Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1462. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.515
Cevap
1.503
Favori
2.881.024
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ürün takipliyse ülkeye giriş yapmadan geri dönmez, tr çeviride hata var sanırım. takipliyse ptt nin kendi gönderi takip sitesinden kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

Alma, şuan ürünleri bekletiyorlar. 2 iş günüdür kargom bekliyor. Belirsizlik var. Biriktirip vergi kesecekler sanırım.

Alıntıları Göster
    yogunluk olabilir. bugun 2 tane takipsiz kargom geldi. bence sizin de gelir. panik yapmayın. ayrıca resmi gazetede yayınlanacaği gün bile belli değil herhalde 1 ay bekletemezler.

ve bu tarz bir vergi olayını seçimden önce yapmazlar gibi geliyor. onun için ben neredeyse hergün sepetteki 1 ürünü sipariş geçmeye özen gösteriyorum gittigi yere kadar deyip.

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

yogunluk olabilir. bugun 2 tane takipsiz kargom geldi. bence sizin de gelir. panik yapmayın. ayrıca resmi gazetede yayınlanacaği gün bile belli değil herhalde 1 ay bekletemezler.

ve bu tarz bir vergi olayını seçimden önce yapmazlar gibi geliyor. onun için ben neredeyse hergün sepetteki 1 ürünü sipariş geçmeye özen gösteriyorum gittigi yere kadar deyip.

Alıntıları Göster
    son 3 yıldır aktif olarak kullanıyorum aliyi. 11.11 indirimlerinde bile böyle bekleme yapmadılar. kargo i istanbula geldi, hoop gerekli yere yollandı, torba kapandı, torba açıldı vs..

2 gündür böyle beklemesi akıllarda soru işareti bırakıyor. ben sizin kadar iyimser düşünmüyorum ne yazık ki. ya sistemlerinde arıza var ya da bu durumlardan dolayı bekletiyorlar.

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    hocam, 2 tane siparişim gelmedi dispute açmıştım, sonra satıcılarla anlaştım, tekrar gönderecekler, 2 siparişte gümrükten dönmüş, neyse, şimdi anlaştık, ali expressinde çok faydası oldu araya girdi, satıcıların kulaklarını çekti, neyse şimdi bu 2 farklı satıcı bana kargo takip numarası verdi, ancak 3 gün oluyo 17track uygulamasına ekleyeli, takip edemiyorum, takip numarası bulunamadı diyor, acaba başka nerden takip edebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

hocam, 2 tane siparişim gelmedi dispute açmıştım, sonra satıcılarla anlaştım, tekrar gönderecekler, 2 siparişte gümrükten dönmüş, neyse, şimdi anlaştık, ali expressinde çok faydası oldu araya girdi, satıcıların kulaklarını çekti, neyse şimdi bu 2 farklı satıcı bana kargo takip numarası verdi, ancak 3 gün oluyo 17track uygulamasına ekleyeli, takip edemiyorum, takip numarası bulunamadı diyor, acaba başka nerden takip edebiliriz.
    Takip etme işini 7 günden önce genelde yapamazsınız, beklemekten başka çare yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

son 3 yıldır aktif olarak kullanıyorum aliyi. 11.11 indirimlerinde bile böyle bekleme yapmadılar. kargo i istanbula geldi, hoop gerekli yere yollandı, torba kapandı, torba açıldı vs..

2 gündür böyle beklemesi akıllarda soru işareti bırakıyor. ben sizin kadar iyimser düşünmüyorum ne yazık ki. ya sistemlerinde arıza var ya da bu durumlardan dolayı bekletiyorlar.

Alıntıları Göster
    Hocam benim 2 günde bekleyen oldu, 5 günde hatta 15 günde. Vergi ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, yani ürününüz vergi sınırı üstnde ya da değerli bir şey değilse...

• 0.5 centlik ürün bile alsanız kafadan 5 tl vergi artık yurtdışı alışveriş devlet eliyle türkiyede kapatılıyor resmen...nedeni kazıkçı esnaf ithalatçı kazansın...

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Mart 2019; 0:55:45 >
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği gibi acele etmeyin. Zaten en az 15 ila 60 gün arasında gelecek kargon. Haftada 1 kere baksanıza yeterli. Kargo kodunu verdiyse ve takip edilmiyorsa ürün yola çıkmak üzereyken hazırlanıyordur.. Her gün kontrol etmeyin. Haftada 1-2 hareket ya olur ya okmaz.

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    soar S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sayenizde aydınlandım, ve az önce bildirim gelmiş, teşekkürler.

Aliexpress Ana Konu •

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar benim yaklaşık 10 gün önce sipariş verdiğim ve yolda olan ürünlerim var. Bugün yarın elimde olur.

Bu yasa gereği gelecek olan ürünlere vergi alırlar mı? Hepsi 3-5 TL lik ürünler...

• Benim 4 tane urunum hepsi basaksehirdeydi turkiyeye gelmis ama bekletiyorlar sandim toplayıp vergi alacaklar diye cunku pimi aradigimda bana söyledikleri sey artık herseyden vergi alinacak dediler bende ankarayi aradim ordaki pim de bana daha yasalasmadigini 22 usd uatu olursa alinir dediler yasak deilse urunujuz dediler neyse 5 gun bekledikten sonra teker teker ptt geldi suanda 2 gündür cok yavaş sekilde Arnavutköy pim sonra Sarıyer diye gelmye başladı ama cok yavas ptt daha onceden 2 günde elimde oluyirdu suan 1 haftadir turkiyede hala elime ulasan yok

• Arkadaşlar bu AliExpress cuzdan hesabi kullanan varmı 10 usd yükledim 20 usd geldi 20 usd yukledim 40 usd geldi sonra basima is açılir mi benim bankamdan yukledigim kadar çekiyorlar ama cuzdana fazla usd yüklüyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neslihanyaman -- 2 Mart 2019; 20:24:45 >
  • 1 tane alıyorum 2 adet geliyor sonra başıma is acilmaz dimi fazla gönderdiler
    Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neslihanyaman -- 2 Mart 2019; 20:23:55 >
  • arkadaşlar bu ürünü almak istiyorum ve ilk defa alışveriş yapacağım,kaydolup ülke ve para birimini değiştirdim.
    https://tr.aliexpress.com/item/I-in-huawei-mate-20-lite-k-l-f-kapak-MOFI-mate-20-lite-i-in/32918772688.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.3f743c00LtwAZy

paket ağırlığı kısmında: TRY 16.33den düşmek için {0} harcayın.

(gönderim ücretleri dâhil)

Süresi doluyor 2019/03/05

yazıyor bu ne demek?

ilk defa alışveriş yapınca indirim kuponu falan mı var?yardımcı olandan Allah razı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutkulu420

arkadaşlar bu ürünü almak istiyorum ve ilk defa alışveriş yapacağım,kaydolup ülke ve para birimini değiştirdim.
    https://tr.aliexpress.com/item/I-in-huawei-mate-20-lite-k-l-f-kapak-MOFI-mate-20-lite-i-in/32918772688.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.3f743c00LtwAZy

paket ağırlığı kısmında: TRY 16.33den düşmek için {0} harcayın.

(gönderim ücretleri dâhil)

Süresi doluyor 2019/03/05

yazıyor bu ne demek?

ilk defa alışveriş yapınca indirim kuponu falan mı var?yardımcı olandan Allah razı olsun.
    O 16.33 ten düşen satıcı kuponu, belli bir ücret üstünde kupon veriyor, ama siz yeni kullanıcı kuponunu toplam alışverişiniz 10 dolar olunca kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: neslihanyaman

Benim 4 tane urunum hepsi basaksehirdeydi turkiyeye gelmis ama bekletiyorlar sandim toplayıp vergi alacaklar diye cunku pimi aradigimda bana söyledikleri sey artık herseyden vergi alinacak dediler bende ankarayi aradim ordaki pim de bana daha yasalasmadigini 22 usd uatu olursa alinir dediler yasak deilse urunujuz dediler neyse 5 gun bekledikten sonra teker teker ptt geldi suanda 2 gündür cok yavaş sekilde Arnavutköy pim sonra Sarıyer diye gelmye başladı ama cok yavas ptt daha onceden 2 günde elimde oluyirdu suan 1 haftadir turkiyede hala elime ulasan yok
    yukarda da yazdım benzer açıklamayı. günde binlerce posta geliyor bukadar postayı nerede biriktirecekler ? hadi biriktiriyorlar diyelim kaç gün biriktirecekler ? ne zaman olacağı belli değil ki.
    yavaşlık olması normal bazen hızlı çalışıyorlar bazen keyfe keder. 3 günde çinden TR'ye gelen kargom Türkiyede 10 günde teslim edilmediğini bilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: geywe54

Arkadaşlar benim yaklaşık 10 gün önce sipariş verdiğim ve yolda olan ürünlerim var. Bugün yarın elimde olur.

Bu yasa gereği gelecek olan ürünlere vergi alırlar mı? Hepsi 3-5 TL lik ürünler...
    Bende merak ediyorum.

düştüğümüz duruma bak

Resmen vatandaşa çile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farego -- 3 Mart 2019; 3:6:1 >
  • Merhaba aliexpressten TL kurunu kullanarak 3 dolarlık bir alışveriş yaptım fakat siparişlerim kısmında aşağıdaki gibi $24.4 TL olarak gözükmekte fiyatın başındaki dolar işaretinden dolayı ürünüm gümrüğe takılır mı yoksa pakette ürünün dolar karşılığı mı yazacak yardımlarınız için teşekkürler.
    Aliexpress Ana Konu •
  • Pakette usd yazar bu tl karşılığı oldugu icin oyle gözüküyor pakette 3 usd yazar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 500 - Internal server error. alıyorum mağaza linklerine tıklayınca nedendir acaba
  • 
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.