Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: androkolik Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil1 Android
35.155
Cevap
1.510
Favori
2.333.368
Tıklama
Giriş
    1836 Mesaj
    İkinci paketimi de dün almış oldum. 10 günden fazladır gümrükten çıkmayı ve buraya gönderilmeyi bekliyordu.

Ekleme: 24₺ vergi ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 22 Mayıs 2020; 12:30:55 >
  • Çavuş
    73 Mesaj

merhaba Ödeme Tipi SV ne demek oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Leon FR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1669 Mesaj

Teşekkürler cevap için hocam. Satıcı iptal edince ekranda ne yazması gerekiyor? İptalini bekleyip yenisini öyle alayım. Acemiyim bu konuda onun için soruyorum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Atif Zafrak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir bilgim yok maalesef. Genelde visa kartla işlem yaparım.

Şikayetvar'a öyle bir baktım, gözlerime inanamadım. Bizim insanımızdan bir cacık olmaz. Ne kadar cahil cühelâ varsa oraya yorum yazmış yok Aliexpress ücretsiz dediği halde 18 lira kargo ücreti çıkmış (gümrük vergilerinden haberleri yok), yok Aliexpress ürünleri farklı kargolarla göndermiş (Aliexpress'in tek satıcı olduğunu zannediyor bu kişi, firmaların satış yaptığından haberi yok), yok uzun süre oldu da kargo yok piyasada (ne iletişim kurmayı bilir ne dispute açmayı bilir ne de escalate etmeyi bilir), yok Aliexpress parayı almış iade etmiyor (özellikle sana kini var, o yüzden paranı vermiyor), ... uzar gider.

Sözüm meclisten dışarı ama insanımız beş kuruş etmiyor. Şikayet var'a yazmış cahiller. Bu durum Aliexpress'in çok da umrundaydı zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 22 Mayıs 2020; 12:45:55 >
    |
    |
    Bahsedilenler: sroplaz33
  • Yarbay
    2455 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Aliexpressten daha önce hiç sipariş yapmadım, çok acemiyim konuyla ilgili.
    Kuzene tv box arıyoruz. Yakın zamanda sipariş veren oldu mu? Hangi marka/model cihaz tavsiye edersiniz? Bütçemiz max 200₺. Siparişi nasıl veriyoruz, detayları yazabilirseniz çok sevinirim. Kargo ne kadar zamanda gelir, aldığımız üründe ne kadar vergi çıkar? Satıcıya verginin düşük çıkması için not olarak fiyat ve ürün adı bilgisi yazılıyormus, bunu nasıl yapıyoruz?
    Bu konularla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim, bahsettiğim cihazdan yakın zamanda almış olan arkadaşlar PM yaparsa çok mutlu olurum. Teşekkürler

• Yüzbaşı
    576 Mesaj

tv boxlara extra vergi cıkıyor sanırım bandrol falan
    |
    |
    ILoveYouHagi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Emirio

RB925298182SG kodlu Singapore Post tarafından taşınan ürünüm 62 gün geçmesine rağmen hala 'Send item abroad (EDI-received)' durumunda gözüküyor, halbuki Singapore Post ile iletişime geçtiğimde ürünün 15 Nisan tarihinde Türkiye'ye ulaştığını söylüyorlar.

Aynı şekilde RV363693156CN kodlu China Post tarafından taşınan ürünümde 60 gün geçmesine rağmen 'Send item abroad (EDI-received)' durumunda.

Biliyorum içinde bulunduğumuz durum nedeniyle kargolarda ki aksamalar normal ama bu konuda gördüğüm kadarıyla 20-30 gün içinde kargosu teslim edilenler var, Singapore Post ya da China Post tarafından kargosu teslim edilen arkadaşlar sürecin kaç gün sürdüğü hakkında bilgi verirlerse sevinirim.
    Singapore Post ile taşınan ürünüm 75. gün itibariyle yurda girmiş görünüyor, bu günlerde gümrüğe sevkedilmiş ürünler kaç gün içinde gümrükten çıkıp teslim ediliyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2017 Skoda Kodiaq 1.4 TSI 150 PS ACT DSG Ambition
    2018 Opel Insignia Grand Sport Exclusive 1.6 CDTI

• Binbaşı
    1127 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ILoveYouHagi

Arkadaşlar merhaba. Aliexpressten daha önce hiç sipariş yapmadım, çok acemiyim konuyla ilgili.
    Kuzene tv box arıyoruz. Yakın zamanda sipariş veren oldu mu? Hangi marka/model cihaz tavsiye edersiniz? Bütçemiz max 200₺. Siparişi nasıl veriyoruz, detayları yazabilirseniz çok sevinirim. Kargo ne kadar zamanda gelir, aldığımız üründe ne kadar vergi çıkar? Satıcıya verginin düşük çıkması için not olarak fiyat ve ürün adı bilgisi yazılıyormus, bunu nasıl yapıyoruz?
    Bu konularla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim, bahsettiğim cihazdan yakın zamanda almış olan arkadaşlar PM yaparsa çok mutlu olurum. Teşekkürler
    Satıcı zaten düşük yazıyor kutuya. Asıl satış fiyatı 40 USD idi. Buyur yeni çıkan vergi:
    Ek vergileri anında yanısttılar anlaşılan.

• Yarbay
    3810 Mesaj
    10 gündür böyle benzer durumu yaşyan varmı?

AMD Ryzen 5 1600 || Asus B350 Prime Plus || MSI GeForce GTX1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 256Bit Nvidia DX12 || GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 RGB LED || Samsung 850 Evo 250gb || Samsung 860 Evo 500gb || Seagate 1 TB 210MB || FSP HYDRO 700 80 BRONZE 700W || NZXT S340 ELİTE || Asus MX279H 27&quot; İPS
  • Teğmen
    210 Mesaj
    Arkadaşlar ilk davet için link atabilecek var mıdır? Davet eden de kazanıyor.
    |
    KALJOJO kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5523 Mesaj

o vergiler benim bilidğim ticari alımlara geldi yani toplu alıp satıcan kutuyu açıp ürünü googleye girip onune ilk gelen fiyattan geçirmişlerdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Mayıs 2020; 20:16:35 >
    |
    |
    tekkral34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Teşekkürler hocam bilgi için, o zaman pek mantıklı olmayacak buradan almak, sağolasın.

|
    |
  • Yüzbaşı
    606 Mesaj
    |
    |

• Çavuş
    73 Mesaj
    İyi günler aynı üründen 7+ adet getirsem gümrüğe takılır mı acaba tecrübe eden oldu mu?

|
    |
  • Yüzbaşı
    254 Mesaj

40 $+ 140 küsür TL mi oldu hocam yani

|
    |

Orijinalden alıntı: mexalon

40 $+ 140 küsür TL mi oldu hocam yani
    40 USD ürün bedeli ödemiştim. Satıcılar genelde düşük yazıyor 40 ise 15 - 20 vs yazıyorlar.
    Haricinde bir de bu vergiyi ödeyeceğim.

Orijinalden alıntı: tekkral34

Satıcı zaten düşük yazıyor kutuya. Asıl satış fiyatı 40 USD idi. Buyur yeni çıkan vergi:
    Ek vergileri anında yanısttılar anlaşılan.

Alıntıları Göster
    Satıcı kac dolar yazmıştı hocam kutuya?

• Yarbay
    3537 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

40 USD ürün bedeli ödemiştim. Satıcılar genelde düşük yazıyor 40 ise 15 - 20 vs yazıyorlar.
    Haricinde bir de bu vergiyi ödeyeceğim.

Alıntıları Göster
    Ne almıştınız hocam ürün olarak?

Satıcı kutuya 40 dolar yazsa bile bu kadar çıkmaması lazım.
Media Sözlük
192.168.1.1
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,684
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.