Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tek çekim oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslae merhaba ben 20 adet kart bicak almak istiyorum sonucta kapis kapis gidiyor internette arastirma yaptim limitte sikinti yok ama 75 euroyu gecmemesi lazim deniyor sikinti cikarmi acaba?

• 1,5 ay olduk siparişvereli hala ne gelen var ne giden? sarmadı beni bu çin işi.
    Telefon eskidi gitti hala kılıf alacaz , tövbee..
  • bios25 kullanıcısına yanıt
    Cin tatilinden dolayı siparişler çok gecikti. Bu hafta yavaş yavaş Türkiye ye giriş yapmaya başladı.

• Selam arkadaşlar. Aynı gün verdiğim iki siparişten biri geçen hafta elime ulaştı fakat diğerinde durum bu. Tecrübeli arkadaşlar bir sorun mu var nedir durum yardımcı olabilirmisiniz ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****
  • arkadaşlar iyi günler

26 şubat tarihinde aliexpress ten alışveriş yaptım

alışverişim cep telefonu idi, günlerce işlem yapılmadığı için satıcıya mail attım
    mailde gelen cevapta ürünü istemyorsanız iptal edebilirsiniz diye
    bende iptalini verdim
    aradan 5 gün geçti iptalim red edilip ürün tekrar işleme konulup yine aynı şekilde ürünü istemiyorsanız iptal edebilirsiniz diye işleme koydu
    tekrar iptal talebinde bulundum
    günlerce geçmesine rağmen iptali oynaylamayıp tekrar işleme alıp ürünü istemiyorsanız iptal edebilirsiniz diye yine mesaj gönderdi :)
    bunu 3 kez tekrarladı
    günler geçmesine ragmen ürün hala gönderilmedi ve işleme alınmadı
    sadece gönderim bekleniyor
    bende aliexpress e satıcı için mail attım ama
    attığım mail sanırım yanlış bölümde yapıldığı için çince otomatik mesaj geldi
    burda hangi seçeneği tıklayıp satıcıyı şikayet edebilirim?
    bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhz -- 17 Mart 2016; 20:59:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KashmiriaN

Selam arkadaşlar. Aynı gün verdiğim iki siparişten biri geçen hafta elime ulaştı fakat diğerinde durum bu. Tecrübeli arkadaşlar bir sorun mu var nedir durum yardımcı olabilirmisiniz ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

benimde ayni

• US $3 off orders over US $15, valid during our Anniversary Sale (March 29, 2016)
    arkadaşlar bu olay sadece ayın 29 damı geçerli olucak onu anlamadım cebine app programlarını yeni yükelyenler için?
  • Aliexpress ebay kullanan biri olarak bildiklerimi anlatayim,okuyan olur belki.
    Ebay aliexpress gittigidiyor vb siteler farketmez,bu tip sitelerde alicilarin %si onemlidir,ben %98 olanlara bile guvenemiyorum mesela.
    Benim gozumde ebay>aliexpress,bunun nedeni de paypal guvencesi,bozuk arizali urunlerde gercekten mukemmel oluyor.Aliexpresste paypal destegi yok,tabi siz saticilarla anlasirsaniz farkli tabii.
    Su ana kadar buyuk miktarli bir sey getirmedim,batarya kilif vb gibi seyler aldim.Ebayda 40 gun sure verilen urunum 50.gunde geldiginde parami iade etmislerdi mesela,tabi bu tip seyler iyi saticilarda oluyor.Aliexpresste kartla aldim ikiside 1 ay gibi zamana geldi ve bir sorun yasamadim.
    Bir urunu almadan once aliexpresste yorumlara,urunlere dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.Bir de sizlerden ricam bir urun alirsaniz ulastiginda geribildirim birakin ki sizden sonraki kisilerde faydalanabilsin.
    Toplu cok alimlarda ne gibi seyler oluyor bilmiyorum,alibaba biraz toptan satisla calisiyor.Daha once alan varsa paylasmistir muhtemelen,verrgi falan kuralini.

Edit: kargo sirketi olarak singapur veya honkong postu tavsiye ederim,2-3 dolar verin en azindan kayitli ve bir nebze hizli ulasacaktie elinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicksiz1i -- 17 Mart 2016; 23:04:52 >

• Ayın 14ünde sipariş verdim ancak fark ettim ki adresi yazarken hata yapmışım. Siparişi iptal ettim (ödeme onaylanmadan). Sitede bu iptali kabul etti. Para hesabıma nezamana geçer.

Banka kartı ile aldım

• mert1905x kullanıcısına yanıt
    Benim durum Türkiyeye giriş yaptı şeklinde güncellendi. Ptt den kontrol ettıgımde kargo giriş yapmış ve gümrüğe iletilmiş. 1-2 güne elimde olur sanırım
  • KashmiriaN kullanıcısına yanıt
    ptt yazdım bende "Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı" yazıyor
  • Hala Türkiye'ye giriş yapmadı ay sonuna kadar gelir mi acaba?

• Just4ForMe kullanıcısına yanıt
    25-40 gün arası süreyi kafadan direk ver dostum malesef ..
  • beyler china.registered mail ile satin aldigim urunleri adam trackingsiz yollamis.bunun bir.yaptirimi yokmu ben registered ile.yollancak diye satin almisim kafaya gore gönderebiliyormu

• mert1905x kullanıcısına yanıt
    Aynısını bana da bir adam yaptı. 2 gün sonra 10 gün olmuş olacak dispute açacağım. Ürün gelse bile kabul etmem böyle boş adamlık mı olur.
  • alacak bir şey söyleyin ya bulamıyorum artık ne var ne yok aldım gibi
  • Beyler , yanwen i takip edemiyor muyuz? ptt den
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

25-40 gün arası süreyi kafadan direk ver dostum malesef ..

16 gün oldu yola çıkalı şimdiden itibaren mi 25-40 gün yoksa 16 günün içinde mi.
    Neden bu kadar geç getiriyor acaba normalde china post daha erken getiriyordu başka yerden aldığım ürünlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Just4ForMe -- 19 Mart 2016; 21:34:34 >
  • Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni katıldım. Aliexpressten yaklaşık 10 adet sipariş verdim ancak 3-4 tanesi dışında hiç birinin tracking numarası yok. Aliexpressede aslında yeni katıldım diyebiliriz En son bir bileklik sipariş ettim ve satıcı bana şöyle bir mesaj attı

(First, thank you for your support purchasing from my store.
    Here notifies your order was handed over to the carrier delivered in economy way by China Post Air Mail/Hong Kong Post (except for those who pay extra shipping fee for express delivery). Please take this into account when leave feedback & score the ratings. Thank you.
    As delivery service is provided by the courier, it varies from your local customs inspection standards, local transportation & holiday seasons etc. which are beyond my control.
    Considering these, dear friend, instead of opening up dispute, leaving negative(neutral) feedback, please kindly message me first if the delivery is exceed your expectation as well as any question/problem relates to this transaction, okay? We really don't need to work problem out under these situations. Thank you in advance for your kind understanding & cooperation.
    Thanks again for your time reading this message and sorry if any inconvenience this brings to you.)

Tam anlamıyla bu mesajı çözümleyemedim. yardımcı olma ihtimaliniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.