Şimdi Ara

Alfa Romeo Kulübü - 15 Üye- ....henüz.... (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.493
Cevap
19
Favori
217.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de uzun zamandır almayı düşündüğüm ALFA 156'yı 10 gün oldu aldım. Halen Diyarbakır da Hava cı olarak görev yapan biriyim. 1998 Model 156 2.0 Executive 112.000 km.de oldukça iyi durumda bir araç. Uzun yıllar avrupa aracım oldu. Fakat satışa sunulduğu günden bu yana takibimde olan Alfa 156'lardan birine hap sahip olma isteğim gerçekleşti. Umarım burada güzel şeyler de paylaşırız. Arabam da şu an bir sorun mevcut çözmeye çalışıyorum.:-( ABS lambası yanıyor. Bu sebple ilişkili olduğunu düşündüğüm km.göstergeside çalışmıyor. Zaman zaman gelip gittiği olan bu sorunun Fren merkezinin yanında bulunan çok fişli bir gurupta meydana gelen oksitlenmeden olduğu kanısıyla buraya kontak sprey sıktım. Hava tuttum Nafile. Bunun üzerine elektronikçilerin kullandığı köpük Claner sıkarak temizlemeye çalıştım. Ama sorun yine devam ediyor. Sabahları ilk çalıştırmada bu ikaz kalkıyor fakat 1 kaçkm yürüdükten sonra tekrar ikaz yanıp km.de duruyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım yazarsa sevinirim.

Musar

• herkese merhaba
    arabamı değiştirmeyi düşünüyorum,o yüzden bir iki ufak soru kafamda.cevaplarsanız sevinirim.
    şuan tempra 2.0 16v 148hp,192nm torka sahip bi araç kullanıyorum.96 model.
    hb bi araba düşünüyorum.focus,golf,megane ll i inceledim biraz.daha sonra da honda civic bi önceki kasası dikkatimi çekti.bunların arasında güç ve tork olarak en iileri meganell 115 hp,152 nm ve honda 110 hp,152 nm.yakıt olarak ta honda en az yakan olarak dikkati çekiyor.
    147 nin 120 hp ve 146 nm torka sahip motoru bu arabaları performans olarak geride bırakabilirmi?
    ilk sorum bu.ikinci sorum da 105 hp ve 120 hp lik 147 ler dış görünüş olarak birbirinden ayrılabiliyormu?
    cevaplarsanız sevinirim.herkese ii sürüşler.
  • dostlar yok mu be ön far ya da kimse yok bu sitede!!!!!!!!!!!!
  • Alfa 147 1.6 120hp progression ile uzun yolda 6,9lt ortalama yakıyorum. Sehir icinde kendimi zar zor tutup uslu durursam 8,9lt yakıyorum. Deliler gibi kanırtırsam da 9,5 lt yakıyorum. Frene basınca arabamın bircok arabadan daha cabuk durabildigini iddaa edebilirim. 4 teker birden ABS ve ASR ile durdugu icin fren mesafesi cok kısa. Aksesuarlar oldukca tatminkar. Honda civic, megane ya ada focus memur arabaları bence. Bu sınıfta emniyetli teknolojik ve performanslı bir arac alacaksanız 147
  • yakıt tüketimi gittikçe düşüyor. bu aralar arabayı sadece ben kullanıyorum. 8.5 lt gösteriyor bilgisayar. daha da düşecek gibi arabanın dilinden yeni yeni anlamaya başlıyorum diğer arabalara göre biraz daha yüksek devirli bi araç. benden daha iyi sürücülerin daha da az tüketeceğinden eminim. cocazola nın da dediği gibi fren mesafesi çok iyi. aracın yol tutuşundan da acaip memnunum. beklediğimin çok üzerinde özelliklere sahip bir araç. bakalım ilk bakımda da bu fikirlerim aynı kalacakmı.
  • selam kaan

senin bahsettiğin arabaların hepsi 147 yanında toz yutar ben kendi 147 imle 320d tokatladım sadece bunu söyleyebilirim. bu arada düşünürsen ben arabamı satıyorum. 2006 147 distinctive 20000 km novona grisi. şehiriçi ortalama 9.5 yakıyor.
  • haksy senin araba bize pahalı gelir.benim aradığım 2003 filan gibi.23-24 milyar arası bişiler.
    bide bu 147 lerde 120 beygir ile 105 beygir olanlar dış görünüş olarak nasıl anlaşılıyor.onu bileniniz varmı?
  • benim bildiğim dış görünüşte bir farkı yok. ama 105 bg o araca yetersiz olabilir.
  • Arkadaşlar merhabalar. Alfa hakkında yazdığınız bütün yazıları okudum. Bende sizler gibi Alfa hastası oldum. Hemde hiç aklımda yokkken bu araba. Genelde 106 - 206 Gti veya 3.18 Bmw bakarken fiyatı ve cazibesi yüzünden Alfa 156'ya bittim. Bir kaç kronik sıkıntısı olduğunu okudum çoğu yerde ama gülü seven dikenine katlanır diye düşünüyorum. Bu araç bence en azından 7-8 sene estetiğinden hiç bir şey kaybetmez ve o havasını korur gibime geliyor. Şimdi şöyle söyliyeyim. Ben bu araçtan almak istiyorum ama şöyle 5-6 ay kadar zamanım var. Bu zaman zarfında iyice araştırıcam ve en temizini bulmaya ve paramı tedarik etmeye çalışıcam. Bu araç için ortalama 15000 ytl gibi bir rakam çıkabilirim diye düşünüyorum banka kredisiyle vs... Piyasada 1998 - 2000 Alfa 156'lar (1.6 - 2.0 Ts) ortalama 14 - 16000 ytl civarında satılıyor. Ortalama km olarakta 100 - 125000 civarında bu araçlar. Bir çoğunda deri döşeme ve tavanında açılır camıda var (aklıma gelmedi ismi :)) Ayrıca orginal cantlarıda çok hoşuma gitti. Şimdi şöyle diyorum gerçekten garaj arabası ve çok temiz bir 156 bulabilirmiyim ortalama 15000 ytl'ye. Heleki kırmızısı süper bu cihazın. Valla her gün nette araştırır oldum 1 haftadır kafamdan çıkmıyor bu araba. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum ne yapmam lazım nasıl temizbir alfa sahibi olabilirim. Bu arada Alfa 156'nın 1.6'sı, 2.0'ı, Speddline vs... gibi modelleri var. Bunların birbirleriyle olan farkları nelerdir acaba ? Çok uzattım galiba ama aklımda bir sürü soru var arkadaşlar bu cihazla ilgili. Kokpiti çok alımlı duruyor ayrıca bu arabanın. Birde daha hiç binip kullanmak nasip olmadı bu arabayı nasıldır binincede düşüncelerim aynımı kalacak bilmiyorum ama dış ve iç görünümü mükemmel hemde bu paraya. Ayrıca bu araç için Angel far ve diğer uygun fiyata alınabilecek aksesuarlar nelerdir nereden temin edebiliriz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• bencede 105 hp bu aracı kaldırmaz.yada istediğim performansı vermez.o yüzden sordum acaba dış görünüş olarak ayrılıyormu diye.bende bi 147 almayı düşünüyorum.2.el alacağım için pazardan yada galeriden alırken ruhsat harici nasıl anlayabilirim aracın 120 yada 105 hp olduğunu.bunu bilen biri varsa lütfen bana anlatsın.
  • ,
    quote:

Orjinalden alıntı: aytug_kaan

herkese merhaba
    arabamı değiştirmeyi düşünüyorum,o yüzden bir iki ufak soru kafamda.cevaplarsanız sevinirim.
    şuan tempra 2.0 16v 148hp,192nm torka sahip bi araç kullanıyorum.96 model.
    hb bi araba düşünüyorum.focus,golf,megane ll i inceledim biraz.daha sonra da honda civic bi önceki kasası dikkatimi çekti.bunların arasında güç ve tork olarak en iileri meganell 115 hp,152 nm ve honda 110 hp,152 nm.yakıt olarak ta honda en az yakan olarak dikkati çekiyor.
    147 nin 120 hp ve 146 nm torka sahip motoru bu arabaları performans olarak geride bırakabilirmi?
    ilk sorum bu.ikinci sorum da 105 hp ve 120 hp lik 147 ler dış görünüş olarak birbirinden ayrılabiliyormu?
    cevaplarsanız sevinirim.herkese ii sürüşler.

3 senedir 147 kullanıyorum. (gerçi son 4 gündür Spring...babamla değiştik arabaları)
    Performansından, yol tutuşundan ve fren mesafesinden çok memnunum. Bazı sorunlar çıkartmadı değil ama gülü seven dikenine katlanr.
    Açıkcası aracın dilinden anladınızmı az yaktırmakta mümkün. Çok kastırarak Fethiye'den Ankaraya 6-6,5 litre yüz kilometre ortalamasıyla gelmişliğim var. Şehir içide çok makul sürüşlerde 8,5 litre yakıyor.
    Kullanmasını bildikten sonrada kalkışta ve özellikle ara hızlanmalarda!!! segmentindeki hemen hemen tüm araçları tokatlar.
    105hp den uzak dur derim. Çok performanslı ve uygun fiyatlı bir araç ararsanda burada Üsütn Otomotiv Alfa'da 80.000 km, 155hp, Selespeed ve 2000 model bir 156 var. Fiyatı 19-20 civarı ve servis garantili.
    Böyle uygun 2000-2001-2002 156'lar bile bulabilirsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: aytug_kaan

bencede 105 hp bu aracı kaldırmaz.yada istediğim performansı vermez.o yüzden sordum acaba dış görünüş olarak ayrılıyormu diye.bende bi 147 almayı düşünüyorum.2.el alacağım için pazardan yada galeriden alırken ruhsat harici nasıl anlayabilirim aracın 120 yada 105 hp olduğunu.bunu bilen biri varsa lütfen bana anlatsın.

105 hp olanlar daha piyasaya yeni çıktı. Eski ksaların ve yeni kasaların %95'i 120 hp. 105 hp ikinci el bulman mümkün değil gibi bir şey.Ayrıca 105 hp'liğin ikinci eline vereceğin parayla eski 147'lere vereceğin para arasında 10 falan oynar. Dediim gibi 105 hp'ler piyasaya yeni sürüldü.
  • Arkadaşlar benim sorularıma kimse cevap vermemiş ama :( Aranıza yeni katılmak isteyen bir Alfa'cı var ama 2 gündür sorularıma yanıt veren bir arkadaş çıkmamış :( Lütfen cevaplarınızı bekliyorum.
  • sağol 147 black
    en azından artık 105 hp olamayacağı neredeyse garantilendi.önerin içinde teşekkürler ama ben 147 ye takmış bulunmaktayım.156 düşünmüyorum.hb bi araba alacağım.2003 model 147 120hp kırmızı bide sunroof u olursa.başka bişi istemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: wescam

Arkadaşlar merhabalar. Alfa hakkında yazdığınız bütün yazıları okudum. Bende sizler gibi Alfa hastası oldum. Hemde hiç aklımda yokkken bu araba. Genelde 106 - 206 Gti veya 3.18 Bmw bakarken fiyatı ve cazibesi yüzünden Alfa 156'ya bittim. Bir kaç kronik sıkıntısı olduğunu okudum çoğu yerde ama gülü seven dikenine katlanır diye düşünüyorum. Bu araç bence en azından 7-8 sene estetiğinden hiç bir şey kaybetmez ve o havasını korur gibime geliyor. Şimdi şöyle söyliyeyim. Ben bu araçtan almak istiyorum ama şöyle 5-6 ay kadar zamanım var. Bu zaman zarfında iyice araştırıcam ve en temizini bulmaya ve paramı tedarik etmeye çalışıcam. Bu araç için ortalama 15000 ytl gibi bir rakam çıkabilirim diye düşünüyorum banka kredisiyle vs... Piyasada 1998 - 2000 Alfa 156'lar (1.6 - 2.0 Ts) ortalama 14 - 16000 ytl civarında satılıyor. Ortalama km olarakta 100 - 125000 civarında bu araçlar. Bir çoğunda deri döşeme ve tavanında açılır camıda var (aklıma gelmedi ismi :)) Ayrıca orginal cantlarıda çok hoşuma gitti. Şimdi şöyle diyorum gerçekten garaj arabası ve çok temiz bir 156 bulabilirmiyim ortalama 15000 ytl'ye. Heleki kırmızısı süper bu cihazın. Valla her gün nette araştırır oldum 1 haftadır kafamdan çıkmıyor bu araba. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum ne yapmam lazım nasıl temizbir alfa sahibi olabilirim. Bu arada Alfa 156'nın 1.6'sı, 2.0'ı, Speddline vs... gibi modelleri var. Bunların birbirleriyle olan farkları nelerdir acaba ? Çok uzattım galiba ama aklımda bir sürü soru var arkadaşlar bu cihazla ilgili. Kokpiti çok alımlı duruyor ayrıca bu arabanın. Birde daha hiç binip kullanmak nasip olmadı bu arabayı nasıldır binincede düşüncelerim aynımı kalacak bilmiyorum ama dış ve iç görünümü mükemmel hemde bu paraya. Ayrıca bu araç için Angel far ve diğer uygun fiyata alınabilecek aksesuarlar nelerdir nereden temin edebiliriz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Selam...
    Direkt konuya şöyle giriyim. 156'ların 99-00-01 modelleri uygun fiyatlara ve cazip donanımlarla bulunabiliyor.
    Autoexpert bağlantılı olarak Ankara Üstün Otomotivde kilometreleri uygun, servis bakımlı ve garantili, fiyatları uygun 156'lar var.
    Ve hepsinden önemlisi bu araçlar için 10 bin gibi bir peşinat verip üstünü 36*350 lira gibi uygun taksitlerle tamamlayabiliyorsun.
    15 peşin veren birisi 20 liralık Selespeed (2.0 motor-155-beygir direksiyondan kumanda demek zaten Selespeed, 0-100'ü 8,7 saniye) Alfa'yı aradaki kalan 5 bini çok uygun taksitlerle ödeyerek alabilir.
    İsterse 1.6 olanlarda var. Ama Selespeed donanımı sadece 2.0 ve üstünde vardır.
    İstanbul Birmot halen Alfa satıyorsa 2. eli uygun, üstünü ufak taksitlerle ödeyebileceğin çok güzel 156'lar bulabilirsin.
    Aslında Ankara'da olsan daha ayrıntılı bilgi verebilirdim ama İstanbul için pek bir bilgim yok.

http://www.autoexpert.com.tr/liste.php
    Bu link ipucu olabilir.
    Gerçi biraz pahalı bukdum fiyatları ve elde olan bazı araçlar satılmış gibi duruyor ama peşinat üzerine taksit yapma durumundan dolayı Autoexpert tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 147BLACK -- 14 Şubat 2007; 22:23:45 >

• Arkadaslar autoexpertin fiyatları bana fazla geldi. Ben daha yeni 2004 147'yi 21000YTL'e aldım.Piyasası 24-25 civarı idi. www.Sahibinden.com vewww.arabam.com sitelerine ajan bıraktım. Paramı hazırlayıp 1,5 ay bekledim. Sahibinden denk getirip, pazarlıkla aldım. Dusunurseniz Auto expertten daha uygun: aynı arabayı gercekten cok ama cok temiz; arkadasım 25000YTL'ye verecek.
    http://motosikletim.ekolay.net/detail.aspx?sid=831484
    Araba Antalya'da ama heryerden gelip almaya deger. Ben kullandım. Istediginiz yere gosterirsiniz.

• 147BLACK cevabın için teşekkürler. Valla en fazla 15000 YTL'ye kadar alabilirim herhalde. Oda en fazla 10000 ytl si peşin geri kalan 5000 ytl'yide taksitle. Bu arada Selespeed'in 20000 ytl civarında olduğunu gördüm. Bu aracın direksiyondan kumandalı olması ne demek ? Yani teybin kumandasındanmı bahsediyorsun. Birde donanım farkı olarak ne fark var 1.6 lara göre ayrıca 2.0 motor çok yakmazmı hocam 1.6'ya göre. Uzun uzun cevaplarsanız sevinirim. Saygılarımla.
  • Selam...
    Selespeed demek aynı Formula 1 araçlarında olduğu gibi viteslerin direksiyonun hemen arkasında olan iki kulakçıkla bir parmak darbesi kadar güç ile değiştirilmesini sağlayan bir sistem demek. Yani bir nevi otomatik vites. 155 hp'lik araçları daha kolay vites değişimiyle daha performanslı yapmaya yarayan yarı otomatik bir şanzıman sistemi.
    2.0 motora uygulandığı için aracın çok yakması doğal.
    Fakat Selespeed donanımlar gerçekten lüks getirileri olduğu için tercih edilebilir veya full performan için.
    Ama benzin problem derseniz ilgili Tofaş servisinde LPG uygulaması yapılabiliyor Alfa'lara. Veya 1.6'larda tercih edilebilir. Uygun kullanımda 8.5 litre yakar 1.6'lar.
  • Peki hocam 2.0 lara lpg taktırsak serviste aracın performansında büyük kayıp yaşanırmı ? Bu arada bahsettiğiniz direksiyon kumandası ile anladığım kadarıyla hız sabitleme de yapılabilmekte doğrumudur. Valla çok istiyorum bu tarz bir araç almayı ama bilmiyorum nasıl denkleştiricem o kadar parayı ? :(
  • Arkadaşlar 98 146 ya LPG uygulaması sonrası arabanın karakteristik alfaya özgü motor sesi değişir mi?Ona göre lpg yapacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.