Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1463. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.881.058
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14611462146314641465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu kargo takip sistemini kullanin cok basarili hem bildirim geliyor hemde otomatik kendi buluyor kargoyu hanhi kargoysa ptt ye de gelse kendi otomatik geçiyor ve ptt den anlik hilhi veriyor
    Aliexpress Ana Konu • Aliexpress Ana Konu •

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 3 tane kargom var hepsi takipli farklı satıcılardan 2'si 1 ayı geçti diğeri 20. günü. İyice yavaşlamış artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

3 tane kargom var hepsi takipli farklı satıcılardan 2'si 1 ayı geçti diğeri 20. günü. İyice yavaşlamış artık.
    post nl daha salı teslim edildi ülkeye dedi taha kayda tık yok..ortalık karışık..
    her takipsize vergi geçirmeye içine bakmaya kalkarsalar o işin içinden çıkmazlar 10.000 ce paket geliyor...
    bir paketin teslim edilmesi 3 ayı bulur artık...
    şikyetlerden tepkilerden eskiye dönülür bence bu haliyle hiper saçma...dünya üstünde numunelik oluruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mart 2019; 1:57:23 >

• Arkadaşlar, telefon kılıfı alacaktım ama şimdi bu yeni vergi olayı nasıl olacak, sipariş edersem kapıda ek ödeme mi yapmam gerekecek?
  • evet şimdi 0.31 cente aldığım pil kutusu geldi 5 tl vergi geçirilmiş geri gonderdim almadım...Rezillik
    almayın haberiniz olsun...kanun çıkmış kesin...

Bunu satıcıya nasıl anlatırız? şimdi derdim...

Türk devleti her ürüne fahiş vergi çıkardı teslim almadım ürün çine geri dönüyoru biri düzgün çevirebilirmi acaba?
    artık lazım olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mart 2019; 11:5:20 >

• Benim kargomda muglaya gitmiş pimi aradım oda senin kargon deil başka kisiye ait yanlis takip no dediler sonra mugla merkezi aradim oda istanbul kargolar bize geldi dediler geri gondereceklermis zaten bir hafta pimde bekledi sonra muglaya gitti geri gelecek bi haftada pimde bekler iyice delirtecekler bizi bide bir urunum vardi dagitiya verilmesinj bekliyordum aradim 4 gündür bekliyorum dedim takip nosunj verdim ürünün üstünde alici ve adres yok dediler delirmemk elde deil onu verdim bide bosuna bekliyorum kargosu gelenler ptt de bekleyenler mutlaka ptt arasin

Aliexpress Ana Konu •

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Benim ürünlere vergi yazmıyor 20 usd aldim yeni geliyor 5 gun pimde kaldi sonra dagiticiya verildi vergilendirme yapmadılar

Suan hala alamadim o baska konu kargo daha gelmedj

• neslihanyaman kullanıcısına yanıt
    önüne gelene geçiriyor modu hakim herhalde 0.31 centlik ürünüme geçirilmiş 10.000 ce pakete tek tek bakmak işkence olduğundan gözlerinden kaçan olur tabi..ama kanun artık %100 geçerli ona gore urun alın...
    parmağım kadar bir pvc pil kutusuna 5 tl....allahınızdan bulun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mart 2019; 11:11:47 >
    O vergi deil.ki sizinki gumruge sunma ücreti xraydan gecerken gozlerime takilan supheli urunlere gunruge sunma ücreti benim yolda 10 adet kargom var yandim ki ne yandım

• neslihanyaman kullanıcısına yanıt
    sonuçta 1-2 tl lik ürne bile kafadan vergi say onu yurtdışı alışverişi bitirmek için yapılmış birşey zaten...

şüpheden değil arkadaşım....daha once 100 ce siparişim oldu...
    aldığım ürün bu...
    https://tr.aliexpress.com/item/Elistooop-i-in-Plastik-Kasa-Tutucu-Saklama-Kutusu-Kapak-10440-14500-AA-AAA-Pil-Kutusu-Konteyner/32839310093.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.45474c4do3FFII

boyut olarak parmağım kadar ağırlığı kum tanesi kadar yandık ki ne yandık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mart 2019; 12:0:31 >

• Yahu 10 dan fazla ürünüm var siparişte hepsi de abidik gubidik 1-3tl ti geçmeyen Türkiye de arayıpta bulamadığım malzemeler...

Geldi gelecek siparişler ne yapacağız arkadaşlar geri mi gönderelim ürünleri.

2 yıldır alışveriş yapmamıştım girip tüm ihtiyaçlarımı alayım dedim beni buldu sinir olmamak elde değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geywe54 kullanıcısına yanıt
    benimkiler genelde ıvır zıvır olduğu için geri gondercem bir tanesini gondertim bile, tabi türkiyede bulunmuyor yada çok pahalı derseniz siz bakçaksınız ama ben protesto amaçlı geri gonderilmesi taraftarıyım....vergiyi kaz yolma taktiği gördüler ellerinde patlasın...
  • Benim 20 liralık ürün geldi vergi kesmediler bir de tras bıçağı almıştım ondan keserler mi bilmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle giderse bir süre sonra aliexpress türkiyeye satışı yasaklıycak off olucak yani(zaten bazı kişisel mağzalarda banlı) almak isteseniz bile alamıycaksınız yani ban atılmış ülkeler listesine gircez bir kaç ay içinde.... ürünler patır patır geri postalancak ve pim de uzun süre bekletilceği için yüksek vergilendirmeden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mart 2019; 13:54:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

Benim 20 liralık ürün geldi vergi kesmediler bir de tras bıçağı almıştım ondan keserler mi bilmem
    Ben de tıraş için yaprak jilet alacaktım ama ne olur bilmem bundan sonra
  • Arkadaşlar yapmayın gönderen satıcının suçu yokki, ürün kapınıza kadar gelmiş 5 TL için geri göndermeyin. Yazıktır.....
    Bende bir senedir yapiyorum ara ara ama sorun cikmadi suan yeni basladi hatta 4 ürün pimde bekliyordu sonra teker teker gonderdiler ama cok cok yavas tansiyon aleti aldim 20 usd 20 usd pil sarj cihazi aldim 10 usd omsimetre aldim bunlar geliyor yolda gunruge sunulsaydi 5 tl sunulma ucreti alacaklari daha kötüsü 100 usd urun aldim 20 usd yazdirdim ama yandim😭😭😭

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Arkadaşlar yapmayın gönderen satıcının suçu yokki, ürün kapınıza kadar gelmiş 5 TL için geri göndermeyin. Yazıktır.....
    biz varmı dedik senin muz ülkende sorun var numunelik gibi 1 tl lik ürne 5 tl lik vergi çıkarırsan doğal...uc cn ler çindede takipli onun geri doner adresinede biz görmeyiz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mart 2019; 15:1:11 >
    Hocam sen bari yapma, sen değilmisin bu hükümeti ölümüne savunan ? Milletle kapışan kavga eden ? Hesabın hacklenmediyse inan 2 gündür yazdıklarına inanasım gelmiyor.....
  • 
Sayfa: önceki 14611462146314641465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.