Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (723. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: bulutsuzgece
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.773
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ptt'nin geç gönderdiği ürünlere savunması aşağıdaki gibidir.

Dünya da ve ülkemizde yaşanmakta olan virüs salgını sebebi ile yurt dışına giden ve yurt dışından gelen kargolar ile ilgili , alınmakta olan önlemler sebebi ile gecikmeler yaşanmaktadır.Anlayışınız için teşekkür eder , sağlıklı günler dileriz.
  • uzun zamandır alışveriş yapıyorum ve bir dönem baya uğraştım o bedeva deneme ile ama birtürlü çıkmadı. şanslıymışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Virüsün 9-10 gün yüzeyde yaşaması sebebi ile gelen kargoları ekstra Bi 10 gün bekletiyorlar bence. Az biraz gecikmeli alacağız ama sağlık herşeyden önemli. Varsın geç gelsin de şu musibet bir an önce kaybolsun gitsin

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Cansız yüzeyde o kadar yaşamıyor hocam
  • Her ihtimale karşı bekletiliyordur gene de ne olur ne olmaz. Biraz geç alalım problem değil takipliler eninde sonunda ulaşıyor zaten :)

• Geçen ay The Journal of Hospital Infection'da yayımlanan bir araştırmada, SARS gibi insanlara bulaşan koronavirüslerin, dezenfekte edilmeyen metal, cam ve plastik gibi yüzeylerde 9 güne kadar canlı kalabileceği belirtildi.
    https://www.birgun.net/haber/koronavirus-hangi-yuzeyde-ne-kadar-sure-canli-kalabiliyor-292238

Edit: Bu linkten ulasabilirsiniz ayrica kargolari son teslim eden kisiler'de virusle enfekte olmus olabilir.. Her duruma karsi onlem ve kesinlikle mantikli. Onemli degil gec olsun hastalik kapmayalim yeterki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosmos81 -- 20 Mart 2020; 11:18:49 >
  • Kargolarimin biri gumrukten cikti sonunda toplam 6 gun gumrukte bekledi. :) Bekleyen arkadaslar sabirli olun yakinda gelir bir sikinti yok yani....

Edit: Sanirim corona virusu yuzunden kargolari acmiyorlar. 80 Dolarlik urune 18TL vergi cikmis birde icerisinde kulaklik falan var ve arti otv almalari gerekiyordu 200TL yerine 18TL. Benden fazladan kestigin vergilere say eyyyyy PTT.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosmos81 -- 21 Mart 2020; 18:24:14 >
  • cosmos81 C kullanıcısına yanıt
    benimde yaklaşık 100 dolarlık paket fakat paketi büyük olacaktır büyük ihtimal bunun etkisi olurmu bilmem ama umarım çok vergi çıkmaz

• Benim %20 vergi + %20 OTV alinacakti valla sans ve ilk deha boyle birsey oldu. Normalda hep fazladan vergi aliyorlardi. 30 liralik urune 45 lira vergi odedigim oldu. Bu sefer 200 liraya hazirlamistim kendimi 18 lira cikti valla saka gibi. Umarim senin de sansin yaver gider
  • cosmos81 C kullanıcısına yanıt
    orasıda şans işi artık fakat benim fazla gecikmedimi sizin kargolarla beraber gelmişti galiba ayın 16 sında gümrük işlemleri bşlatıldı diye yazıyor ama 9 gün olmuş hala hareket yok

• Bence yakinda gelir benim diger kargodan da ses seda yok. Sonucta PTT bu sagi solu belli olmuyor. 2 bucuk 3 ayda elime ulasan kargom oldu bu yuzden sabirli olmak gerekiyor.
  • sabredemiyorum günde üç defa bakıyorum

• ayın 14 ünde gümrüğe giren kargomda hala değişiklik yok. benden sonra kargosu gümrüğe girenlerden teslim edilenler var niçin bekletiliyor anlamış değilim
  • Arkadaşlar Merhaba,

Benim de bir kargom var, takip numarası EB714471383CN.

8 Mart tarihinden beri aşağıdaki gibi gözüküyor. Mevcut durumlar yüzünden kargolar gelmiyor mu? Bilgisi olan var mıdır?

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur_tuna -- 24 Mart 2020; 7:44:7 >
  • y.C.g kullanıcısına yanıt
    gereksiz bekletiyorlar

• torrentfilm T kullanıcısına yanıt
    asdasdasdas
  • 207 liralık ürünüme 400 lira vergi 8 tl sunum vergisi 0.8 tl damga vergisi çıktı. Yazık ya cimer'e şikayet ettim bakalım ne çıkacak
  • Gencler benim gibi üniversite okuyup tatil olunca köyüne dönen var mi? Benim 2 paketim antalyadaki evimeydi. Simdi memlekete geldim onlarin durumu ne olur bana kargolarlar mi sizce?

• Yok artik. ne aldınız özel değilse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BES- -- 23 Mart 2020; 21:48:1 >
  • Thomann Almanya'dan siparişim 10 martta send item abroad şeklinde yola çıktı hala ses seda yok... daha önceki siparişlerim iki haftada gelmişti benzer durumda olan var mı? Virüs ayağına mı bekletiliyor paketler?
  • 
Sayfa: önceki 721722723724725
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.