sonra ptt ye geçtik onlarda sıkıntı yoktu 2020 arlık ve 2021 başında onlarında ayarı bozuldu. neyse ben zaten ödemedim o vergileri onlara verecek param yok

Kod

Yığını:
    Dostum benim takip numarasida Taiwan posta ait yaklaşık 20 gündür takipte bişey görünmüyor senin verdiğin linkten kargom hakkında bilgi almak istiyorum dedim.(Bu posta kaydına sahip olmadığımız için üzgünüz. Sorgu için orijinal satış şirketiyle iletişime geçmenizi öneririz. Teşekkür ederim.)böyle bir yazı geldi satıcı gondermemismi bunumu anlamalıyım.

• 
Sayfa: önceki 981982983984985
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.