Şimdi Ara

Ali gibi “CÖMERT” OL!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
33.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğru, mevcut hükümet döneminde bir çok insan ev, araba sahibi olabildi, eskiden hayaldi bir çok insan için. Fakat bu hükümetin başarısı demek esas algı operasyonudur. Gelişmiş ülkelerden, gelişmekte olan ülkelere para aktı; böylece ucuz kredilerle Türk insanının refah seviyesi kısa bir periyod için arttı. Ama akan para suyunu çekti, yaratılan sahte refah da yerle yeksan oldu. Mevcut durumdan AKP'li kardeşlerimizde memnun değil.
  • paylaşımcı P kullanıcısına yanıt
    Aynısını yazmaya gelmiştim.
    Bana tercüman olmuşsun hocam teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 dalda üni eğitimi, doktora, master, 10 yıl yurtdışı tecrübesi, okurken çalışmak... Hmm, hiç bir problem olmasa ve bir defa dahi bir şeyi tekrar etmese, 40'lı yaşlarında anca ali rahata eriyor

Bu süreçte bir defa dahi tökezlese 45'lerini görür. Bu ne la ? Mezara girerken mi başarımızı kutlayacağız ? En güzel yıllarını çalışarak heba etmek, sizin gibi sonuza kadar yaşayacağını zannedenlere ancak felsefe olabilir. Birde oyunun kuralı demiş, kapitalizmin dişleri dememişte

50 yaşımdan sonra rahat etmektense, 30 yaşıma kadar kral gibi yaşayıp ölmeyi yeğlerdim şahsen.

Zindelik, dinçlik, gençlik ateşinin yandığı dönem gibisi yok. Saçlar ağardıktan, penis kalkmadıktan, 2 merdiven çıkamadıktan, gözler kör olma noktasına geldikten, kulak duymaktan aciz, burun koklamaktan aciz olduktan sonra ne bu hayattan keyif alınabilir, nede buna başarı denebilir.

Mezarın 5 yıldızlı olsa ne olur olmasa ne olur ?

• Vergi sistemi müthiş gazoz vergi konaklamaya vergi buzdolabı ötv pırlatya vergi yok ne diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Enflasyon %8 miş kanka öyle diyolar
    O istatistiği sizin gibileri kandırmak için anlatıyorlar. Çünkü çok iyi kaniyorsunuz ve kandiginiz içinde gik bile çıkarmıyorsunuz, ha sen niye çıkarmıyorsun dersen ben böyle bir muhalefet olduğu sürece gram kilimi kipirdatmam kendimi kurtarmaya çalışırım devlete elimi açıp beni kurtar diye çaresizce bekleyeceğime kendimi kurtarır hayatıma bakarım. Siz de burada çaresizce sizinkiler bizimkiler düştü çıktı battı uçtuk diye goy goy yaparsınız. ;)

Hak günü geldiğinde aranmazsa onların bunların arkasına sığınıp o sokağa çıksın bu meydana insin bende internetten iki algı mesajı yazayımda çayımı yudumlayıp keyfime keyif catayim diye bekler durursun. ;) O yüzden gram bir şey degistiremeyeceginizi biliyorum. Yarın ki açılacak konuda görüşmek üzere bu sefer Ali gidecek Muhittin mi gelecek. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Doğru, mevcut hükümet döneminde bir çok insan ev, araba sahibi olabildi, eskiden hayaldi bir çok insan için. Fakat bu hükümetin başarısı demek esas algı operasyonudur. Gelişmiş ülkelerden, gelişmekte olan ülkelere para aktı; böylece ucuz kredilerle Türk insanının refah seviyesi kısa bir periyod için arttı. Ama akan para suyunu çekti, yaratılan sahte refah da yerle yeksan oldu. Mevcut durumdan AKP'li kardeşlerimizde memnun değil.
    Hocam mantıklı bir şekilde dile getirmişsin eyvallah böyle yaz yeter ki evet hal veriyorum haklısınız bende böyle görüyorum ama kusura bakmayın bakın yine eskileri anlatacağım, bizim ülkeye zamanında Marshall yardımları yapılmadı mı yapıldı çiller zamanında Kardemir çelik 1 TL ye çalışanlarına satılmadı mı satıldı ve o firma bugün Türkiye'de 8. Lige oynamıyor mu oynuyor bugün haberi yapıldı peki zamanında niye 8. Olmadı da bugün oldu neden 1 TL ye çalışanlarına satıldı neyse devrim aracını yaptı bu ülke ama dediler yapma alın size yardım alın size otomobil firması alın satın bu araç yapma işini yapmayın çünkü biz iyi yapıyoruz dediler bizi hep oyaladılar keşke o gün yapsa idikte bugün bu muhabbetleri yapıyor olmasa idik. Bu durumları da söylediklerinizin yanına koyarsanız cümlelerinizin boşlukları da tamamlanmış olacaktır. Hükümetin büyük başarısı olmasada fırsatı iyi yönetti akarken boşa akitanlar var idi zamanında ama bugünün hükümeti akarken doldurmayı iyi bildi iyi becerdi. Krizlerde fırsatları değerlendirenler karlı çıkarlar bunu hepimiz az çok biliyoruz. Saygılar.

• Boşa vaktimi öldürdüm,haklisiniz vallahi ne diyeyim

Asgari ücreti överken 17 sene önce 1000 yumurta alınıyordu bugün 4000 yumurta alınıyor diyen adamları deli gibi destekleyen,çay simitle insan bir ay geçinir diyenleri destekleyen birisine laf anlatmaya çalışıyoruz

• Bence siz aliyi takmayın tabanvaya binin bırakın ali düşünsün

• O Ali'ye birikiminin yarısını sakal verdirmeden bakkal açtırmazlar Türkiye'de :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Yurt dışında 2.000 CC altı araca binen yok. Türkiye'ye özel düşük cc'li üretilen araçlar bile var.

Alıntıları Göster
    Amerikada şehir yerleşiminden araçların yaptığı uzun yollardan ötürü motor hacminin büyümesi yakıt tüketimini ve vergiyi çok etkilemediğinden söylediğiniz Abd için doğrudur fakat Ab için doğru değil. 1.0, 1.2 yeni benzinli motorlar sizce sadece Türkiye ve Türkiye gibi 3-5 ülke için mi üretiliyor yapmayın gözünüzü seveyim.

• Ali akıllı olsa o paraya araba alacağına kendi kendine araba yapardı

Örnek aşağıda

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-49031695

• JustOffer kullanıcısına yanıt
    Tebrik ediyorum bende aynını diyecektim araçlar çok ucuz olursa istanbulda sürülecek boş sokak kalmaz. Sadece istanbul değil diğer yaşantım olan Trabzon içinde aynı şey geçerli burada da park sorunu var çünkü kimse arabasını koyacağı yeri düşünmüyor. Bu işin sebebi de biziz hiç suçu oraya buraya atmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_298

Bg vatandaşlığı olunca ne değişiyor hocam? Bendede var çiftevatandaşlık.
    www.cars.bg

• neden ali?
    neden erdoğan değil neden alparslan değil , neden cihan değil??
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Ali iki eğitimcinin çocuğuydu..
    Lisede boş yapmadı, çalıştı çalışmadığında yapacağı işi araştırdı...
    Ali 2 dalda Üniversite eğitimi aldı,
    Sadece üniversite okumadi, okurken part-time eğitimi ile ilgili iş yaptı.
    Burs aldi, Yurtdışında master yaptı,
    10sene yurt dışında çalıştı,
    Ali mala değil, kendine ve eğitimine yatırım yaptı .
    Yeni girişimi için büyük investorlar ile tanıştı,
    Ali yine de bu girişimi Türkiye Cumhuriyeti'ne vergi kazandırmak için Türkiye'de kurdu.
    Ali Girişimi büyüttü, yatırım üzerine yatırım aliyor.
    Ali 10 tekliften sonra girişimini satmaya karar verdi,
    Ali Girişimi sattı ve bir kismini çalışanlarına dağıttı,
    Ali şimdi şirketinin CEO'su olarak görevine devam ediyor.
    Aklını arabalar ile bozmadı, şimdi istediği arabayı showroom'a girip alıp çıkacak parasi var.
    Tüm kazancını arabaya değil girişimini büyütmek için kullandı.
    Ali aklını kullandi ve kazandi.
    Aptal olma, oyunu kuralina göre oyna...
    Bardağın dolu tarafindan bak,
    Pasif ve Şikayetçi olma, Ali gibi etkin ve çalışkan ol...
    Senin dediğin Ali Tr deki kendi yaşıtlarından 10-0 önde başlamış hayata. Ali iki eğitimcinin çocuğuydu demişsin. Olay burda bitmiş. Bı de babası asgari ücretle ev gecindiren oğlan Ali ler var.

Saçma sapan Türkiye sistemine uymayan demogoloji yazılarını yazmayın artık buraya. İki üniversite bitirip kendini geliştirmeye adayacak adamı Tr de HARCARLAR. Avrupa ya gitsin o.

• Bu vergilerin asıl eflasyona sebebiyet verdiğini n'zaman anlayacaklar acaba.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    akp değil ak parti diyeceksin edepsiz...
  • ibretlik konu

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Kardeş senin en büyük hatan eskilerde kalmak. Tek yaptığın eskileri anarak şimdiye şükretmek. Eskiler eskide kaldı ve bir vatandaş olarak hükümeti eleştirmek, daha iyisini istemek herkesin hakkı. O koltuklarda o maaşları o imkanları bizi daha iyi yönetmeleri için alıyorlar artık bunu anla ve daha iyisini isteme hakkına sahip olduğun bağımsız bir birey olduğunun farkına var.

• çok garip birşey abi anlamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.