Şimdi Ara

Alfa Romeo Premium marka mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
1
Favori
10.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence her şeye iç mekan kalitesi olarak bakmamak lazım. Mesela Guiletta'nın içi çıtır çıtır nereye dokunsan ses geliyo ama rahatsız etmiyo alışıyorsun bir yerden sonra. Aynı şekilde BMW F20'nin içi de çıtır çıtır. Tamam kaliteli yumuş yumuş her yer ama elleyince ses geliyo. Ve ilginç bir şekilde 2006 model Honda City'den ses gelmiyor her yer taş gibi :D

Alfa Romeo bence tasarım ve sürüş zevki ile öne çıkan bir marka. Konforlu değil kesinlikle hiç bir modeli. Çok üstün donanımlarla da donatılmamış. Fakat çok iyi yol tutuyor tanıdıklarımın dediklerine göre. Direksiyon acayip hisliymiş kullanması inanılmaz keyifliymiş. Her markanın size sunduğu şeyler farklıdır bunu bir bütün olarak ele almak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Lol

Hiç böyle bakmamıştım.

Vallahi vw ni seat ı hala ekmeğini yiyorlar Alfa Romeonun daha ne diyeyim.
  • kopser123 K kullanıcısına yanıt
    Alfa premiumdur ya da değildir belki ama;

Alfanın karakteristiği kesinlikle spor ruhlu sedandır, hiçbir modelinde içeridekileri konfor manyağı yapmak gibi bir amacı yoktur.

Alfanın yoğunlaştığı yol-sürücü-sürüş ve o sürüşün verdiği histir.

Uzun uzadıya yazmayacağım şu kadarını söyleyeyim Alfanın tadı virajlı yollarda çıkıyor örneğin Antalya-Mersin sahilden özellikle giderim zira bu meret düz yolda virajdaki kadar tatlı olmuyor.

Ne demişler Cuore Sportivo...
  • Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde

Böyle seksi ismi olan bi araç premium değil de ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Yan marka değil. Volvo ve geely arasındaki veya land rover ve tata arasındaki bağlantı ne ise alfa ve fiat arasındaki bağlantı da odur.

• DOMIX kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizi çok iyi anlıyorum bizzat yaşadım çünkü dediğinizi ben sürmedim fakat sürücü koltuğundaydım :D
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    5 senelik maaşı 1.0 A3 almaya yetmiyordur allah bilir,arabadan anlıyormuş gibi audi premium değil demişLaf anlatmaya değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Md984Mustafa

Yan marka değil. Volvo ve geely arasındaki veya land rover ve tata arasındaki bağlantı ne ise alfa ve fiat arasındaki bağlantı da odur.

şaka mısın. alfa'nın birçok parçası fiat ile ortak. bak clarkson ne demiş son çıkan alfa modeli için:

"I’VE WAITED nearly three decades for this car. The Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde. An Alfa Romeo that isn’t just a rebadged Fiat."

https://www.driving.co.uk/car-reviews/clarkson-review-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-verde/

bu araba için 30 yıldır bekliyorum. alfa giulia... sadece logosu değiştirilmiş bir fiat olmayan bir alfa.

• yeni alfalar için konusacaksak evet premiumdur. (stelvio, giulia) adamlar şirketin vizyonunu değiştirdiler, artık fiat'ın bir tık üstü değil, maserati ayarında araç üretecekler.

ama mevcut alfalar premium falan değildir. yarısı doblo ile ortak olan giulietta premium falan değildir kimse kendini kandırmasın.
  • Evet bu arkadaş işi biliyor Alfa maserati seviyesine çekilecek politikalarını buna göre ayarladılar.

Hatırladığım kadarıyla 2019sonrası Fiatı daha da yukarı çekecekler Şuan endüstriyel borcu sıfırlama derdindeler.

• Alfa Romeo 2000 yılından 2007 yılına kadar bence premiuma aday bir markaydı ve ruhu olan bir firmaydı.

O yıllarda hergün görüştüğüm bir abimde alfa 156 vardı sürekli ben kullanırdım çok keyifliydi. Çok güzel bir motor sesi vardı.

Yeni modelleri hiç kullanmadım ama zaten kokpite bakınca eski kalite hissini vermiyor bana.

Birde zaten beni en çok çeken şey ondaki o motor sesisydi yeni nesillerde turbo kullandıktan sonra bir daha Alfa'yı incelemez oldum.
  • adamlar giulietta ve mito ürettiği için alfa romeo'ya premium değil diyor, şaka gibi.

a3 ve a1 üreten audi de premium değil o zaman ?

a180 ve b180 üreten mercedes de premium olmasın o halde ?

giulietta performanslı bir arabadır. hor kullanılırsa 3 yılda çöker. a3 , a180 veya 116 da öyle kullanılırsa o da çöker.

benim 4 yaşında bir giuliettam var. 2.el olarak aldım. şu an sıfırıyla arasında fark bulamazsınız.

hayatında alfaya binmemiş adamlar burda fiat'ın yan markası, 3 yılda dökülen araç falan diyorlar.

her marka gibi alfa romeo'nun da herkese hitap eden fiyatlarda araçları da var, 700 binlik araçları da var. adamlar fiyatına göre sportiflikte premium'luğun dibine vurmuşlar ondan emin olabilirsiniz. giulia ve stelvio'ya premium dememek için zaten alfa'dan körü körüne nefret etmek lazım.

en çok da polo'sunun, golf'ünün anahtarını sigara paketinin üzerine koyup fotoğrafını çekip instagrama atıp bununla ego kasan adamlar gelmiş alfa romeo'yu küçümsüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 21 Nisan 2017; 20:38:53 >

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Giulia, 164,166, Stelvio, 4C, 8C, Brera...
    Daha sayayım mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Md984Mustafa

şaka mısın. alfa'nın birçok parçası fiat ile ortak. bak clarkson ne demiş son çıkan alfa modeli için:

"I’VE WAITED nearly three decades for this car. The Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde. An Alfa Romeo that isn’t just a rebadged Fiat."
    https://www.driving.co.uk/car-reviews/clarkson-review-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-verde/

bu araba için 30 yıldır bekliyorum. alfa giulia... sadece logosu değiştirilmiş bir fiat olmayan bir alfa.

jeremy clarkson'un bi programı var adını unuttum.

geçen onu izledim. adam giulia'yı test ediyor, aşık oluyor ve alfa store'a gidip giulia alacağım diyor. hayatımda ilk defa böyle birşey yapıyorum diyor. programın adını bilen arkadaşlar bilgilendirsin link bulayım.

edit :https://www.dailymotion.com/video/x58ciij_thegrandtour-s01e10-nashville_auto

buyrun izleyin jeremy clarkson'un giulia'ya nasıl hayran olduğunu :)

16.dakikada hayatımda test ettiğim hiçbir arabada yapmadığım birşey yapacağım , alfa romeo bayisine gidip giulia alacağım diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 21 Nisan 2017; 21:6:55 >

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    linke bakmadım. Giulia yi alıyor mu alacağım mi diyor? Orasını anlayamadım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

alacağım diyor. alfa store'a gidiyor. sonra aldın mı diye soruyorlar. hayır giulia ile 4c arasında kararsız kaldım diyor.

videonun ilk 20 dk'sını izlerseniz yere göğe sığdıramıyor zaten arabayı.
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt
    bu saydığın modellerle "marka" olarak premium oluyorsa doğrudur. Yukarıda arkadaş mito yu da eklemişti onu unutmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: WalterWhite00

quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

alacağım diyor. alfa store'a gidiyor. sonra aldın mı diye soruyorlar. hayır giulia ile 4c arasında kararsız kaldım diyor.

videonun ilk 20 dk'sını izlerseniz yere göğe sığdıramıyor zaten arabayı.

bizler de gündelik hayatta belli birşeyi yeri göğe sığdıramıyoruz. Ama iş icraata geldiğinde başka birşeyi tercih ediyoruz. Almış olsaydı bu muhabbetin bir kıymeti olabilirdi

• Kısa ve net değildir.

Premium markalar;
    Mercedes
    Maserati
    Bentley
    Rols Royce
    Bmw
    Porsche vs. uzar gider liste
    Audi(Şimdi vag düşmanları gelecek audi premium mu diyecek)

yukarıda saydığım markaların geçmiş araçlarına bakın sonra dönüp alfaya bakın zaten anlarsınız premium olup olmadığını.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.