Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (658. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
235
Favori
1.238.736
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 656657658659660
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin satıcı amazon kendisi mi peki yoksa 3. parti satıcı mı? Bir de kargonuz takipli sanırım. Benim 7 ağustosta ulaşması beklenen amazon dışı mağazadan siparişim var. Şimdi baktım vergi ücreti almamış demek ki amazon kendi ürünleri için alıyor önceden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cervinff kullanıcısına yanıt
    Yapma ya. Halbuki vergiden dolayı postalarda yogunluk azdır eskiden daha hızlı gelir diye hayal ettim. Bu da hayal kırıklığı oldu. Ürün havaalanında gözüküyor daha uzun yolu desenize. Teşekkür ederim bilgilendirme için

• muhtemelen M kullanıcısına yanıt
    Amazon'un kendisi değil idi. Kargo takipli idi, doğru. Size kargo takip numarası verildi mi, nerden takip edileceğini bildirdiler mi?
  • enigma33 E kullanıcısına yanıt
    Yok takip için kargo nosu vermediler. Mesaj attım yeni, gecikme için özür dileriz paketiniz yolda yakında ulaşmalı tarzı dönüş yaptılar.

Bugün bir sipariş daha verdim. Satıcı amazon değil ama vergiyi aldı. Baktım takip kargosu var aynı aramex sizinki gibi.

Öğrendiklerimi anlatayım başkalarına da yarar belki. 3 türlü alışveriş var anladığım. Sadece mobil sayasında aşağıda yazacağım şekilde anlatıyor.

1)Seller: Amazon
    Shipment: Amazon
    Bunda vergiyi önceden kesiyor. Takip de veriyordur muhtemelen. Sıkıntısız ulaşır tahminimce.

2)Seller: X mağazası
    Shipment: Amazon
    Bunda da vergiyi aldı ve takip no.su verdi. Gönderen amazon old için.

3)Seller&Shipment: X mağazası
    Ucuz ürünlere baktım vergi yazmıyor gördüğüm ürünlerde. Önceden bu 3. şekilde çok ucuza iki ürün aldım. İkisinde de ürün fiyatı çok ucuz old için takipsiz kargo ile yolladılar. Birisi vergi yasasından önceydi kısa sürede geldi (2 hafta kadar). Diğeri vergi yasasından sonraydı 1 ayda geldi sanırım şansıma. Yine bu son anlattıgımla aynı zamanda yollanan bir başka siparişim daha var o sanırım gümrükte hala.

• 09 temmuz çıkışlı S00 ile başlayan takipsiz yanwen gönderim bugün teslim edildi yalnız kutunun üzerinde china post small packet by air yazıyor ve takip kodu UI583702135CN olarak yazılmış ben hiç bir şey anlamadım. 28 ve 30 mayıs çıkışlı 3 tane daha takipsiz yanwen ve small packet ordinary gönderimden hala ses seda yok satıcılar iade yapmıyor aliexpress bekle daha süresi dolmadı diyor 60 günlük koruma süresinin üzerinden üç hafta geçmişken diyor üstelik

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
    Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• Sabrettim, tam 100 gün sonra satıcıya dönüş yaptım, Türkiye'nin gümrük sıkıntısını biliyorum ama arkadaşlarım benden sonra sipariş veridler ve kendilerine ulaştı, bana hala gelmedi, bir kontrol eder misin diye sordum. Keşke daha önce sorsaymışım, meğer kargomu kaybetmiş taşıma şirketi. Bana paranı geri gönderelim mi ya da yenisini mi gönderelim diye sordu. Ben de yenisini gönder o zaman dedim. Bakalım yine beklemeye geçiyoruz ama 100 gün sonra bu cevap ve bu aksiyona (tabi gerçekkten gönderirse) helal olsun diyeceğim. Yeni bir gelişme olursa yazarım buradan.
    Ne zaman sipariş vermiştiniz hocam. Ve hangi kargo ile?

• 16 Ağustos'tan beri item arrived to destination country de takılı kaldı kargom. Sizce napmam gerek arkadaşlar?
    Takip no : RH115065938TR

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    24 mayis idi. Takipli kargo china post registered air mail ile.

Valla bu hesaba göre benim 14 Haziran gönderisi de Eylül’de anca ulaşır. Beklemeye devam .. tabi kaybolmadı ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 24 Ağustos 2019; 20:35:55 >
  • 75 günü aşan takipli kargomdan hala haber yok. aliexpress paramı geri vermiyor, sürekli korumayı 10 gün uzatıyor. ne olacak bu işin sonu? bankayla görüşüp chargeback mı yaptırsam?
  • hendivli kullanıcısına yanıt
    Kayıtta yurtdışına sevk oldu diyorsa eninde sonunda gelir chargeback yapma aliexpress ban atar üyeliğin yasaklanır 10 15 güm daha ali uzatır paranı verir

• Bu lanet devlet kayıtsız gönderileri bile belgeleyip ücret keseceğini söylemişti, ücrete de razıyım, hala takipsiz gönderilerim gelmedi. PTT'yi arıyorum CN ile biten numarayı söylüyorum hiçbir kayıt yok yok yok.
  • Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Arkadaşlar ürün 1 aydır uçakta gözüküyor. Ne yapabilirim?
  • Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

bu siparişi takipli China Post Registered Air Mail ile vermiştim,ancak gelmeyecek gibi duruyor.

Siparişi tekrar versem ancak bu kez kargo firmasını singapur post olarak seçsem hızlı bir şekilde ulaşır mı elime acaba arkadaşlar?
  • miyawex M kullanıcısına yanıt
    60 gün sonunda paranı al sonradan mal gelir

• SORGUMEMURU S kullanıcısına yanıt
    3 aydir urunleri gelmeyenler var tamam parayi geri alayim ancak urunlere de ihtiyacim var

• Üzerinde hiçbir şey yazmayan küçük takipsiz paketler sorunsuz geliyor mu ?

• The Narrator kullanıcısına yanıt
    Hiç gelmiyor ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyawex

3 aydir urunleri gelmeyenler var tamam parayi geri alayim ancak urunlere de ihtiyacim var
    Benim mayıs çıkışlı yanwen takipsizler gelmedi ordinary small packet takipsizlerin biri hariç hepsi geldi ayrıca temmuzda aldığım yanwenlerde geldi mayıs ayı girilen takipsizlerde sıkıntı var.

• 
Sayfa: önceki 656657658659660
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.