Şimdi Ara

Alienware m15x kisa inceleme - benchmarklar geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, alienware m15x notebook elime ulasti sonunda.

Yaptirdigim donanim secimleri :
    Core i5 - 540m
    1Gb DDR5 Ati HD5850 mobility
    250 Gb HDD,7200 devir
    4Gb Ram
    1600x900, white led LCD

alienware m17x incelemesi :http://forum.donanimhaber.com/m_41174881/tm.htm

http://img89.imageshack.us/img89/3041/testmc.png

Benchmarklar :
    Asagidaki tum benchmarklari hd5850 mobile in default hizi olan 625/1000(ddr5) ile yaptim. Tum testleri yaparken arka planda gpu-z acikti ve max ekran karti sicakligi 85 derece oldu. Kullanilan driver ATI catalyst 10.6.

NOT: 5850 mobile icin 2 tip ram mevcut, GDDR3 ve GDDR5. Benim notebookdaki GDDR5 modeli ve bechmarklari karsilastirirken bunu dikkate alin. Acer sanirim tum modellerinde GDDR3 kullaniyor, bunu performansa etkisi yuksek olacaktir.

Oyun testleri sonrasi max sicaklik gene 85 derece ile MW2 ye ait. Bu oyundaki ortalama sicaklik ise 79 derece.
    Supreme Commander 2 ve L4D2 de max 79, ortalama 77.
    TF2 de max 75, ortalama 72.

Bu sicakliklara bakarak cok rahat 5870 seviyesine o/c yapilabilir, hatta default olarak 750/1000 de kullanilabilir.

Furmark ise ayri bir hikaye, max 90 dereceyi 10 dk da buldu, tehlikeli sinira yaklasik bir 15-20 derece uzakta. Furmark da 750/1000 e o/c li ile max 85-90 derece gormek mumkun tabi AS5 kullanarak ve GPU sogutucusunu daha iyi oturtarak.

Windows 7 score
    HDD ve RAM den etkilendi, halbuki RAM lar DDR3 1333 mhz de calisiyor.

3D Mark 2006 - 1280x768 cozunurlukte ( notebooklar ile karsilastirmak icin )

3D Mark 2006 - 1280x1024 cozunurlukte ( standart )
    Cozunurlugun artmasinda cok az etkilendi.

3D Mark Vantage - (P)Performans preset
    Genel skor P7398
    CPU skor 7904 ( i5 540m , 2 core )
    GPU skor 7244

Crysis - 1280x720 - Very High

Crysis - 1600x900 - Very High
    Ne yazikki crysis benchmark tool burada calismadi ama 3 run sonunda ekrandaki ortalama fps 21, -+2

Crysis - 1600x900 - High
    Ne yazikki crysis benchmark tool burada calismadi ama 3 run sonunda ekrandaki ortalama fps yaklasik 36

Counter-Strike:Soruce benchmark
    Full + Full da 1600x900, 8xmsaa,16af, 188 fps

Resimlerden devam :

Kutu bile sekil :P

Lenovo T400 vs Alienware m15x vs zavalli dell monitor

Butun Alienware bilgisayarlar Fenerli dogar

Sonrasi malum, Ferrari mod on

T400 vs m15x, round 2

m15x in kalinligina referans olmasi icin, t400 un kendisi ince sayilabilecek bir notebook

T400 vs m15x round 3, mw2 yedek bekliyor

T400 vs m15x round 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert361 -- 24 Ağustos 2010; 18:13:30 >

• Canavar gibi alet , kaça aldığını da paylaşır mısın ?
  • Şampanya mı içtin la?

Parlaklığına hayran kaldım aletin. Sırf ekranı için alınır.
  • Hayırlı olsun güle güle kullan.. tahmin ettiğim kadar kalın değilmiş kasası..
    Ekran kaliteside resimlerden çok iyi gözüküyor..

incelemenin devamını bekliyoruz..
  • Müthiş alet, hayırlı olsun

Fiyatını merak ettim ben de?
  • quote:

Canavar gibi alet , kaça aldığını da paylaşır mısın ?

Notebook u almanyadan aldigim icin pahali geldi, 1550 euro ya aldim. Amerikadan alma sansim olsa 1300-1500 dolara alinabiliyor bu donanim ile tabi musteri temsilcisini kafalamaniz lazim :P

quote:

Şampanya mı içtin la?

Ekran parlakligi asiri degil, yada parlak ekran oldugu icin bana oyle geliyor ama renk doygunlugu-contrast orani simdiye kadar gordugum en iyisi. Notebook ekrani degil normal lcd monitor gibi, beyaz renk de hic sariya kayma yok ornek olarak. Ayni durum siyah icinde gecerli.

** Sampanya hediye geldi proje mudurunden ama zaman bulup icemedim, 4 ay onceydi bu :P

• Türkiye'de olsa hiç düşünmeden bunun m11x netbook unu alırdım hasta oldum alete
  • Hocam iyi gunlerde kullan gercekten de aliAnware ismi ovguyu hak ediyor:)
  • Hayırlı olsun üstad, resimlerle hayran bıraktın, şimdi bir de ayrıntılı incelemeyle bekliyoruz seni, tekrar hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert361

quote:

Canavar gibi alet , kaça aldığını da paylaşır mısın ?

Notebook u almanyadan aldigim icin pahali geldi, 1550 euro ya aldim. Amerikadan alma sansim olsa 1300-1500 dolara alinabiliyor bu donanim ile tabi musteri temsilcisini kafalamaniz lazim :P

quote:

Şampanya mı içtin la?

Ekran parlakligi asiri degil, yada parlak ekran oldugu icin bana oyle geliyor ama renk doygunlugu-contrast orani simdiye kadar gordugum en iyisi. Notebook ekrani degil normal lcd monitor gibi, beyaz renk de hic sariya kayma yok ornek olarak. Ayni durum siyah icinde gecerli.

** Sampanya hediye geldi proje mudurunden ama zaman bulup icemedim, 4 ay onceydi bu :P

Zaten, parlaklıktan kastım, contrast oranı. Aynen, dediğin gibi, normal LCD gibi duruyor notebookun ekranı.

4 ay önce mi aldın notebooku la.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppelgangbanger -- 10 Temmuz 2010; 18:18:27 >

• quote:

Zaten, parlaklıktan kastım, contrast oranı. Aynen, dediğin gibi, normal LCD gibi duruyor notebookun ekranı.

:D, Persembe gunu aldim notebook u. Hatta UPS bizim sirkete getirmek yerine bizim sirkete hizmet veren depoya vermis notebook u, öglen arasi atladim gittim yuruyerek ama yuruyerek dönemedim. Kutu bir geldi 10 kilo, sansima oradaki mudur Turk cikti, taksi cagirdi felan.

quote:

Hayırlı olsun üstad, resimlerle hayran bıraktın, şimdi bir de ayrıntılı incelemeyle bekliyoruz seni, tekrar hayırlı olsun

Hala kurcaliyorum notebook u sicaklik olcumu yapiyorum. Bechmark nasil yapacagim onu kestiremedim, 1280x1024 e ayarlanmiyor notebook. Normali 1600x900. Acaba ATI de overscan/underscan yapip LCD nin dogal cözürlügünden daha yuksek cözünürlükleri gösterebiliyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mert361

quote:

:D, Persembe gunu aldim notebook u. Hatta UPS bizim sirkete getirmek yerine bizim sirkete hizmet veren depoya vermis notebook u, öglen arasi atladim gittim yuruyerek ama yuruyerek dönemedim. Kutu bir geldi 10 kilo, sansima oradaki mudur Turk cikti, taksi cagirdi felan.

quote:

Hayırlı olsun üstad, resimlerle hayran bıraktın, şimdi bir de ayrıntılı incelemeyle bekliyoruz seni, tekrar hayırlı olsun

Hala kurcaliyorum notebook u sicaklik olcumu yapiyorum. Bechmark nasil yapacagim onu kestiremedim, 1280x1024 e ayarlanmiyor notebook. Normali 1600x900. Acaba ATI de overscan/underscan yapip LCD nin dogal cözürlügünden daha yuksek cözünürlükleri gösterebiliyor mu ?

Hiç bilmiyorum valla hocam.

• AYNISI TÜRKİYEDE 2 3 YERDE SATILMAKTADIR HABERİNİZ OLSUN AMA FİYATLAR GERÇEKTEN ÇOK YÜKSEK BEN BİRAZ İNCELEDİM HARİKA BİR ALET HATTA KAPAKKISMINI İNCELERKEN ELİMİ BİLE KESTİ :D MERAK EDEN ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM FİYATI 5000 İLE 5400 ARASI DEĞİŞİYOR ALACAĞINIZ YERE GÖRE HABERİNİZ OLSUN :D
  • bu cihazın özelliği neyde bu kadar pahalı?? tasarım cihazı mı yoksa??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mawoix

bu cihazın özelliği neyde bu kadar pahalı?? tasarım cihazı mı yoksa??

Özellikleri ve uygulamaları diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fîrzen

quote:

arkadaş 1550$ a almış.. @ElViReOuTTaKe' de Türkiyede 5000 - 5400 arasında demiş.. özelliklerinde bu kadar para etcek bişi göremedim.. Asus NJ61Q dan pek bir farkı yok cihazın.. cihazın gözden kaçırdığım bir özelliği var herhal..

uygulama olarak ne var cihazda??
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fîrzen

quote:

arkadaş 1550$ a almış.. @ElViReOuTTaKe' de Türkiyede 5000 - 5400 arasında demiş.. özelliklerinde bu kadar para etcek bişi göremedim.. Asus NJ61Q dan pek bir farkı yok cihazın.. cihazın gözden kaçırdığım bir özelliği var herhal..

uygulama olarak ne var cihazda??

Oyun performansını o bahesttiğin ausula aynı şekilde alamazsın, bu gördüğün laptop oyun için tasarlandığı için bu kadar pahalı, özellik ve uygulumalar diğer laptoplara göre çok daha gelişmiş. İnternette daha detaylı bir araştırma yaparsan o özellik ve uygulamaları keşfedebilirsin

• BEN İNCELEDİM HATTA OYUNDA OYNADIM CİDDİ ANLAMDA O PARAYA DEĞER Mİ DERSENİZ BENCE DEĞMEZ ÇOK HAPALI SEBEBİ İSE SADECE 1 YADA 2 TANE GETİRİP İLGİ ÇEKMEK AMACI İLE GELMİŞ BİR SATIŞ TAKTİĞİ GİBİ GÖRÜNÜYOR İŞTE BEN SİZE YADA BAŞKALARI SÖYLEYEREK İNSANLARI ORAYA ÇEKİP BAŞKA ŞEYLER SATMAK YOKSA BEN 5400 TL YE TESCİL ÜRÜNÜNÜ KİMSENİN ALCANI SANMAM İSTEYENLER İÇİN SÖYLÜYORUM OPTİMUM İSTANBULDA MEDİA MARK TA BU LAPTOPU GÖREBİLİRSİNİZ.AYRICA aliAnware MASAÜSTÜ MODELİDE MEVCUT AMA SADECE 1 TANE OLDUĞUNU HATIRLATIRIM :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElViReOuTTaKe

BEN İNCELEDİM HATTA OYUNDA OYNADIM CİDDİ ANLAMDA O PARAYA DEĞER Mİ DERSENİZ BENCE DEĞMEZ ÇOK HAPALI SEBEBİ İSE SADECE 1 YADA 2 TANE GETİRİP İLGİ ÇEKMEK AMACI İLE GELMİŞ BİR SATIŞ TAKTİĞİ GİBİ GÖRÜNÜYOR İŞTE BEN SİZE YADA BAŞKALARI SÖYLEYEREK İNSANLARI ORAYA ÇEKİP BAŞKA ŞEYLER SATMAK YOKSA BEN 5400 TL YE TESCİL ÜRÜNÜNÜ KİMSENİN ALCANI SANMAM İSTEYENLER İÇİN SÖYLÜYORUM OPTİMUM İSTANBULDA MEDİA MARK TA BU LAPTOPU GÖREBİLİRSİNİZ.AYRICA aliAnware MASAÜSTÜ MODELİDE MEVCUT AMA SADECE 1 TANE OLDUĞUNU HATIRLATIRIM :D

İmkanı olanın Amerika dan almasını öneriyorum notebook u, orada çok daha mantıklı fiyatlara alınabiliyor. Amerika olmuyorsa benim yaptığım gibi Almanya dan da almayı düşünebilirsiniz hele dolar - euro birbirine bu kadar yaklaşmışken. Almanyada teslim süresi yaklaşık 8-10 iş günü.

TR deki fiyatlara birşey diyemiyorum çünkü 7 aydır geri dönmedim hiç, büyük ihtimalle MediaMarkt gibi yerler gereksiz en yüksel donanim seçenekleri ile getirdiği için fiyat suni olarak yükselmiştir.

• Hocam bilgisayar puanını gösterir misin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.