Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1742. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.969
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17401741174217431744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar 5 adet ürün söyledim hepsinde ayni şey yaziyor 2. Takip numrasi vermisler LZ ile başlayan fakat sürekli cinde kargom dönüp duruyor her satıcı baska birsey soyluyor biz tekrar kargoladik veya bekle yolda gibi ama hepsinde ayni sey yaziyor enson cinin bir şehrinde ürünü imazalayip onayladim gözüküyor ve bir telefon numarasi var şuan gönderi takiplerde sorunmu var herkeste böylemi ? 17track dahil hepsini denedim ptt de ise hala yolda gözüküyor ben anlamadim ?

• snipercis S kullanıcısına yanıt
    Takip kodunu ptt de sorgulayınca ne yazıyor hocam kabul edildi gümrükten geçti vs

• 5 üründe farklı satıcılardan hepsinde asagida resimdekiler gibi gozukuyor anlam veremedim
    Her satici ayri sey soyluyor biri yolda biri bize döndü tekrar yolladik biri şuan bizde degil nerde olduguda belli degil gelirse paranizi yatirirz diyolar suan posta takibinde bir sikinti olabilir diye dusunuyorum ama 1 ay olucak gelmedi

• valley4891_sony kullanıcısına yanıt
    Ptt kargoda hala yolda gozukuyor ulkemize girmemis gozukuyor 17trackta cinin zhengzhou sehrinde imzalayip urunu teslim aldim gozukuyor Asagida resimleri paylastim ilginiz icin tesekkur ederim

Rica ederim hocam çok karışık geldi bana da resimdekiler 17track sitesinde Tr ile ilgili kod varmı bi bakarmısınız Tr kodu takip No var ise ptt kargo takibe numarayı girip deneyin tekrardan

• Şu dolar veya tl olarak alma olayini net olarak bilen var mı?Enparayi aradim enpara kurlarina göre tl hesaplanip dolara cevrilir ve firmaya iletilir dedi.Ama aradan aliexpress de komisyon vs aliyor mu?Tl mi dolar mi almak mantikli? Kredi kartiyla mi apmak mantikli? en ucuz nasil oluyor bilenler yazabilir mi?

• Evet var denedim ama hala yolda gozukuyor ptt kargoda hatta son 2 resim ona ait yanwen lojistik şirketinde bir hata var sanirim o teslim ettim gozukuyor cunku kendi şehirlerinde

• Ürün takipsiz kargoydu fakat şimdi baktığımda bu şekilde gözüküyor. Takipli mi gönderilmiştir?

• hanedantr kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim yasaklı ürün değil, takılmaz hocam. 15-20 TL vergi ile alırsınız. Yalnız geribildirimi mümkünse 4.9 altı ürün tavsiye etmem. 4.8 olursa belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 1 Haziran 2020; 21:41:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hanedantr kullanıcısına yanıt
    Artık her ürün gümrükten geçiyor. Gümrüğe takılır mı gibi bir şey yok. Eğer kutuyu açar bu ürün 10$ değil daha fazladır derlerse senden vergi hesaplamak için fatura isterler. Ama merak etme bir sorun olmadan sadece 20-25 TL vergi ödeyerek alırsın bu ürünü.
  • Arkadaşlar Küçükçekmece PDM nerede bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil-mustafa

Benim bildiğim yasaklı ürün değil, takılmaz hocam. 15-20 TL vergi ile alırsınız. Yalnız geribildirimi mümkünse 4.9 altı ürün tavsiye etmem. 4.8 olursa belki.
    teşekkür ederim illa bu satıcıdan oalcak diye değil sadece ürünü göstermek için ilk linke tıkladım satıcı puanına bakacağım sağolun
  • juve212 J kullanıcısına yanıt
    Takipsiz kargo hocam benim bildiğim menşei ülkeden çıkana kadar görebiliyorsunuz detayları

• https://www.aliexpressalisveris.com/aliexpress-kargo-takip-nasil-yapilir/

Linki buraya bırakayım belki işinize yarar arkadaşlar

• JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    enpara uygulama üzerinden döviz hesabı açıp enpara üzerinden dolar düşükken bir miktar dolar alıp ödemeyi döviz hesabından yapmak diye biliyorum
  • JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Ben Enpara banka kartıyla aldım sitede fiyat ne ise o kadar tutar çekildi karttan

forumda birkaç arkadaşta da aynı durum mevcut sanırım kargolarınız pandemi sürecinden kaynaklı kargo lojistikleri arasında el değişiyor ve zimmetleniyor o kişiler numaralar kargo görevlilerine ait olması gerek. ya da sehven numara isim atıyorlar benim siparişlerden yanwen olan 17 mayıs tarihli olan başakşehire gelmiş durumda bunun dışıdakiler sürekli china post ali standart canino arasında el değiştiriyor bitanesi azerbaycana gitmiş ne alakaysa onun sitesinde de takip edilemez yazıyor S0000 ile başlayan bitanesi çinde şehirden şehire dolaşıyor benden çok gezmiştir eminim..özellikle 4 5 ayrı takipli posta sectim test ediyorum içlerinde şuana kadar en delikanlısı yanwen çıktı 3 güncellemeyle istanbula indi gümrüğün insafına bakıyor.
  • valley4891_sony kullanıcısına yanıt
    Tl olarak almissinizdir.Ben dolar olarak almaktan bahsediyorun

• 
Sayfa: önceki 17401741174217431744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.