Şimdi Ara

Alien: Covenant a.k.a Prometheus 2 -- 12 MAYIS 2017 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
7
Favori
20.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam teşekkürler. Yani şuan daki seri Alien prequel oluyor. Alien'in ilk filmlerinde ki o gemi ise Prometheus filminde düşen gemi sanırım. Güzel bağlanmış prequel, Alien 3 ve 4 hakkındaki yorumlar pek iyi olmasada ilk fırsatta izlemek gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bekliyorum bu filmi fakat corba yaptılar sizce de oyle değil mi ? Mesela alien predetor oldu daha sonra sadece alien oldu simdi ise Prometheus yani ben sıkı takip etmeme rağmen corba olduğunu düsünüyorum her seriyi 5 -7 defa izlemisimdir kesinlikle
  • Aynen biraz öyle oldu ama Alien vs Predator filmleri bildiğim kadarıyla bu seri ile bağlantılı değil. Hatta Neill Blomkamp ın çekeceği Alien filmi 3. ve 4. filmleri seriye dahil etmeden Ellen Ripley in hikayesini devam ettirecek. Aslında yeni çıkacak Predator filmi baya umut vaat ediyor. Dc, marvel veya universal ın monster evreni gibi bir evren oluşturulursa çok güzel olur. Bakalım neler olacak ama bu filmden baya umutluyum ben merakla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasomen -- 19 Aralık 2016; 19:52:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasomen

Aynen biraz öyle oldu ama Alien vs Predator filmleri bildiğim kadarıyla bu seri ile bağlantılı değil. Hatta Neill Blomkamp ın çekeceği Alien filmi 3. ve 4. filmleri seriye dahil etmeden Ellen Ripley in hikayesini devam ettirecek. Aslında yeni çıkacak Predator filmi baya umut vaat ediyor. Dc, marvel veya universal ın monster evreni gibi bir evren oluşturulursa çok güzel olur. Bakalım neler olacak ama bu filmden baya umutluyum ben merakla bekliyorum

Aslında diğer filmlerle alakası olmaya bilir fakat illa ki karakterler aynı nasıl dersek aileni biliyoruz filmlerden dolayı keza Predetor de oyle yani az cok neyin ne olduğu bellidir. Fakat Predetor aslında iyi olmasına rağmen neden insanları öldürüyor onu anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helen Mirren

Bende bekliyorum bu filmi fakat corba yaptılar sizce de oyle değil mi ? Mesela alien predetor oldu daha sonra sadece alien oldu simdi ise Prometheus yani ben sıkı takip etmeme rağmen corba olduğunu düsünüyorum her seriyi 5 -7 defa izlemisimdir kesinlikle

alien predator le bu filmlerin uzaktan yakından alakası yok o konuda rahat olun o iki film apayrı rezillik idi.
  • ALien ayrı predator ayrı seriler bunlar beğenilince versus yaptırdılar rezil ettiler tabiki de . Prometheus ise alien ın pre'si .
  • MARVEL M kullanıcısına yanıt
    Doğrudur... Fakat Alien(1977) deki ilk gemi Prometheus'daki olmayabilir. Çünkü gezegen adları farklıydı sanki... Ayrıca burada önceki mesajlarda da tarihlerle ilgili farklılıklar olduğu belirtilmiş. Sonuç itibariyle Alien' in öncesi olduğu kesin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

ALien ayrı predator ayrı seriler bunlar beğenilince versus yaptırdılar rezil ettiler tabiki de . Prometheus ise alien ın pre'si .

Sizce de cok sacma değil mi peki ?
  • Saçma ama insanlar beğeniyor . Bana göre en iyi Predator filmi ilk filmdir . Sonra saçmaladı gitti hele en son yapılan Predator filmi inanılmaz kötüydü . BU Predator olayını iyice kurgulayıp bir hikaye temeline oturtup çekmeleri lazım . Öyle dış uzaydan geldi insanları öldürüyor alienlarla da hasımlar demekle olmuyor. Ne olduda düşman oldular konusu var birde Ridley baba oraya bir gönderme yapıp film çekerse bir şeyler öğreniriz . BU haliyle bir şey ifade etmiyor Predator ve AVP ler .
  • quote:

Saçma ama insanlar beğeniyor . Bana göre en iyi Predator filmi ilk filmdir . Sonra saçmaladı gitti hele en son yapılan Predator filmi inanılmaz kötüydü . BU Predator olayını iyice kurgulayıp bir hikaye temeline oturtup çekmeleri lazım . Öyle dış uzaydan geldi insanları öldürüyor alienlarla da hasımlar demekle olmuyor. Ne olduda düşman oldular konusu var birde Ridley baba oraya bir gönderme yapıp film çekerse bir şeyler öğreniriz . BU haliyle bir şey ifade etmiyor Predator ve AVP ler .

Benim anlamadığım alien hadi insanları oldürüyor predetor neden oldürüyor o iyi olması lazım değil mi?

• quote:

quote:

Saçma ama insanlar beğeniyor . Bana göre en iyi Predator filmi ilk filmdir . Sonra saçmaladı gitti hele en son yapılan Predator filmi inanılmaz kötüydü . BU Predator olayını iyice kurgulayıp bir hikaye temeline oturtup çekmeleri lazım . Öyle dış uzaydan geldi insanları öldürüyor alienlarla da hasımlar demekle olmuyor. Ne olduda düşman oldular konusu var birde Ridley baba oraya bir gönderme yapıp film çekerse bir şeyler öğreniriz . BU haliyle bir şey ifade etmiyor Predator ve AVP ler .

Benim anlamadığım alien hadi insanları oldürüyor predetor neden oldürüyor o iyi olması lazım değil mi?

Yeri burası değil ama iyi olduğuna nereden kanaat getirdiniz?

Avlanmak onlar için bir yaşam biçimi... Karşısındakinin ne olduğu farketmiyor... Koleksiyoncular...

• Alien: Covenant  a.k.a Prometheus 2 --   12 MAYIS 2017
    Marines geri dönüyor Covenant ile. Sağlam film geliyor bu sefer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasomen -- 20 Aralık 2016; 9:13:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

quote:

quote:

Yeri burası değil ama iyi olduğuna nereden kanaat getirdiniz?

Avlanmak onlar için bir yaşam biçimi... Karşısındakinin ne olduğu farketmiyor... Koleksiyoncular...

Kadını kurtarmıstı ya ordan biliyorum hatta kadınla is birliği yapmıslardı

• "Düşmanımın düşmanı dostumdur" muhabbeti var orada...

"Predators" filmini izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz.Neyse konumuz Alien... Daha fazla konuyu degistirmeyelim!

• Aslında mühendislerin bıraktığı duvar resimlerine, özellikle aşağıdakine dair şöyle bir teori vardı; bunun black goo'nun doğru sonuç için gereken biçim ve sırayla uygulanması sonrası ortaya çıkabilecek şeyin bir örneği olduğunu söylüyorlardı. Bir nevi kendilerini üstün ırk gibi gören mühendislerin sonuçlarının ne olabileceğine bir uyarısı ve kendi felaketlerini resmetmesi belki de. (Black goo'nun yapısı ve duruşu da mühendislerin bıraktığı gravürlere hayli benziyor.)

Alien: Covenant  a.k.a Prometheus 2 --   12 MAYIS 2017

Duvar resimlerindeki işaretlerin bununla sınırlı kalmaması, diğer tarafında da klasik yumurtalar, facehugger, host ve chestbuster'ları temsil eden gravürlerin de bulunması ve karnı yarılmış bir şekilde bulunan ölü mühendis Xenomorph ırkının (ya da ona benzeyen öncül türünün, ikisi de olabilir) binlerce yıl önce bilinçli veya değil yaratılmış olabileceğine işaret ediyor. LV-223'te bulunan mühendislerin alayını öldürdüler ve geriye kalan mühendisler tarafından da bir şekilde yok edildiler.

Black Goo'nun kullanılışına gelince de, şöyle: black goo ve erkek birleşimi bir mutanta; o mutant ile sağlıklı bir kadın trilobite'e hayat veriyor. Ama trilobite kısmı oldukça önemli. Trilobite ve mühendis birleşimi Ultramorph'a; Trilobite + insan/mühendis DNA'sı Deacon'a; trilobite + insan/mühendis/android DNA'sı da Xenomorph'a hayat verecek olabilir. Bu yüzden de Covenant filminde David karakterine dair olan beklenti büyük, işe kendini de karıştırıp formülü hayata geçirererek yaratılışa sebebiyet verebilir.

Prometheus'un sonunda çıkan ufaklık da Deacon diye geçiyordu, onun aslında proto-Xenomorph olmadığı ve insan/mühandis DNA'sını taşıyan ve bizim Xenomorph'lara kıyasla biyolojik bir varlık olarak hareket ettiği, onun kullanılarak Xenomorph'un yaratılacağına dair bir diğer düşünce de mevcut. Tabii hal böyleyse, o zaman da direkt olarak aklımıza bambaşka bir soru takılıyor; bizim bildiğimiz Xenomorph buna kıyasla daha biyomekanik ise, onda insan/mühendis/android DNA'sının mevcutluğu neredeyse kesin mi?

Black Goo'nun her tür ve her cinsiyet üzerindeki etkilerinin farklı farklı olduğuna da söyleyebiliriz.

Erkek DNA'sı + Black Goo = Mutant vari bir varlık diyelim. Prometheus'ta David'in denek olarak kullandığı Shaw'un yavuklusu mesela.

Kadın DNA'sı + Black Goo = Facehugger

Facehugger + Engineer = Ultramorph (Filmin sonundaki)

Enfeksiyonlu erkek + Sağlıklı kadın (Shaw) = proto-Facehugger. Diğer deyişle Trilobite. Chestbuster gibi doğuyor ama Facehugger gibi davranıyor.

Proto-facehugger + insan DNA'sı + Mühendis DNA'sı = Deacon

Şimdiye kadar gördüklerimize dayanarak BG ve etkilerinin yarattığı denklem bu gibi duruyor. Bir diğeri de klasik facehugger + insan = Xenomorph zaten.

Muhtemelen bunda hepimiz aynı görüşteyizdir ki Prometheus'ta yüksek ihtimalle gelecek filmler tarafından kapatılmak üzere bilinçli olarak bırakılmış bazı açıklar var aslında, kökene açıklık getirecek öncül filmler diye yola çıkıp o kadar yeni ve farklı sorulara yol açtı ki ne kadar tartışılsa da muhakkak açıklığa kavuşamayacak şeyler oluyor. Fosilleşmiş jockey'e dönmelerini ben de bekliyorum ama Ridley Scott bir daha ona ve filmin sonundaki olaya bir dönüş yapmayacağını söylemişti bir röportajında diye hatırlıyorum, eğer yanılmıyorsam veya Scott olası bir sürprizi bozmak istemediği için bilerek böyle söylemediyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 20 Aralık 2016; 16:00:54 >

• quote:

"Düşmanımın düşmanı dostumdur" muhabbeti var orada...

"Predators" filmini izlerseniz daha iyi anlayabilirsiniz.Neyse konumuz Alien... Daha fazla konuyu degistirmeyelim!

Peki fakat belkide sizin gozünüzden kacmıs olabilir Jean-Claude Van Damme'ın da oynadığı ''Av'' filminde predetor var peki onun alien serisi ile ne alakası var ? Bahsettiğim film Alien serisinden cok once olan bi film bu arada

Alien: Covenant  a.k.a Prometheus 2 --   12 MAYIS 2017

• Van Damme değidi. Arnold Schwarzenegger (hay senin soyadına... 😄) oynadı o filmde.

O zamanlar Alien ile bir bağlantısı yoktu. Kendi halinde takılan bir yaratıktı. Dünyaya avlanma merakı yüzünden gelmişti. Baktı ki insanlar tarafından tutuldu. O zaman da ben en iyisi Alien da keseyim de biraz daha takılayım dedi...

Şaka bir yana her iki karakterin de hayran kitlesi çok olunca akıllı biri tarafindan bir araya getirildiler ve oyunu falan da cikinca devamını cektiler. İlki yine fena degildi de diğerleri yaramazdı...

Alien'ın nasıl ortaya çıktığı belli olsun da paraya doymazlarsa bakarsınız Predatorlerin de mühendisler tarafından Alienlara karşı yaratıldığını öğrendiğimiz bir film izleriz...

• Tek bir fragman bile izlemem. Çok spoiler olur bu filmin fragmanında.
  • Güzel teoriler işte goo + vs dna sı = xx gibi ama alien evreninde ne comiclerde ne kitaplarda bu goo vs dna ile ilgili hiçbir bilgi yok.Tamamen tahmin.Bence bunun bir tablosu yok.. Çünkü bu black goo zamanında mühendisle birleşip insan yarattı.Bence nasıl bir yaratık çıkacagı tamamen şans.Yani bir erkek bir kadın 10 cocuk yapsa onuda fizik görünüş vs bakımından biribirinden farklı olur bence bu black goo da her canlının dna sında farklı sonuç verir.Bizim bildiğimiz xenomorph da bence tamamen şans eseri oluaşacak.Ve en mükemmel yapıda oluşacağı için hayatta kalacak.Ayrıca bence mühendislerin sonunu da xenomorph getirecek.

Yinede o gravür bana saçma geliyor orda resmen birebir şekilde bir xenomorph var.. O zaman şu var bizim izlediğimiz film evreninde (promethus da) zaten hali hazırda alien larımız vardı ama o gezegende değiller.Yani çoktan evrilmişler ve hayattalar.Başka manası yok o gravürlerin.O zamanda filmin tadı kalmıyor yaratılışını görmüyoruz çünkü zaten varlar.

• quote:

Van Damme değidi. Arnold Schwarzenegger (hay senin soyadına... &#128516;) oynadı o filmde.

O zamanlar Alien ile bir bağlantısı yoktu. Kendi halinde takılan bir yaratıktı. Dünyaya avlanma merakı yüzünden gelmişti. Baktı ki insanlar tarafından tutuldu. O zaman da ben en iyisi Alien da keseyim de biraz daha takılayım dedi...

Şaka bir yana her iki karakterin de hayran kitlesi çok olunca akıllı biri tarafindan bir araya getirildiler ve oyunu falan da cikinca devamını cektiler. İlki yine fena degildi de diğerleri yaramazdı...

Alien'ın nasıl ortaya çıktığı belli olsun da paraya doymazlarsa bakarsınız Predatorlerin de mühendisler tarafından Alienlara karşı yaratıldığını öğrendiğimiz bir film izleriz...

ben predetorün yanındayım ağzındaki salyayı tutamayan bi yaratıktan yana değilim ve predetorü destekliyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.