Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1465. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.517
Cevap
1.504
Favori
2.881.118
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14631464146514661467
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimde ayniydi oyuzden gümrüğe sordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anladim tesekkurler.

ben yillardir siparis veririm on seneyi gecmistir , normalde pime gelirdi orada bir gun icinde islem bitip bulundugum adresteki ptt ye yonlendirilirdi ama 2019’da isler arap sacina dönmüş durumda...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yuhh ama ya 2 dolarlık şarj kablosu gümrüğe takılır mı ? takip no UN898045836CN
    Aliexpress Ana Konu •
  • hacı. H kullanıcısına yanıt
    demekki kasa baya boş...herşey gümrükte vergilendirilecek bu saatten sonra herkese geçmiş olsun.

• musicalite kullanıcısına yanıt
    25 farklı sipariş vardı toplamda 680 tl. buğün sipariş vermiştim. eski siparişe 5,2 tl iteleyince iptal ettim hepsini. n11 den gg den daha pahalı alırım ama paket başı o 5,2 nah veririm onlara.
  • Evet arkadaşlar maalesef haberler kötü,
    Benimde 4,70₺ lik mini şarj kablom’a İstanbul gümrükte 70kuruş damga vergisiyle birlikte toplam 5.20₺ gümrük vergisi eklenmiş.
    Pes doğrusu 4.70₺ lik ürüne 5.20₺ vergi ödeyeceğim ...
    Ürünü geri gönderesin var dispute ile parayı geri alabilir miyiz...Türkiye den daha pahalıya alırım ama o vergiyi veremem, kendimi kötü hissederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ankarayi aradığım da daha yasalasmadigini soyledi 22 usd ustu vergilendirilir dedi ve supheli urun varsa gumruge sunulur dedi ama istanbul isi abartmis bence

• Arkadaşlar merhaba 1 hafta önce sipariş verdim ve 1 haftadır kargoya vermedi. Adama mesaj attım bundan 3-4 gün önce ne zaman kargoya vericeksin diye bekle gelicek dedi ama bir hareket olmadı. Hatta sonra ki mesajlarıma da cevap vermedi. Neyse salı akşamına kadar göndermezse otomatik iptal olucak. Benim sorum otomatik iptal olduktan sonra nolucak? Para benim hesabıma otomatik olarak geri yatıcak mı yoksa müşteri hizmetleriyle konuşmam mı lazım? Bundan sonra ki süreç nasıldır?
  • ptt nin sorgulattığınız yerde "ücretler" bölümüne bakın. eğer orda para gözükmüyorsa vermeyin. ısrarcı olun. "yok illa vereceksiniz" derlerse ürünü almayın. daha ortada resmi gazetede açıklanan bişey yok. kafasına göre nasıl iş bu..
    Benimde oyle son gunlerde haftalarca bekliyor 10 gun oncesine kadar 1 gun bekler ertesi gun elimde olur du

• hacı. H kullanıcısına yanıt
    sen yine iyisin benim 0.31 centlik ürüne çıktı made in banana geri gonderdim..
  • Aliexpress Ana Konu •

Aliexpres yeni kargo süresi rekorum paket 115. günde elime ulaştı, ptt gelince şaşırdım. Ürünü unutmuşum o derece...

• Bunlar şarj kablosuydu . Geri göndermek içimden gelmiyor . Sanırım o 5,2 yi verip alacağım . Ama AE bitti artık benim için . Yerli satıcılardan alalım da ekonomiye can verelim (!)

• quote:

Orijinalden alıntı: geywe54

Evet arkadaşlar maalesef haberler kötü,
    Benimde 4,70₺ lik mini şarj kablom’a İstanbul gümrükte 70kuruş damga vergisiyle birlikte toplam 5.20₺ gümrük vergisi eklenmiş.
    Pes doğrusu 4.70₺ lik ürüne 5.20₺ vergi ödeyeceğim ...
    Ürünü geri gönderesin var dispute ile parayı geri alabilir miyiz...Türkiye den daha pahalıya alırım ama o vergiyi veremem, kendimi kötü hissederim...
    5 TLlik ürünler için dispute açmayın. Adamlar bizi kara listeye alacak ürün göndermeyecek sonra.

Çöpe gitsin paran daha iyi.

Diğer kullanıcılar da zarar görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hacı.

Bunlar şarj kablosuydu . Geri göndermek içimden gelmiyor . Sanırım o 5,2 yi verip alacağım . Ama AE bitti artık benim için . Yerli satıcılardan alalım da ekonomiye can verelim (!)
    Hocam sen pr veya viral reklam mı kasıyorsun?

Diğer postlara da baktım buna yakın şeyler yazmışsınız.

mağaza sahibi olmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farego -- 5 Mart 2019; 10:2:38 >
  • Arkadaşlar urunum kayıp martin 1 de sariyer dagitima gelmis ama ustunde adres vs olmadigi icin dagitima cikmamis dun bilgileri verdim bugün ise kargonun olmadigiji bulunamadigini söylediler girişi var çıkışı yok dediler bulunamazsa tutanak tutacaklarini belirttiler şimdi ben bulunamazsa nasil bir yol izleyeceğim

• KZ Kulaklık Fiyat Performans Ürünü :http://s.click.aliexpress.com/e/DkzHAoY

Deri Macbook Çantası :http://s.click.aliexpress.com/e/cbbKX51m

Renkli Şerit Led Lamba :http://s.click.aliexpress.com/e/dYTSNW0

Mark Ryden Kaliteli Erkek Cüzdan :http://s.click.aliexpress.com/e/0Nlyto4

Otomatik Elektronik Su Damacana Pompası :http://s.click.aliexpress.com/e/gqODJjK

• bunlar anladığım kadarı ile küçük zarflara takipsiz ürünlere takmış durumdalar bakanın lafından...
    hani küçük zarflarlarla 150$ işlemci chip sokanda oluyor ya....
    arada namuslu vatandaşta kaynadı tabi....
    yoksa bugünkü 10 dolarlık orta büyüklükteki paketimde vergi gözükmüyor...du bakalım ne olcak...
  • ne yapmalıyım

Aliexpress Ana Konu •
  • farego kullanıcısına yanıt
    yazdıklarımdan pr veya viral reklam çıkarımı yapmanızı ayakta alkışlıyorum. üç beş mesaj yukarıda takip numaramı bile verdim açıklamamda da 2 dolarlık şarj kablolarına 5,2 tl ücret çıkarttıklarını yazdım hatta ekran görüntüsü attım. yazımın sonunda parantez içinde ünlem koydum (!) bu şekilde. bunun anlamını biliyor musunuz da , mağaza sahibi olmaya kadar işi getirdiniz. velevki mağazam var bundan size ne ? bur da her hangi bir ürünün adını verdim mi? ironi yaparak n11 ve gg gibi türkiyenin en büyük alış veriş sitelerine gönderme yaptım .daha kanun yasa çıkmadan bu şekilde ücretler kesilmesini eleştirmemin neresini anlamadınız çok merak ediyorum.
    şimdi bu sitelerden benim mağazamı bulunuz.

• 
Sayfa: önceki 14631464146514661467
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.