Şimdi Ara

Alfa Romeo Kulübü - 15 Üye- ....henüz.... (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.493
Cevap
19
Favori
217.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: zibidi_gonzales

brera nın arkasına koltuk koymuşlar ama tamamen göstermelik bi koltuk. ama çok güzel bi araba ve hantal olarak tanımlamak da ayp olur diye düşünüyorum.

biraz sabredersen şöyle bi seçenek sunalım
     Alfa Romeo Kulübü - 15 Üye- ....henüz....

imzayı tekrardan verelim. konu güncellenmiyor bi süredir.

[center]
    [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_7407277/mpage_1/key_/tm.htm][size=2][b]DH Alfa Romeo Kulübü[/b][/size][/center]
    [image]https://store.donanimhaber.com/a9/0c/49/a90c4926b4c647b8adf2950d2a5cbf45.gif[/image][/link]

kardeş hantal araç 240 ı geçemiyo ve 180 dereceyi 46 fs/bar da dönüyo 100 e 8 saniyede çıkıyo ve 1,5 ton hantal değilmi şimdi.ama yola çok iyi tutunuyo rahat ve güvenli bir araç

• rica ederim 147black.
    6. vites iyi olurdu cidden ama şu torka bi çare lazım ya düşük devirde araba çok isteksiz hele yokuşta falan yeterli devri bulması uzun sürüyo özellikle önünde çukur falan olan yada 4 yol ağzındaki yavaş yaklaşmak gereken yokuşlarda 2den 1e almadan araba bulmuyo kendini
    bu arada benide üye yapın yavvv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassimendifer -- 12 Mart 2007; 22:33:35 >
  • bide ilk çalışmada gelen varyatör sesinin çaresi varmı? ne yapmak lazım sesi kesmek için
  • Benimkinde varyatör sesi ilk çalışmayı bırakın hiç bitmiyorki.
    Yağ eksiltme ve her girdiğim tümsek ve çukurda arka sağdan gelen GARÇÇÇ GURÇÇÇ seslerde cabası. Müziği köklüyorum duymamak için. Servis kuru havalarda yapar diyor. Plastikler sertleşip sürtüyormuş.
    Babam sağ arka kapın biraz düşmüş o düzelmeden gitmez diyor. Neyse 60bine az kaldı. Şöyle topluca bir gözden geçirteceğim 60 bin bakımda.

Bu arada Brera'ların o güce rağmen ağır kaldığı doğru. Daha bir kaç saat öncede Spider kritiği okudum bu haftaki Oto Haber'de.
    177 hp lik BMW Z serisi 185 hp'lik Spider'ı epey bir tokatlıyordu (0-100 9 saniye). Ağır araçlar Brera ve Spider'lar. Keza 159da ağır..1600 kiloyu çekmiyor o motorlar.
    Brera'için 200 hp'lik Dizeli tavsiye ederim. En azından tork olayı iyi.
    Bu arada bizim 147'lerden serilik beklemek için deviri yüksek tutmak lazım..
    Tork olayı yüksek devirli kullanmaya sevk etmek için kasıtlı olarak düşük. Araç yüksek devirde olunca ara hızlanmalar şahane ama alt devirlerde ani hızlanmalar için bazen vites düşürmek gerekebiliyor.

• arkadaşlar ben bu aralar bi tane 97 model 145 li ilgileniorm..bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba??
  • Arkadaşlar selam.
    Bizim kulüpten ses seda yok ama bugün değişik bir haberle ses yapıcam galiba.
    Bugün öğlen beni ilgili servisten aradılar ve aracımla ve kullanıcı durumumla ilgili bilgiler aldılar ve arabamı teklrar yeni bir Alfa ile değiştirmek isteyip istemeyeceğimi sordular.
    Dizellerden konu açıldı tabi. 147'mi dizel bir 147 ile değiştirebileceğimi ancak söyledim.

Müjdeli haberi verdiler. 2 hafta önce Q2 kodlu Alfa'lar gelmiş. Yani önden kilitli diferansiyelli olanlar.
    Veeee 147'ler 1.9 JTD 150 hp'lik motor ile satışa sunulmuş.
    Düşünsenize 1600 kg'lik 159'daki motor 1250 kg'lik 147'de.
    Müthiş akselerasyon ve dahada düşük yakıt. Yemede yanında yat.

Bu arada geçen hafta 60 bin bakımını yaptırdım. Daha önekiler çok cuzziydi. 20 bin ve 40 bin. Ama bu gerçekten tuzlu oldu. Sizinde 60 bin böylemi oldu. Birde yetkili servis dışındaki Alfa servislerinde daha ucuz hizmet alımı mümkünmüdür?

• quote:

Orjinalden alıntı: 147BLACK

Arkadaşlar selam.
    Bizim kulüpten ses seda yok ama bugün değişik bir haberle ses yapıcam galiba.
    Bugün öğlen beni ilgili servisten aradılar ve aracımla ve kullanıcı durumumla ilgili bilgiler aldılar ve arabamı teklrar yeni bir Alfa ile değiştirmek isteyip istemeyeceğimi sordular.
    Dizellerden konu açıldı tabi. 147'mi dizel bir 147 ile değiştirebileceğimi ancak söyledim.

Müjdeli haberi verdiler. 2 hafta önce Q2 kodlu Alfa'lar gelmiş. Yani önden kilitli diferansiyelli olanlar.
    Veeee 147'ler 1.9 JTD 150 hp'lik motor ile satışa sunulmuş.
    Düşünsenize 1600 kg'lik 159'daki motor 1250 kg'lik 147'de.
    Müthiş akselerasyon ve dahada düşük yakıt. Yemede yanında yat.

Bu arada geçen hafta 60 bin bakımını yaptırdım. Daha önekiler çok cuzziydi. 20 bin ve 40 bin. Ama bu gerçekten tuzlu oldu. Sizinde 60 bin böylemi oldu. Birde yetkili servis dışındaki Alfa servislerinde daha ucuz hizmet alımı mümkünmüdür?

Selam 147 BLACK. Rica etsem 60bin bakımında yaptırdıklarını ve tutarını biz Alfistilerle paylaşır mısın.Tşk.Ya da en kötü PM at bana. Ben 2-3 ay içinde 156 2004 sonrası almayı planlıyorum. Parayı hazırladım sayılır, sadce istediğim 156'yı doğru insandan doğru şekilde bulmak kaldı. Galerilerde de çok güzel 156'lar var ama galerilere güvenemiyorum, adamlar tam kabus.

• slm arkadaslar bende 2004 alfa 156 almak üzereyım.10-15 gun içinde alıcam inşallah.size sormak ıstedıklerım 156ların bakım aralıkları ne kadardır agır bakımları ne zamandır ve bakımları ne kadar tutar?ayrıca alırken özellıkle dıkkat etmem gereken konular nelerdir?ve aracı almaya gıttıgımde yetkılı servise gostermek ıstıyorum aracın butun başına gelenleri degısen parcalarını burda görebılırız dimi?ve bu yetkılı servıse gostermek ordan bılgı almak ne kadara mal olur bana?birde kasko degerı 28bın ytl olan aracın devir masrafları ne kadar tutar(noter, trafık,ruhsat vs vs)?bırde normal ses sıstemıyle bose ses sıstemı arasında cok fark varmıdır bose ıcın bıraz daha fazla ödemeye gerek varmıdır?sımdılık sorularım bu kadar eklemek ıstedıklerınız varsa beklıyorum cevaplarınızı...

sımdıden butun arkadaslara tesekkur edıyorum..
  • Selam...
    Arkadaşlar ilk başta 156 almak istediğini için tebriklerimi sunuyorum. Çok hoş bir tercih..Alfa'dan bir kere bindikten sonra vazgeçemeyeceksiniz emin olun.
    İlk başta şunu söylemek istiyorum. İnternetteki araba sitelerinde kişiden temiz 156'lar var. Galerilerin durumunu ise hepimiz forumdan takip ettiğimiz üzere biliyoruz. Birde yetkili Tofaş servislerinde Autoexpert tarafından satılan güzel Alfa'lar var. Bir kaç lira fiyatı tuzlu gibi olsada pazarlığa açık olduğunu biliyorum bu araçların ve hepsinden güzeli kredi ve taksit yapıyorlar.

Alfa'ların bakım aralıkları 20 bin 40 bin 60 bin diye gidiyor.
    İlk 20 bin ve 40 bin 200-300 gibi tutmuştu. Fakat 60 binde triger ve balatalar başlıca olmak üzere bir çok parça değiştiriliyor. 900 küsür lira tuttu.
    Ama aracı geri aldığımda düşen performansın ve fren tutuşunun tekrar yerine geldiğini ve aracın toparlandığını gördüm.
    Arabaya yapılanlarla ilgili listeyi verdiler ama arabada unuttuğum için listeyi şu an ayrıntılı yazamıyorum.
    Clio'ların 60 bin bakımlarının 700 lira tuttuğunu duyunca bir nebze 900 küsür lira beni rahatlattı.

İşin aslı yetkili servislerde aracın eski geçmişi ile ilgili bilgiler ne kadar bulunur bilemiyorum. Özellikle Zeytinoğulları zamanından kalan 2001 model önceleri için biraz zor. Ama Tofaş çıkışlıysa bir şekilde bulunabilir bilgiler. Hatta benden bazı küçük şeyler için para bile almadılar 3 kez. Potansiyel uzun vadeli müşteri olarak gidildiğinde para bile almayabilirler. Veya cuzzi bir miktar expertiz için.

Aracı alırken dikkat edilecek unsurlar...Her araçta olanlarla aynı. Alfa'lar için özellikle aklıma gelen şey ise süspansiyonlardan gacırtı geliyormu ona bakın. Sert süspansiyon ses yapmaya müsait.Varyatör sesi de olabilir motorda. Dizel sesi verir motor ama ses haricinde bir sorun yapmaz.

• 2004 Alfa 156 sahibiyim. 40.000 bakımını yeni yaptırdım.
    Yağ: 6lt. selenia(Alfa Romeonun tavsiye ettiği yağdır). 5lt ye yakınını koyduk 2lt. tenekelerde satılıyor.
    yağ filtresi, hava filtresi,delindiği için radyatörün su deposundan motora giden boru, antifiriz ve safsu hepsi 180 ytl. tuttu. İzmirde özel servis sahibinin aracını almıştım orada yaptırdım bakımını. Selenia yağlarının 20.000km. gideceği yazsada (kullanıcı kitabında ve yağın üzerinde) o kilometreyi beklemeden hersene değiştirmekte fayda var. ben mesela 10.000 km.yi geçirmeyi düşünmüyorum. Sonuçta motorun ömrü uzayacağı ve daha az problem olacağı kesin ve 180 ytl gibi bir rakam için fazla kasmanın anlamı yok.
    kasko bedeli 28.500 noter masrafı 400-500 arası tutmuştu benim yanlış hatırlamıyorsam. trafik sigortası 152ytl. vizesi yoksa vize masrafı+ ruhsat işlemleri(plaka değişecekse oda masraf tabi) kasko bedelini 25.000 ytl göstererek 1290 gibi fiyatlar aldık(ak sigorta ve başaktan).Tanıdık olduğu için yapı krediden 1320'ye yaptırdık. Varyatörün cızırtılı sesi ilk çalıştırmada geliyor bende ama bilerek aldım sorun etmiyorum. düşük devirlerde isteksiz bir arabadır aklında olsun. şimdilik çok memnunum nazar değmesin maşallahı var. güzel tercih alfa zevkle kullanacağın bir araba. hayırlısı olsun umarım iyi bir 156 denk gelir ve alırsın. bu arada bazen ön sağdan gıcırtı geliyor ama diğer kullanıcılar okadar bahsetmese hiç duymayacaktım yada yazacak kadar önemli bulmazdım. Birde tıkırtı geliyor diyorlar ama yok öyle bişey yaa. benim arabaya özel heralde maşallahı var sanki fabrikadan yeni çıkmış gibi sıkı parçaları ve hiçte gevşeyecek gibi durmuyor 0 tıkırtı yani.

• arkadasla rnormal ses sıstemıyle bose ses sıstemı arasında cok fark varmıdır bose ıcın bıraz daha fazla ödemeye gerek varmıdır?
  • ARKADAŞLAR BENDE ALFA ROMEO HASTASIYIM.AÇIKÇASI KAFAM KARIŞIK TEMİZ BİR 156 BULMAYA ÇALIŞIYORUM.SİZDEN İSTEDİĞİM.BU ARAÇ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ.BİRDE 2.EL ASTARMI YOKSA 156'mı.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
    http://arabam.e-kolay.net/ikinciEl/detail.aspx?sid=977197
  • Gold Plan'ı uzatılmış bir Alfa gerçekten iyi bir Alfa demektir. Yani 4. senesindede garanti kapsamından araç yararlanabilir. Ben ilk 2 sene garanti kapsamından bazı şeyleri hallettim ve 3. senesindede arabayı garantili yapıyım deyip Gold Plan yaptım ve 1 sene daha uzattım.
    Bu amcamlar anlaşılan gold + gold yapmışlar. Yani bir nevi Master plan.
    Garanti kapsamından servise gidecek. Güzel bir durum.
    Ayrıca 27.000'de ise araç gerçekten çok güzel bir kilometre. Ki inanırım bu kilometreye çünkü 2004 model. Benim 2004 model aracım bile epey bir kullanmayla ancak 59 bin küsürde.
    Fiyatı ise biraz aşağı çektin mi çok temiz bir tercih olabilir. Ayrıca fiyat çokda fazla değil...30-32 isteyedebilirlerdi.
    Bu arada araba Distinctive donanımmış. Yani full olanı. Progression'da olabilirdi.
    İşin kısası bu araba alınır.

• Astra'mı dedi birisi...
    İşin şakası bir yana ikiside farklı segmentte araçlar ve 156'ya alternatif olabilecek Astra'nın kaç model olabileceğini ve fiyatını falan yazman lazım.
    Fakat 156 gerçekten tam bir efsanedir ve Alfa sürüş keyfi yüksektir. Yol tutuş, Twin Spark motorun homurtusu, üst devirlerdeki kopma hissi, iç mekan ve dış tasarım güzelliği. Kendine baktıran bir otomobildir.
    1.6 motor uygun kullanımda ortalama 8,5-9 litre şehir içi benzin ihtiyacı duyar. 40 bin kilometreye kadarda bakıma sokmak zorunda kalmazsın.
  • Bende hiç düşünmeden 156 diyeceğim.Ama 156'nın üretilmemesi beni düşündürüyorGüncel bir araç kullanmak istiyorum.2005-2006 Astra Elegance 1.6 modelini düşünüyorum.Birde galeriden araba almak güvenilirmi?
  • arkadas linkini verdigi aracı aldı sanırım belirttigi aracın ilanını kaldırmıslar satıldı sanırım.bende onun gibi tereddütte kaldım o sınıf araclar ıcın golf düşündüm astra düşündüm focus düşündümmegane hiç düşünmedim ama laguna düşündüm ama sonunda 156ya karar verdim.diger araçlara nedense alfaya oldugu kadar içim ısınmadı.

ayrıca yeni astra hakkında biraz arastırma yaptım hatta baya arastorma yaptım yenı kasaların cok sorun cıkardıgını duydum.özellıklede dıreksıyon kutuları ve debriyaj balatasının üretiminde hatalar oldugunu ogrendım.tabi bunlar ınternetten edındıgım bılgıler ne kadar dogrudur orası tartısılır.

bu arada yardımlarını esırgemeyen bıldıklerını bızımle paylasan arakadaslara tesekkur edıyorum.
  • Malesef almadım.Tabi bu kadar kısa sürede karar veremezdim.Acele etmek istemiyorum.Ama kafam çok karışık 2008'de ve 2009'da çıkacak olan modeller(ASTRA,GOLF VS..) var.Alfa keşke 156'nın devamını getirseydi.159 üst sınıf bir araç.Bende bu kadar kararsız olmazdım.Birde bakıyorum her araç için problemli yok şu sorunları var deniyor.Bir türlü evet bu tam istediğim araba diyemiyorum.Biliyorum istediğim tür araçlardan dört dörtlük araç yok ama bana en uyanına karar vereceğim herhalde.Bana yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim
  • SELAMLAR,,
    SUANDA BİR ALFA 156 ARIYORUM 99-2000-2001 MODELLERDE SİYAH BAKIMLI TEMİZ BİR ARAÇ...
    ARABA HAKKINDA OLUMLU YORUMLAR DİNLEDİM AMA OLUMSUZ YANLARIDA YOK DEĞİL.
    BİR YERDEN ALDIĞIM YORUM İSE ALFA ROMEO SERVİSİ AÇMAK EN KAZANÇLI İŞ DİE.
    COK ARIZA VE PAHALI BAKIM ÜCRETLERİ GİBİ.
    SİZCE NASIL
    BEN YOĞUN OLARAK ARAMAYA DEVAM EDİYORM.UMARIM UYGUN PERFORMANSLI BİR ALFA BULABİLİRİM FİKRİM DEĞİŞMEDEN :)
  • sonunda alfamı aldım.2005 model 1.6ts jarama siyahı bej momo deri döşeme sunroof vs vs.persembe gününde beri kullanmaktayım.arac cok hosuma gidiyor gidişi olsun rahatlıgı olsun benı tatmin edıyor.alacak olanlara kesınlıkle tavsıye edıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.