Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (656. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.847
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mayısta sipariş verdiğim 2 takipsiz Yanwen için 94 günde dispute açtım.
    1 satıcı Ptt sor vs dedi diğeri cvp bile yazmadı. Tatilden döndüm Aliexpress araya girip ikisinide bedelini iade etmiş.

Haziran başı aynı satıcı aynı ürün 3. siparişimi verdiğim Takipli süresi geçen bir paketim var hala gelmedi. Hayırlısı bekliyoruz bakalım
  • dgnzcn kullanıcısına yanıt
    Tam anlamadım üstad yani gecikir mi daha ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daynawarko

Tam anlamadım üstad yani gecikir mi daha ?
    Aliexpress Standard Shipping ile gönderilen bana ulaştı diğeri ise ulaşmadı daha.
  • dgnzcn kullanıcısına yanıt
    Sende de varis ulkesine yaziyor da mi kaldi ?

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    Şaka yapmiş heralde benim kargolar temmuz 7 turkiyeye gekdi ve temmuz 25 turkiyeye geldi yazdi ikisi birlikte agustos 5 inde turkiyeye girdi yazdi anlamadim kargo yawnew di

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
    Bende de var hocam 2 kargom da ama sadece numara var basindaki harf nedir aca

• Alicanakman A kullanıcısına yanıt
    Şanslisin bendeki 5 agustos da böyle bi anda guncelleme geldi tuhaf digeri de temmuz 7 yaziyodu ama agustos 5 de guncellendi nedense

• Camino Del Rio kullanıcısına yanıt
    Mayis kargolarim haziran kargolarim gelmedi temmuz dakilerde süpheli bence takipsize pek bulaşma takipliler bile 30 gunu buluyor artik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pioneermusic -- 17 Ağustos 2019; 6:4:56 >

• Bende durum bu arkadaşlar tahmini ne zaman getirirler bilginiz var mı İstanbul için

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolCat2019

Mayısta sipariş verdiğim 2 takipsiz Yanwen için 94 günde dispute açtım.
    1 satıcı Ptt sor vs dedi diğeri cvp bile yazmadı. Tatilden döndüm Aliexpress araya girip ikisinide bedelini iade etmiş.

Haziran başı aynı satıcı aynı ürün 3. siparişimi verdiğim Takipli süresi geçen bir paketim var hala gelmedi. Hayırlısı bekliyoruz bakalım
    süresi gecen derken kaç gunden bahsediyorsunuz? ben takpli urun için 35. gunde dispute actım 64. gun oldu her 10 gunde 1 aliexpress sureyı 10 gun uzatıyor. İade almak için kaç gun beklemek gerekiyor
  • Nisan ve Mayıs paketlerim gelmedi Nisanın fişini çektim mayısa 1 ay daha fırsat vereceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    3 vergi olmasın? Arkadaşlar aşağıdaki konuya bşrş açıklık getirebilir mi?

Bu örnek Çin yani Aliexpress için olsun; 100 TL’lik bir ürün aldınız, bu ürüne Çin’den olduğu için %20 vergi uygulandı 120 TL oldu. Ekstra bu tutara %18 KDV uygulanacak, 21,6 TL daha eklendi. 141,6 TL oldu. Bu 141,6 TL’ye bir de %20 ÖTV eklendi. 169,92 TL oldu. Yani 100 TL’lik ürüne bütün vergiler eklendiğinde ödeyeceğiniz tutar 169,92 TL
  • 9 gün önce AliExpress standart shipping ile verdiğim sipariş bugün İstanbul'a gelmis. Sanırsam asıl sıkıntı gümrükte oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Camino Del Rio -- 17 Ağustos 2019; 10:22:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daynawarko

Sende de varis ulkesine yaziyor da mi kaldi ?
    The item was forwarded to the destination country (Otb) durumunda bekliyor.
  • Arkadaşlar vergiyi artık kapıda ödüyormusuz galiba doğru mu bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Camino Del Rio

Arkadaşlar vergiyi artık kapıda ödüyormusuz galiba doğru mu bu?
    Doğrudur, PTT sitesinden çıkan vergiyi görebilirsiniz, bu tutarı önceden hazırlamanızı öneririm, gelen PTT görevlisinde bozuk para olmuyor ve şubeden alın denilebiliyor, bozuk para yüzünden şubeye gitme gibi bir duruma engel olmak için çıkan vergiyi öncedden hazırlayın derim.
  • Gümrük cok güzel yatıyor ürünlerin üzerine. Türkiye'de bulamadığım ürünleri sipariş ediyorum örnek olarak oneplus 6 için ekran koruyucu/kırılmaz cam sipariş ettim. Türkiye'de birkaç ürün var ama kullanıcı az olduğu için yorum yok. 2.5 ay oldu olacak hala gelmedi. Bundan önce de anahtarlık(lastik jant fren diski ve kaliper kapağı falan vardı hepsi bir arada) almıştım. Yine aynısını Türkiye'de bulamadığım için bir hevesle aldım o da gelmedi. Üç kuruşluk alışveriş yapıyoruz ona da göz dikiyorlar. Binlerce insanın eşyasına cokuyorlar haram zıkkım olsun.

• Düzenli olarak aliexpressten sipariş veren bir kullanıcıyım, vergi durumundan sonra ilk siparişimi geçtiğimiz günlerde geçtim. Süre ve vergi durumları için tekrar bilgi vereceğim; aldığım ürünlerin fiyatları $ 4.72, $ 1.60 ve $ 1.98.

• CHOCKSHEEKER C kullanıcısına yanıt
    30 tl mj vergi cikmis? Ah benim islemcim biran once gelse de 100 tl vergi olsa yine oderim

• 
Sayfa: önceki 654655656657658
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.