Şimdi Ara

Ali gibi “CÖMERT” OL!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
33.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten park yeri inanılmaz sıkıntılı bu ülkede araba vergileri düşerse yaşanılmaz hale gelir.

Metro yapılsın her yere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Tantana yapan sensin,hükümetçigini öveceksin diye destan yazıyorsun.Eskiden gücümüz yokmuş binemiyormuşuzda şimdi çatır çatır araç alır hale gelmişiz.Git bak bakalım o araçlar nasıl alınmış parayı masanın üstüne koyup mu almışlar yoksa krediyle mi almışlar.

Şimdi senin deyiminle devlet demiş ki zamanında 2.0ın yaptığını bugün 1.4 motor yapıyor ,canım vatandaşım onu alsın 0.9 alsın 1.0 alsın bende cari açığı düşürmeye uğraşayım diye debeleniyor öyle mi.Cari açık kimin umrunda,adamlar deli gibi harcıyor kazanmadığı parayı.Adam cari açığın düşeceğini sonrada vergilerin düşeceğini sonra istediğiniz araca sahip olabileceğimizi söylüyor.

Ürettiğinden çok tuketiyorsun böyle oldukça cari açık kapanmaz,birde şehzadelerin şatafatlı hayatları yüzünden iciye cari açık büyüyor bunu göremiyorsun.Gelmissin zamanında 2.0ın yaptığını bugün 1.4 yapıyor ondan durum böyle diyorsun.

1.0 polo örneği veriyorum takmışsın s90a

Alıntıları Göster
    Kredi ile de alsalar ödendi mi ödeniyor mu ben ona bakarım. Etrafımda ödeyemedim arabam elimden alındı diyen görmedim, bazı uçuk kaçıklar cebinde 3 bin tl görüp 2 bin tl 'sini gidip arabaya bayılıp 4 yıl krediye bağlıyorlarsa ve ödeyemiyorlarsa o onların sorunu. Benim hükümetçiği savunduğum yok seçilmişler işleri bu ülkeyi en iyi şekilde ellerinden geldiğince yönetmek bu kadar gerisi teferruattır ha beceremiyorlarsa da bay bay demesini bilir bu millet ama senin demenlede gitmiyorlarsa misal 17 yıl gibi o zaman bana burada tan tana yapma dediğim örnek gayet iyi etrafımdaki babaların çoğunun arabası yoktu ama bugün 30 'lu yaşlarda olduğum için çocuklarının hepsinin arabası var bu da demektir ki arabalara bu dönemde ulaşabildik açar bakarsın 2001 öncesi ülkedeki araç sayısına ve sonra 2001 sonrasına bakarsın ve iki 17 yıllık süreci karşılaştırırsın kim daha iyi görünüyorsa millette ona göre oy vermiş demektir ben değil sayısal veriler bunu söylüyor.

Şuan cari açık düşürülüyor tıpkı bir ara telefona taksit olayı kaldırılmıştı şimdi operatörlerle veya kredilerle bir şekilde sağlamaya başladılar bu böyle döngüdür aynı şey daha da iyi olunca araçların önünü de açacaklardır çünkü sistem böyle işler bilmiyormuş gibi ortada gezinmeyin. Şehzadelerin şatafatlı hayatları falan bırak bu ayakları senin derdin belli erdoğan gitsin kk gelsin sesimi çıkarmam mantığı ile nefes alırsınız siz neden mi meral hanım ankara 'da hsataneden çıkarken görüntüleri var bindiği araca bir bak videoları nette var bu kadın zamanında saray 'ı kapatacağım kütüphaneye üniversiteye çevireceğim demedi mi dedi sloganlarından biri idi peki hastaneden çıkarken 34 plaka aracın a8 lounge audi 'nin en üst paket olan aracı ile çıkıyor olmasını bana kim nasıl anlatabilecek hem de bu kadı milletvekili değil devlet tarafındanda araç tahsis edilmiyor partisi mali sıkıntılar çeken bir genel başkanın altına neden bu kadar lüks ultra araç veriliyor hani erdoğan maybach 'lara biniyor ya neden bir a4 ile işini göremiyor Meral hanım hem de cb değilken hem de milletvekili değilken o yüzden bana tırıvırı yapma hepsi aynı yolun yolcusu erdoğan 'dan kurtulsan meral hanım 'ın maybach 'a bindiğine şahit olacaksın o yüzden benim için hepsi aynı ise ha erdoğan ha meral hanım. Kimse bana bunu mantıklı bir şekilde açıklayamaz. Dur sana videosunu da bulayım aramazsın sen çünkü. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=IMBR9tPzF68

Heytttt bee aracın gelişine bak hele partisi mali sıkıntılar çeken bir partinin genel başkanının Erdoğan 'dan aşağı kalmayacak olan bir araca bindiği görüntüler. :)

Hepsini eleştirdiğini gördüğüm gün o zaman derim ha işte bu tarafsız bir vatandaş diye. Öyle meyve veren ağaç taşlama mantığı ile bu ülke bir adım ileri gitmedi ya hepsine ya da hiçbirine diyeceksin.

• Ali iki eğitimcin'in çocuğu idi lisede çalıştı sınavlara girdi ama birileri çalışmadığı halde sıralamada ondan öndeydi zira onlar soruları çalmıştı ...
    Ali yılmadı ertesi yıl birdaha sınava girdi iyi bir eğitim aldı iş kurmaya karar verdi ama işletmeyi kurmak için gerekli finansmanı yoktu anne babası na gitti onlarda boynu bükük yıllarca tüm birikimlerini kazançlarını Ali'nin eğitimi için harcadıklarını anlattılar meslek odalarını dolaştı uygun kredi istedi onlarda Ali den kartvizit istediler ama yoktu zoraki olarak bankaya gitti yüksek faizle kredi buldu sevindi işini kurdu ama kredinin faizi ve vergiler kazancını alıp götürüyor du bunu görüyor ama elinden birşey gelmiyordu taksitleri aksatmaya başladı sonunda banka haciz gönderdi ve donuna kadar malvarlığını bankaya verdi ama verdiği sadece mal varlığı değil di tüm ümitlerinide vermişti.
    Bir gece çözüm olarak siyanürü keşfetti.
    Bu ülkede hakkıyla İyi bir yerlere gelenler istisnadır. İstisnalar ise kaideleri bozmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paylaşımcı -- 9 Kasım 2019; 12:23:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 1000 cc alın siz de. Şehir içinde ferrariniz de olsa 50'den üstü yasak. Biri 1 saniyede çıkar diğeri 4 saniyede aradaki yüzbinlerce lirayı buna ödüyorsunuz.

Arada bir şehir dışına çıkıp basıp bundan keyif almak isteyen varsa gitsin araç kiralasın.
  • Hadi oradan araba lüks tüketim olacak ve sadece milyonluk şirketlerin sahiplerinin hakkımı olacak boş yapma araba Bir ihtiyaç ve alamıyoruz sırf vergilerden dolayı

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Kredi ile de alsalar ödendi mi ödeniyor mu ben ona bakarım. Etrafımda ödeyemedim arabam elimden alındı diyen görmedim, bazı uçuk kaçıklar cebinde 3 bin tl görüp 2 bin tl 'sini gidip arabaya bayılıp 4 yıl krediye bağlıyorlarsa ve ödeyemiyorlarsa o onların sorunu. Benim hükümetçiği savunduğum yok seçilmişler işleri bu ülkeyi en iyi şekilde ellerinden geldiğince yönetmek bu kadar gerisi teferruattır ha beceremiyorlarsa da bay bay demesini bilir bu millet ama senin demenlede gitmiyorlarsa misal 17 yıl gibi o zaman bana burada tan tana yapma dediğim örnek gayet iyi etrafımdaki babaların çoğunun arabası yoktu ama bugün 30 'lu yaşlarda olduğum için çocuklarının hepsinin arabası var bu da demektir ki arabalara bu dönemde ulaşabildik açar bakarsın 2001 öncesi ülkedeki araç sayısına ve sonra 2001 sonrasına bakarsın ve iki 17 yıllık süreci karşılaştırırsın kim daha iyi görünüyorsa millette ona göre oy vermiş demektir ben değil sayısal veriler bunu söylüyor.

Şuan cari açık düşürülüyor tıpkı bir ara telefona taksit olayı kaldırılmıştı şimdi operatörlerle veya kredilerle bir şekilde sağlamaya başladılar bu böyle döngüdür aynı şey daha da iyi olunca araçların önünü de açacaklardır çünkü sistem böyle işler bilmiyormuş gibi ortada gezinmeyin. Şehzadelerin şatafatlı hayatları falan bırak bu ayakları senin derdin belli erdoğan gitsin kk gelsin sesimi çıkarmam mantığı ile nefes alırsınız siz neden mi meral hanım ankara 'da hsataneden çıkarken görüntüleri var bindiği araca bir bak videoları nette var bu kadın zamanında saray 'ı kapatacağım kütüphaneye üniversiteye çevireceğim demedi mi dedi sloganlarından biri idi peki hastaneden çıkarken 34 plaka aracın a8 lounge audi 'nin en üst paket olan aracı ile çıkıyor olmasını bana kim nasıl anlatabilecek hem de bu kadı milletvekili değil devlet tarafındanda araç tahsis edilmiyor partisi mali sıkıntılar çeken bir genel başkanın altına neden bu kadar lüks ultra araç veriliyor hani erdoğan maybach 'lara biniyor ya neden bir a4 ile işini göremiyor Meral hanım hem de cb değilken hem de milletvekili değilken o yüzden bana tırıvırı yapma hepsi aynı yolun yolcusu erdoğan 'dan kurtulsan meral hanım 'ın maybach 'a bindiğine şahit olacaksın o yüzden benim için hepsi aynı ise ha erdoğan ha meral hanım. Kimse bana bunu mantıklı bir şekilde açıklayamaz. Dur sana videosunu da bulayım aramazsın sen çünkü. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=IMBR9tPzF68

Heytttt bee aracın gelişine bak hele partisi mali sıkıntılar çeken bir partinin genel başkanının Erdoğan 'dan aşağı kalmayacak olan bir araca bindiği görüntüler. :)

Hepsini eleştirdiğini gördüğüm gün o zaman derim ha işte bu tarafsız bir vatandaş diye. Öyle meyve veren ağaç taşlama mantığı ile bu ülke bir adım ileri gitmedi ya hepsine ya da hiçbirine diyeceksin.

Alıntıları Göster
    Sayısal veriler mi bunu söylüyor.Sen alenen hükümeti savunuyorsun bay bay falan demezsin.17 yıl önceki araç sayısıyla bugünki araç sayısı diyip kendini komik duruma düşürmüşsün zaten.Dünyanin en fakir ülkesinde bile birşeyler 17 yılda değişmiştir,eminim orada da araç sayısı artmıştır.Nufus artıyor bırakta bi zahmet araç sayısı artsın.Bi 17 yıl önce cep telefonu yoktu diyip şimdiki sayıyı verip bununla övünmediğın kaldı :) Gerçi 17 yıl önce evlerde buzdolabı yoktu diyenleri bile gördük sen masum kalırsın onların yanında

Ben hepsini eleştiririm onda sıkıntı yok kk dediğin insanın gelebileceği en üst makam parti liderliği,onuda ne kadar hakkıyla yapıyor tartışılır.Devlet Bahçeli den söz etmiyorum bile,meral akşener de 1 2 seçime kalmaz söner gider.Hani kk gelsin istiyormuşum diyorsun ya ben onun partisinin yıllardır belediyeyi yönettiği hatta chp nin kalesi denen yerde oturdum,o belediyede onlarca tanıdığım var şu kadarını söyliyeyim torpilin olmasın tuvaletin kapısına bekçi yapmazlar insanı.Kimse babamın oğlu değil o belediye akp li belediyelerden farklı değil gözümde.Ben vatandaş olarak kendi yaşantıma bakarım.

Yani işin özü senin gibi yanlışı bi başka yanlışla savunmam.Erdoganın maybach la gezmesi,hatta onun limuzinine binmesi bununla yetinmeyip 2 3 tane daha alması ne kadar yanlışsa meral akşener kk ve Bahçeli nin s,a8,7 serisi gibi araçlarla gezmesi o kadar yanlış.Bahcelinin konvoyunu görüyoruz ortada s serisi etrafında 2.0 passatlar modeller,sanki bana ülkeyi kurtarmaya gidiyor trafiği yara yara.Bunlarin bineceği araç en fazla e serisi,a6 falan olmalı

Ortada meyve veren bi ağaç varsa onu överiz merak etme,çünkü onun bişeyleri doğru yapması direk bizim hayatımıza yansır zaten.Ama bakıyorum elektriğe nerdeyse %50 zam gelmiş,doğalgaza zam gelmiş,akaryakıt zamlarına alıştık zaten ondan alınan vergide malum,yeni yılda mtv artacak,kasko sigorta fiyatları kesin yerinde durmayacak.Vatandaş olarak bunlardan hangisi bana olumlu olarak yansıyacak.Daha fazla tartışmanın manası yok çünkü görüşler değişmeyecek iyi günler

• Ali’de benim gibi bg vatandaşlığı yok galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

2001 cc diyor . Ford Mustang var , Range in bazı modelleri var başka ??? Türkiye’yi bırakın Avrupa’da bile 2000 cc i geçen araba kalmadı . BMW 7 serisi bile 2000 cc nin altında . BMW 5.30 i 1998 cc. 0-100 ü 6,2 sn. Yok bu da yetmez diyen varsa ödesin o vergiyi alsın arabasını. Acımaya gerek yok.
    Araç piyasası hakkinda hicbir fikrin yok bence.

2000 cc aracı Avrupa ve Amerikada arabadan saymıyorlar. Teyzeler biniyor oralarda. Siradan insanlar 2500-3500 cc araçlara biniyorlar. Performans meraklıları 4-5-6 ve üstü litre araçlar kullanıyorlar. Anlayacağın 2000 motoru o adamlar fındık motor olarak görüyor.

• Bg vatandaşlığı olunca ne değişiyor hocam? Bendede var çiftevatandaşlık.
  • Laf anlatmak için boşuna uğraşıyorsun, böyle konular açılınca bildirim gidiyor heralde zınk diye savunmaya geliyorlar, şu vergileri savunan adamda ne vicdan vardır ne mantık nede başka bişey.

Neden 2000 motormuş neden s90'a biniyormuşuz lafa bak, eskiden araba da yoktu at arabasına binelim o zaman hala. Tabi bizden önce fırın ve buzdolabı yoktu lafını alkışlayanlardan ne beklenir ki, hayatı asgari düzeyde yaşamaya alışmış, fazlasını hiç tatmamış insanlar tabiki 1.0 motor neyine yetmiyor der. Arabayı ne yapacaksın demediğine şükret.

Hükumetin, devletin görevi halkını refah içinde yaşatmaktır, hayat standartını yükseltmektir. Kendini şatafat lüks ve israf içinde yaşatıp halkın sırtına vergiyle, zamla binmek değil. O yapmış veya bu da yapıyor şeklinde komik savunmalara gitmek de herşeyi kabul ediyorum ama kafamı kuma görmüyorum demekle eşdeğer zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 9 Kasım 2019; 18:27:10 >
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Şunu çoşturmayın arkadaş ya..Bırak gitsin.

• Dostum 17 yıl ve öncesindeki araç sayısı ile günümüzü kıyaslayan birine laf anlatmaya çalışıyorsun farkındamısın ?
  • En iyisi almamak. Hele ki İstanbul'da yaşayanların neredeyse hiçbiri almasa yeridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alen Doğu Gencer

Dostum 17 yıl ve öncesindeki araç sayısı ile günümüzü kıyaslayan birine laf anlatmaya çalışıyorsun farkındamısın ?
    La sacma sacma yazmayın, 1900 li yıllardan beri araba var mı var 2001 öncesi 17 sene 1984 e kadar çatır çatır arabalar var mı var neler reno da var mercedes te var Opel de var pejo da var var var oğlu var anlayacağın, ha eskiden cep telefonu yoktu bugün bar karşılaştırma yapamam aptallık olur ama eskiden araba var ise cokta değil 84 e kadar araba var ise ve 2001 e kadar su kadar ise 2001 den 2018 e kadar o arabalar normalin çok üstünde artmış ise kimse bana tiriviri yapmasın o zamanın hükümetleri nerelerde idiler de bu ülkenin halkına araba aldiramadilar nerede idiler de ekonomik sıkıntılardan dolayı millet arabayı hayal bile edemiyordu olanlarda durumu iyi olanların elindekilerdi siz oturun bunu tartışın ondan sonra bana cevap vermeyi öğrenin hadi sıkıysa yaz neredeydi o hükümetler neden iyot yonetemedi de bu millet araba alamadı dedenler babamlar alamadı açıklasana ABD de Almanya da Fransa da arabalar üretilirken satılırken nerede idi 84 2001 hükümetleri.

Biri de demiş o günün nüfusu ile bugünün nüfusu bir mı demiş komediye gel sanki nüfus artıyor da arabalarda artıyor, Nijerya da da nüfus artıyor Nepal de de nüfus artıyor ama araba alamıyorlar hâlâ ve halkları hala fakir. Hadi sıkıysa açıklayın. Sonra da hükümet savunuyor diyorsunuz sizin ben mantığıniza biteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Şunu çoşturmayın arkadaş ya..Bırak gitsin.
    Ne oldu çaresiz mi kalıyorsun ben doğruları yazıyorum diye. ;) Gerçekler böyle gözünüze girer işte. Söyle kankilerine de azıcık mantıklı konu açmayı mantıklı bir şey eleştirecek sıkıntı bulmayı öğrensinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Laf anlatmak için boşuna uğraşıyorsun, böyle konular açılınca bildirim gidiyor heralde zınk diye savunmaya geliyorlar, şu vergileri savunan adamda ne vicdan vardır ne mantık nede başka bişey.

Neden 2000 motormuş neden s90'a biniyormuşuz lafa bak, eskiden araba da yoktu at arabasına binelim o zaman hala. Tabi bizden önce fırın ve buzdolabı yoktu lafını alkışlayanlardan ne beklenir ki, hayatı asgari düzeyde yaşamaya alışmış, fazlasını hiç tatmamış insanlar tabiki 1.0 motor neyine yetmiyor der. Arabayı ne yapacaksın demediğine şükret.

Hükumetin, devletin görevi halkını refah içinde yaşatmaktır, hayat standartını yükseltmektir. Kendini şatafat lüks ve israf içinde yaşatıp halkın sırtına vergiyle, zamla binmek değil. O yapmış veya bu da yapıyor şeklinde komik savunmalara gitmek de herşeyi kabul ediyorum ama kafamı kuma görmüyorum demekle eşdeğer zaten.
    He ben vergileri savunuyorum sizi gidi algicilar siziiiiii, söyle kankine de vergi hesaplamayı öğrensin ve devletim neden bu kararları aldığını öğrensin ondan sonra burada konu açmayı öğrensin. Milletle alay etmeyi bırakın artık algılar bir işe yaramıyor. O kadar çok eleştirilecek şey sizin ben yapacağınız muhalefete ne diyeyim. Zaten eleştirmeyi bilse idiniz beceriniz olsa idi bugün 17 yıldır akp diye bir şey olmaz bu konuları bile açıyor olmazdiniz.

Bana da sizin bu halınızi göstermek zorunda kalmazdim. ;)

• Bunu ne amaçla koydun?

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Enflasyon %8 miş kanka öyle diyolar

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Bu trolü ciddiye almakla hata yapıyorsun.ben bunu engelleyeli 7-8 ay oldu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.