Şimdi Ara

Alfa Romeo Neden Tutulmuyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
3
Favori
14.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Guilia gelirse bence tutar ,çok yakışıklı yapmışlar aracı maşallah ,valla sokakta görsem döner arkamı bakarım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simdi nedenleri sunlar;

servis agi yaygin degil yani bi kirikkalede veya atiyorum nevsehirde yolda kalsam arabayi goturecek servisim yok hic gormedim kirikkalede alfa romeo satisi vs ama mercedes renault direk sehir girisinde nerdeyse cat diye gozune carpiyor

arac mantikli degil yani mantik su sekilde isliyor renault fluence direk ucuz parca ucuz iscilik uzun garanti veya megane ucuz parca ucuz iscilik peki alfa romeo bunlari veriyor mu hayir veya bir vwdeki gibi hizli 2.eli var mi yok

fiyati simdi kimse kusura bakmicak ama c sinifi araca ben gidipde dizeline manueline o parayo vermem gider insignia alirim ben o paraya d sinifi olur dahada dolu olur

2.eli yaygin degil neden degil cunku arac kime hitap ediyor genclere o genclerde 18 25 inde oluyor simdi 35 40 yasindaki adam bu arabaya binmiyor fazla genc isi golf gibi bir herkese hitabi yok veya megane gibi

bunlar benim dusuncelerim bunlara uymuyan her firma turkiyede rezil olmaya mahkumdur ornek

mazda,alfa romeo vs gibi gibi gibi seklinde gider bu liste

ayrica simdi gelipde turkiyedeki adam arabadan anlamiyor almadan satmayi dusunuyor diyenler heralde ekonominin tikir gittigi yillik enflasyon oraninin %1.5 i gecmedigi ihracati ithalatindan fazla olan 1.dunya ulkelerinde yasiyor burasi tr arkadas her an elindeki mali satabilir sekilde yasicaksin her an her sey olabilir cunku bu ulkede bir anda batarsin bir anda cikarsin o yuzden insanlar hep cok dikkatli ve az para kaybedecek sekilde yasiyor telefonda bile iphone alan adam 2.eli dusundugu icin aliyor pc alan adam ayni sekilde hele araba ev bunlar direk hazir para seklinde durmali en azindan ticaret yapan adama

• Güzel markalardan tutan var mı

Mitsubishi

Subaru

Mazda

Alfa Romeo

Belki volvo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Beter Ali

Güzel markalardan tutan var mı

Mitsubishi

Subaru

Mazda

Alfa Romeo

Belki volvo

Volvo aldım, Mazda aldım, Mitsubishi aldım, şuanda da Alfa Romeo kullanıyorum. Sırada da hedeflerim arasında Subaru var Seviyorum bu markaları. Yetkili serviste 10bin lik bakımı 220tl, parçaları baya pahalı, oldukça pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: zgn61

quote:

Orijinalden alıntı: The Beter Ali

Güzel markalardan tutan var mı

Mitsubishi

Subaru

Mazda

Alfa Romeo

Belki volvo

Volvo aldım, Mazda aldım, Mitsubishi aldım, şuanda da Alfa Romeo kullanıyorum. Sırada da hedeflerim arasında Subaru var Seviyorum bu markaları. Yetkili serviste 10bin lik bakımı 220tl, parçaları baya pahalı, oldukça pahalı

Helal olsun

• 1. alfa premium marka degil. ona ragmen 98 bine julyetta 100 bine 1 serisi satiliyor. dolayisi ile o parayi verince insan bmw almak istiyor.

2. servis agi kotu, ikinci eli kotu, insanlarda yarattigi marka algisi kotu, amblemi dahi sikintili.

3.tum bunlara inat kendisini konumlandirmaya calistigi yer komik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

quote:

Orijinalden alıntı: gesi bağları

Rakiplerine göre F/P değil derken ne demek istediniz hocam?

Giulietta 1.6 120 hp TCT 98 bin TL
    A3 1.6 Tdi 110 hp s tronic 114 bin TL
    Bmw 1.5 116 hp 113 bin TL
    Mercedes 1.5 109 hp 119 bin TL

Almanların boş versiyonlarının ne kadar boş olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Araçları doldurduğunuzda aradaki fark 15'ten 20-30 binlere çıkmakta. Sanırım hala F/P aracı değil demeyeceksiniz değil mi ?

Malzeme kalitesi olarak, A3ün 2 tık altı, Leon denginde bir araç, diğer Premium araçlardan da daha kötü malzeme kalitesi, kıyaslanacak seviyede değil bence, Premium standartlarını karşılayamıyor, multimedya sistemi de diğer Premium araçlardan daha kötü. Şuanda xenonlu ambiente dizel a3leri 105 bin civarına veriyorlar sanırım, a serisi 130 milyar çok pahalı, a3 bu kadar uygunken ben gidipte Giuliettayı seçenekler arasına almam bile. Giulietta alacak olsam gider ikinci el 60.000 tlye alırım, 35.000 tl cebimde kalır varsın düz vites olsun, makyajsız olsun 2 donanım eksik olsun.

Kaliteyi sadece "iç mekan malzeme kalitesi" ile kıyaslamayı doğru bulmasam da, Leon'la Giu'nun malzeme kalitesinin denk olmadığını düşünüyorum. Otoparkta Giu'da var Leon'da, kıyas yapabilirim

• Bir bakıma gideyim desem 450 km yol gitmem gerektiği için

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Sen yine iyiymişsin, 147 varken en yakın Alfa servisi 1100 km uzaktaydı 🙀

• Bizim kekolar arabadan anlamadığı için

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Garanti biter bitmez koşa koşa ilan verenler yüzünden herkesin dilinde bi ikinci el türküsü var ya zaten.

Tutulmayan modellerde hele ki sahibi de maymun iştahlı olmayıp 4-5 sene kullanıyorsa çok bi zarar söz konusu değil. Bugün o ikinci eli iyi denilen markalarda bin lira indirimi kavga dövüş alırken tutmayan modellerde 10 bin lira indirim ile aracı alıp çıkıyorsun genelde. Yaptık oradan biliyorum. İndirim ile beraber ikinci eli olan modelle arasındaki fiyat farkı oluyor 20 bin lira. İkinci elde ucuz olmasının sebebi de bu zaten. Kimse öyle deli zarar etmiyor yani olması gerektiği gibi 4-5 sene kullanınca.

Alfa'nın ikinci eli de öyle berbat değil. Temiz Alfa'lar iyi paralara alıcı buluyor. Arkadaşa 147 bakıyoruz, temiz arabaların satıcıları hep tok satıcı. Çektikleri fiyatlar da öyle az değil. Almazsan her zaman hazır müşterisi var diyor adam.

• Arabayı uzun süre elde tutmak mantıklı değil, sıfır bile olsa 5 sene sonra değiştirilmeli bana göre. Sonrasında ciddi zarar ediyorsun, bitti artık eski devir kimse ikinci elde eski model bakmıyor. Bu yüzden piyasası olan arabalar önemli ya da maddi anlamda ortalama üstü gelirin olacak, biraz da zevkine girip zarar etmeyi göze alacaksın.
  • kahraman202 kullanıcısına yanıt
    1100 😱 Nereye gidiyorsunuz abi öyle

Bize en yakın alfa servisi Ankara'da tokatta ustası yok öyle söyleyeyim

• vetenes kullanıcısına yanıt
    Kars'tayken durum öyleydi. servislik bi işim olmamıştı ama Fiat servisi yetkisi ve tabiki bilgisi dahilinde ne yapabilirlerse yapacaklarını söylemişlerdi.

•  Alfa Romeo Neden Tutulmuyor?
    Bu yüzden de olabilir. Kullanan daha iyi bilir tabii ki biraz da şans işi ama görülene göre çabuk arıza veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Arabayı uzun süre elde tutmak mantıklı değil, sıfır bile olsa 5 sene sonra değiştirilmeli bana göre. Sonrasında ciddi zarar ediyorsun, bitti artık eski devir kimse ikinci elde eski model bakmıyor. Bu yüzden piyasası olan arabalar önemli ya da maddi anlamda ortalama üstü gelirin olacak, biraz da zevkine girip zarar etmeyi göze alacaksın.

Valla gayet mantıklı, ucuza alıp ucuza sattığın sürece piyasa arabasından bir farkı yok.

Sürekli al sat asıl sıkıntılı olan. Bugün Golf alıp 2 sene binsen, en iyi aldığın fiyata versen aynı arabanın sıfırı 5 bin lira daha pahalı oluyor. Piyasası iyi diye o farkı verip bi daha satın alıyorsun.

Bu döngüye 3 kere girsen 6 sene aynı arabaya binen adamla zararın aynı oluyor zaten.

Onu geçtim sık tüketmek dünyanın hiç bi yerinde karlı bi olay değildir ne olursa olsun.

Burada VW alıp satanlar "kar ile sattım" diyor ama sattığı paraya aynı arabanın sıfırını bi daha alamıyor. O nasıl kar öyle. Zarardan kar ediyor insanlar onunla da kendini avutuyor. Çok sık araç değiştirirsen zarardan ettiğin kar da önemsiz olmaya başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Şurada "oo manyak araç TR ye gelsin alacağım" diyen kitle bir kere bile Alfa sahibi oldu mu acaba ? Forum aynı Mazda III kafasında , hayatta alamayacakları arabayı burada övüyorlar, hele yarın gidip kesin alacağımcılar, babasından izinsiz araç kaçıranlardır.

Aynen öyle söylüyorum. Oo manyak araç TRye gelsin hemen alacağım. 5. Alfa Romeo'mu kullanıyorum. İyi günler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

1. alfa premium marka degil. ona ragmen 98 bine julyetta 100 bine 1 serisi satiliyor. dolayisi ile o parayi verince insan bmw almak istiyor.

2. servis agi kotu, ikinci eli kotu, insanlarda yarattigi marka algisi kotu, amblemi dahi sikintili.

3.tum bunlara inat kendisini konumlandirmaya calistigi yer komik.

Servis ağı fiata bağlı, 2. eli zayıf değil alfayı yine bir alfacı alıyor, o parayı verince bmw alma durumu yok alfa kulanan biri ay dur bmw 2 pahalı verip bmw alayım demiyor, daha ucuza alınıp daha ucuza satılıyor amlemi konusunda ise senin geri koyu tutucu dini inancını başkaları üzerine kullanma

• Adam gibi piyasası olsa almamı alırım anasını bile bellerim çok sevıyorum 159 u culyayı falan ama şartlar el vermiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Şurada "oo manyak araç TR ye gelsin alacağım" diyen kitle bir kere bile Alfa sahibi oldu mu acaba ? Forum aynı Mazda III kafasında , hayatta alamayacakları arabayı burada övüyorlar, hele yarın gidip kesin alacağımcılar, babasından izinsiz araç kaçıranlardır.

Aynen öyle söylüyorum. Oo manyak araç TRye gelsin hemen alacağım. 5. Alfa Romeo'mu kullanıyorum. İyi günler :)

+1905

2nci Alfa'mı kullanıyorum, Giulia gelsin şartlar el verirse alacağım ;)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.