Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (724. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.683
Cevap
235
Favori
1.238.428
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o nasıl bir vergidir ya . ne almıştın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

1 ay önce amerikada, bir magic shop’tan 60 dolarlık bir sipariş verdim. Firma ürünün paketlenip, kargıya verilme sürecini içeren bir videoyu tarafıma iletti.

Kargo takipsiz geliyor, fedex fimsle gönderildi. Newark, nj taşıma durumunda olduğunu görüyorum 2 haftadır. Sanırım takipsiz olduğu için abd dışını izleyemiyorum elimdeki kodla.

Sormak istediğim şey şu; covid-19 sebebiyle salgın başlamadan ailemin yanına geldim. Paketin gümrüğe girip girmediğini, dağıtıma çıkıp çıkmadığını nerden görebilirim? Görebilir miyim?

Siparişi verdiğim adreste olmadığım için ptt tarafıma ulaşır mı? Konuyla ilgili kısa bir bilgi verirseniz sevinirim.

İyi forumlar.

• beyler benim tepem atıyor artık bu kargolar niye bu kadar bekletiliyor 8 gündür gümrükte nereyi kimi arasak ptt numarasını tuşluyorum aranmadan kapanıyor direkt varmı ulaşmanın konuşmanın bir yolu belki konuşsak gönderirler

• Yok mu yardım?

• puckerpuck P kullanıcısına yanıt
    dostum kargosunu alan bir daha uğrama gereği duymuyor galiba
    benm de daha önce benzer bir sorunum olmuştu ptt'yi aramıştım adres değişikliği yapamayız denmişti göndericinin yazdığı adrese ulaşacakmış. fakat kargo şubeye ulaştığında ordaki ptt şubesinin telefon numarasını bulup rica etsen kargo çalışanından durumu anlatıp belki yardımcı olur senin bulundupun adrese kargolar tekrardan

• Teşekkürler yardımın için falat takipsiz kargo. Nasıl olacak bilmiyorum. Bence unutayım

• Benim kargoda 9 Mart'ta "item arrived to İstanbul" yazdı,ondan beri hareket yok.PTT ye yazdım,henüz yurtiçi alım merkezine ulaşmamış diyorlar.

• MurNesPc kullanıcısına yanıt
    nerden yazdın ptt'ye ben bir türlü ulaşamadım 10 gündür gümrükte bekletiliyor benim yazsam belki gönderirler ?

• Ptt mobil uygulamasında şikayet-öneri bölümü gibi bir yer var,oradan yazdım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    anladım. bende ptt facebook sayfasına yazdım hemen cevap veriyorlar işi düşen arkadaşlar olursa ordan yazsın diye söylemiş olayım onu da. bizim kargolar daha çok beklecek gibi duruyor gümrük işlemleri için sıra bekliyor dedi ve tabi gecikme nedeni de salgın.facabooktan da baya yazan olmuş bu bekleyen kargolarla ilgili

• Benimki 9 undan bu yana bekliyor,daha gümrüğe bile girmedi büyük ihtimal.Bakalım ne zaman gelecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    bizimde daha girmedi 10 gündür gümrüğe sevk edildi diye yazıyor

• dezenfekte işlemi de yapıyorlar büyük ihtimal. bu da aksatıyor, gelir bir şekilde, acele etmemek gerek şu zamanda
  • beyler bu yurt dışı kargoların hangi gümrüğe geldiğini bileniniz var mı ?

• 14 Marttan bu yana gümrükte bekliyor kargom. Mobil uygulamadan soru sordum gelen cevap bu.
    Dünya da ve ülkemizde yaşanmakta olan virüs salgını sebebi ile yurt dışına giden ve yurt dışından gelen kargolar ile ilgili , alınmakta olan önlemler sebebi ile gecikmeler yaşanmaktadır.Anlayışınız ve özverili yaklaşımlarınız için teşekkür eder , sağlıklı günler dileriz.
  • y.C.g kullanıcısına yanıt
    benimde 16 da giriş yaptı hepsini toplamış bekletiyorlar demekki. ama bazı arkadaşların 4-5 gün önce teslim edildi. Bizimkiler bu haftada gitti bi umut haftaya artık

• benim kargo gümrükten çıkmış bugün darısı başınıza
  • y.C.g kullanıcısına yanıt
    senin oniki gün bekledi sanırım benimde yarın 11 gün oluyor çizim yapmam gerekiyor grafik tablet bekliyorum siparişlerim var sıktı artık bu bekleyiş yarın en azından gümrük işlemleri başlatılsaydı valla hindi kesecem yarın çıksa

• 2 Mart’tan beridir kargom hala taşınma aşamasında. epacket (China ems) üzerinden verdim tık yok. Kargoya ne oldu onuda öğrenemiyorum.

• gönderi yerel gönderim şirketinde yazıyor. gümrüğe girmedi mi? yoksa yeni mi gümrüğe girecek? PR ile başlayan gönderileri kargo takibini nereden sorgulatabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.