Şimdi Ara

Ali Erbaş’a göre “Günaydın” demek cahiliye dönemi adeti. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
4.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arap liginin aldığı kararlarda ülkemiz kınanınca, kararları alanlar için biz arapları temsil etmiyor demiştik sanırım. isteyen istediği gibi, yasaya göre, hukuken istediği atamaları yapabilir. ardından temsil ediyor deriz. ama bir de vicdanen bakmak lazım, gerçekten temsil ediyor mu?

• Ali Erbaş’a göre İŞ YAPMIYORUM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RaNCeR91 R kullanıcısına yanıt
    "selamün aleyküm " de Allah hangi sözcük , sayın çok bilmiş kişi? anlat aydınlanalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu adam iyice sıktı artık.

Ali Erbaş’a göre “Günaydın” demek cahiliye dönemi adeti.
  • Seriat özlemi duyan kesimlere en sert eleştiriyi İlahiyatçı Yazar olan Cemil Kılıç yapıyor.Tv'ler de tartışmaya çağırıyor,görmezden geliyorlar.

https://twitter.com/m_cemilkilic

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 26 Nisan 2022; 17:53:23 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

"Es" Allah demek mi?

selam üzerine olsun demek selamun aleyküm. İyi dileklerini diler yani. Senin o dediğin Allahın selamı rahmeti ve bereketi senin üzerine olsun demek o da uzun selamdır. Arapçasını yazmayalım şimdi

• soygar kullanıcısına yanıt

Tengri işinizi rast getirsin de ne demek Ali Erbaş’a göre “Günaydın” demek cahiliye dönemi adeti. 

Bu mu önderiniz ? Peh

Eğer Allah Kuranı Kerimde kendisi için Allah değil de İlah deseydi o zaman kabul olunurdu lakin bu adamın yaptığının Allah katında indirilen Kuranla alakası yok

Bu ve bunun gibileri kendi dünyalarına göre dine ayar çekiyor, mezhepçiler de kendi dünyalarına göre dine ayar çekiyor. Yok mu akıllı biri

• Iyi tamam cok biliyosunuz siz.Nasil biliyorsaniz oyle devam edin.Uzatmaya gerek yok.Kafaniz almiyor sizin.Zorla sokamam ya.Cok bilin işte hak verdim size sıkmayin caninizi yormayin işlemiyorsa birakicaksin hepinizi onayladim ben.Bildiklerinizi de gercek hayatta uygulayin tamamdirrr.Hadi bakalim baska muahalefetlerde gorusuruz.Bildiklerinizin bir kismini da oraya saklayin.İşinize yarar belki.

manevi bir konuda, gerçek hayat resti? at kafasının kim olduğu oldukça aşikar , değil mi? bloklamalık bir zatsın, seni bloklamayanın aklına şaşayım. git şimdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Battlefield Maşuku B kullanıcısına yanıt

Kuran'da ALLAH kendisi için İLAH sözcüğünü kullanır.Bir çok ayette İLAH geçer.

Burdan da ALLAH adının Etimolojisini okuyabilirsin.

Ali Erbaş’a göre “Günaydın” demek cahiliye dönemi adeti.islamansiklopedisi.org.tr
    ALLAH - TDV İslâm Ansiklopedisi
    https://islamansiklopedisi.org.tr/allah

• Günaydın ile dinin ne alakası var Allah aşkına? Islam bu değil. Bu tartışmalar ateistlere, deistlere koz vermekten başka bir işe yaramıyor. Ben dobra utra dersem ne oluyor mesela.

• soygar kullanıcısına yanıt

Allah özel isimdir Tanrı(ilah) cins ismidir. Önce bunu bir kavrayalım. İslamiyet tek olan tanrıya Allah der.

Allah Kuranı Kerimde tek olan ilah ancak benimdir der. O Allah ki diye başlayan oldukça ayet vardır.

Bunu tartışmak abes geliyor bana bir müslüman olarak. Siz de kendinize müslüman mı diyorsunuz ?

Allah-u Ekber değil de Tanrı uludur mu diyeceğiz ?

Ne Allah Tanrı kavramının birebiri değil(Allah ismi özeldir), ne de ekberin birebir karşılığı ulu değildir.

Her şeyi türkçeyi çeviremezsin bırakın bu kafatasçı milliyetçiliği. Kuranı Türkçeye çevir ama birden çok anlama gelen zengin kelimeleri çevirme bir zahmet. Ruhsuz bir şey çıkıyor ortaya. Sen kalkıp Rahman kelimesini direk merhamet olarak çevirirsen o kelimenin zengin anlamlarını elinin tersiyle itmiş olursun.

Ben Kuranı arapça değil türkçe okuyorum ama her kelimeyi türkçeye çeviremezsin. Rahman kelimesini çevireceğine rahmanın o zengin anlamını öğren. Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla. Her kavramı Türkçeye çevirirsek merhamet ve merhamet olan Allahın adıyla olur. Bilmem anlatabildim mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Battlefield Maşuku -- 18 Eylül 2021; 11:42:42 >

• Battlefield Maşuku B kullanıcısına yanıt

Tanrı ilah anlamına gelmez. Bugün ilah anlamında kullanılıyor olması bunu doğru yapmaz. Tanrı ya da Tengri, sümerce Dingir yani döngrü "dönüşlü gök" gibi bir anlamı gelir ki bu da çoğul olamaz. Yani her ülkeye ait bir gök veya katmanlı gök olarak kullanılan gökler yok, sadece bir tane gök var.

• Fade to Black kullanıcısına yanıt

Ne diyorsun kardeş

Sümercede ilah kelimesi mi varmış ? İlah arapça kaynaklı bir kelime sümerce değil ?

tengri dediğin de eski türklerin kullandığı fantastik gök tengri inancıyla alakalı bir durum

Ayrıca tengri dediğin inanışın romalıların jüpiter inancından farkı yok. O yüzden fantastik bir inanç dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Battlefield Maşuku -- 18 Eylül 2021; 12:53:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.